Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség szükséges...

Hatjahertem kérdése:

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy később el tudjak helyezkedni programozó, szoftverfejlesztő stb.-ként?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, a választott tantárgyam informatika középszinten és angol nyelv emelt szinten. Nézegettem a BME-VIK üzemmérnök-informatikus szakát, és igazán kecsgtető, viszont sem informatikából sem matekból nem tudnék egyelőre emeltezni (ami ugye ide követelmény), szóval nem tudom mi legyen. Inkább halasszak egy évet és tegyek le a két követelmény közül egyből emeltet, vagy van esetleg azonos kaliberű, de kevesebb elvárással rendelkező egyetemek, főiskolák is?

2022. jan. 24. 20:21
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
30%

menjél FOSZK-ra, át nem vesznek (mint ahogy vki írja) de egy csomó kreditet beszámítanak majd


amúgy ha nem tudsz lazán kirázni egy emelt matekot nem biztos hogy neked való ez a terület

2022. jan. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
3%

#11 Megbuktam annó matekból. Üdv, egy 5 éve a szakmában dolgozó végzettség nélküli programozó.


Rengeteg referencia kell, illetve érdemes Githubon is tevékenykedni.

Nagyobb helyekre, multikhoz nem fogsz kelleni papír nélkül, de én inkább választom a kevesebb fizetést egy nyugodt, laza munka mellé, mint a 2x annyi fizetést, folyamatosan stresszelős, kapkodóst.

2022. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
88%

#7

Egyébként ez ebben a formában pont nem igaz.

Az üzemmérnök az egy lazább/gyengébb mérnökinfo és mérnökinfoval is lehet valaki full stack fejlesztő.


Tekintve, hogy nem tudja, hogy mi akar lenne, de valószínűleg nem elég jó, hogy mérnökinfot végezzen, legalábbis a szavaiból ez jön le, az üzemmérnök nem egy rossz választás.

2022. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
59%

"Idén fogok érettségizni ... nekem ennyi idő alatt nem fog menni, hogy kettő tárgyból emeltezzek egyszerre ... Túl buta vagyok hozzá? Igen lehetséges hogy az vagyok egyelőre, mivel a 4 éves gimiből megkaptam 2 évnyi tanítást"


Ha 2 évnyi tanítást kaptál, hogyhogy idén fogsz érettségizni?

Ha még két éved van, simán felkészülhetsz az emelt infóra.

2022. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
59%
#14 Az infó 1,5 éves tárgy a középiskolában
2022. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
87%

Ő két évnyi tanítást kapott, tehát náluk két éves legalább...

Mindenesetre ha még csak 11.-es, akkor egy csomó ideje van felkészülni az emeltre, nem? Nekem nem tiszta, hogy miért hiszi, hogy "ennyi idő alatt" nem fog sikerülni neki.

2022. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy végzős, és nem volt faktos. Vagy csak fél évig.
2022. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Azért kaptam kettő évnyi tanítást, mivel négy évből kettőt pandémia alatt tanítottak online és az egyenlő volt a nullával. (heti egy matek óra 0 magyarázattal és társai)


Egyébként a válaszok alapján és az alapján amit más helyeken olvastam, teljesen bizonytalan, hogy mennyire fontos a matek. Ha összességében jól értelmezem, akkor leginkább majd az egyetemen kéne a matek plusz az oda való bekerüléshez, ez az ami a későbbiekben magasabb fizetést fog tudni nyújtani, viszont ha kevésbé megy a matek akkor nem egyetemi szinten ajánlatos kitanulni, viszont ebben az esetben alacsonyabb a plafon fizetés terén.

Aki nem diplomás, az kizárt hogy több éves tapasztalattal és a rengeteg gyakorlással ugyanazt elérje mint aki egyetemen végzett? Úgy tudom de javítsatok ki ha tévedek, hogy ez az egyik olyan szakma, ahol kevésbé számít a végzettség, inkább a gyakorlatias tudást nézik.

2022. jan. 25. 17:46
 19/39 anonim ***** válasza:
73%

Az a lényeg, h ha egy emelt matekot 5re és egy diplomát nem tudsz megcsinálni. Akkor a prog se fog menni.

Sőt ha lehetne belőled programozó akkor már most annyira foglalkoznál vele, h napi több órát tanulnád magadtól.


Az ilyen tanfolyamok meg végzettség nélküli fejlesztők akik itt írnak kamuznak rendszerint. Sok a bolond itt aki kitalált dolgokat ír.

Aki végzettség nélküli programozó az okosabb mint aki 5re megcsinál egy diplomát.


Te meg sz*Rt se csinálsz csak gyerek vagy és nem tudod mit kezdj magaddal és fantáziálgatsz, ez nagyon messze van mindentől.

2022. jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

#19

Ne haragudj de te sem írtál semmi konkrétat amiket állítasz azokat pedig alátámasztanád akarmilyen példával? Mert ennyi erővel te is kamuzol.

Mellesleg lehet hogy te már 10 évesen tudtad mi akarsz lenni és már alsóban az érettségi tételeket magoltad, de úgy gondolom, elég sokan járnak hasonló cipőben mint én. A programozást pedig igenis szeretném csinálni és érdekel is, viszont gondoltam ráérek érettségi utàn foglalkozni vele, hiszen ez a továbbtanulás lényege:)

2022. jan. 25. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!