Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetem mellett nem tudok...

Egyetem mellett nem tudok dolgozni, de nem értik meg?

Figyelt kérdés

idén kezdem az egyetemet.az órákat olyan faszán lehetett felvenni,hogy 16:00-21:00-20:00-19:00-17:00ig vagyok a héten.és reggeltől vannak óráim. napközben vannak lyukak(1-2 óra egyhuzamban)

a diákszövetkezetek heti 3-4 nap ráérést várnak el, általában 8 órás műszakban...erre esélyem sincsen!!!!!

egyedül hétvégén tudnék dolgozni.de van 3,5 éve barátom és inkább vele lennék,hiszen hétközben nem tudunk majd találkozni,maximum órák után 1-2 órára.

azonban az egész családból én vagyok az első aki egyetemre ment. és mindenki elvárja,hogy ne várjam hogy eltartsanak,húzzak el dolgozni.

nyáron dolgoztam is,40 órát hetente. így bőven maradt a pénzből hogy tudjam fedezni a kiadásaimat a félévre(könyvek,másolás,könyvtári díj stb) és amúgy is jól állunk anyagilag,egyedüli gyerek vagyok, a szüleim is bőven kapnak minimálbér felett,saját lakásban vagyunk,nincs hitel stb.én nem kérek tőlük semmit,zsebpénz vagy ilyesmi..akkor nem értem miért kell ennyire erőltetni,hogy évközben is dolgozzak?hétköznap esélytelen az órarend miatt. hétvégén meg tanulnék ha kell és a barátommal lennék. ez olyan eszement kérés? nekem fontosabb a kapcsolatom mint a szaros 3-4 ezer forint amit kapnék..

van tartalékom ha kéne és államin is vagyok.

akkor meg miért nem értik meg? remélem következő félévben több szabadidőm lesz és tudok vállalni valamit....

még annyit,hogy az órarend nagy része előadás,szóval nem kötelező ott lenni. de nekem fontosabb hogy időben végezzek és esetleg kapjak tanulmányi ösztöndíjat is..szóval lógni nem szeretnék.vélemény?



2015. szept. 9. 05:57
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
leginkább a nagynéném a felbujtó,mert ő már dolgozik 16 éves kora óta..hát mit kezdjek ezzel? én szeretnék továbbtanulni..nyarakon én is dolgozok már 4 éve!
2015. szept. 9. 05:58
 2/34 anonim válasza:
100%
Próbálj beszélni velük, hogy nem bírod. Én is első éves vagyok es hasonló képpen elvárták mivel én is dolgoztam nyáron jó pár éve. Mutasd meg az orarended nekik, hogy semmi időd nincs. Valamint próbáld meg megnyomni a tanulmányokat, hogy legyen ösztöndíjas, az talán kielégíti őket.
2015. szept. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
84%
Oszontondijad* Bocsi telefon átírta :D
2015. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
mutattam de a válasz az volt,hogy hétvégén akkor nem fiúzni kell.de legalább 2 napot szeretnénk együtt lenni a héten.
2015. szept. 9. 07:12
 5/34 A kérdező kommentje:
igen próbálok hajtani majd az ösztöndíjra ,komolyan venni a tárgyakat. de első félévben akkor is semmi bevétel
2015. szept. 9. 07:12
 6/34 anonim ***** válasza:
13%
És ez most kit érdekel? Én heti 50 órát dolgozom, mellette fősulira járok. Csajom van, hobbim és szeretek eljárkálni is sokfelé. Mégsem rinyálok.
2015. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%

1. szrjál bele, mit mondanak, ők nem jártak egyetemre, nem tudhatják, mi a szitu

2. igazad van, hogy inkább a barátoddal vagy hétvégente - legalább akkor :)

3. ne hidd, nekem öt évig ilyen király órarendem volt, akadt, hogy négy (!) órás szünettel - persze, munka szóba sem jöhetett így, pedig szerettem diákmelózni nyáron

4. egyébként kérhetsz felmentést óralátogatás alól - csak a gyakorlaton és a vizsgán vagy köteles megjelenni (sok csoporttársam tett így, akik nem tehették meg, hogy nem dolgoznak)

2015. szept. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
17%
Mindemellett pedig a hatosnak is igaza van, minden akarás kérdése. :)
2015. szept. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha budapesti vagy, akkor pl az árufeltöltéses melókból nem is egy van, aminél elég ha csak szombaton mész 8 órában.


De egyébként én nem értem a szüleid. A nyarat végigdolgoztad. Az órarended pocsék. (á, nekem is ilyen volt első két évben, iszonyatosan utáltam, mert péntek délutánra a mosott szar jobban nézett ki nálam, és nekem katalógusos előadásaim voltak, még ellógni se lehetett.) Pénzt nem kérsz tőlük. Nézz utána mennyi ösztöndíjat fogsz kapni ha jól tanulsz és számold ki az havonta hány nap diákmunka lenne és told a szüleid elé, hogy mit jelent ha tanulsz és mit ha dolgozol. (a diákmunkás bérek mellett a tanulás nyer ennyi szabadidőnél, mert az árufeltöltés minimálbéres. 509 forint nettó általában)


A fiúzásnál meg megkérdezném, hogy nem kedvelik a barátom? Akkor mondják azt. De akkor ne lepődjenek meg ha soha nem mész férjhez és nem lesznek unokák, mert neked ez a pasi az igazi, de ha soha nem találkoztok, akkor tönkre fog menni a kapcsolatotok. (lényegtelen, hogy esetleg lódítás. Ha amiatt pattognak, hogy 16 éves kortól lehet főállásban dolgozni, akkor az unoka és férj kell mentalitású emberekhez tartozhatnak)

2015. szept. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

a 6. valamit jól csinál, de én elképzelni nem tudom hogy tud főállásban dolgozni nappali mellett.


nem pesti vagyok,de azért vannak itt is szövetkezetek. amúgy azt kihagytam,hogy éjszakára tudnék menni dolgozni 8 órában(kivéve amikor 8-9ig vagyok)

de szerintem akkor tényleg mosott szar lennék,ha reggel úgy mennék suliba hogy 24 órája fent vagyok..és úgy végig ülni estig kemény lenne:D

de mint írtam nincs szükségem pénzre,ami lehet majd költség,arra van tartalékom, a szüleimnek nem kell fizetni azon kívül,hogy fedelet adnak a fejem fölé meg otthon eszek.

a hétvégéről meg nem fogok lemondani amíg nem muszáj. van egy jó kapcsolatom,együtt tervezzük a távoli jövőt is. tényleg nem ér meg 3-4 ezer forintot az,hogy ne lássam egész héten

nem értem miért erőltetik ennyire..és miért szólnak bele az életünkbe a rokonok

2015. szept. 9. 07:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!