Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség szükséges...

Hatjahertem kérdése:

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy később el tudjak helyezkedni programozó, szoftverfejlesztő stb.-ként?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, a választott tantárgyam informatika középszinten és angol nyelv emelt szinten. Nézegettem a BME-VIK üzemmérnök-informatikus szakát, és igazán kecsgtető, viszont sem informatikából sem matekból nem tudnék egyelőre emeltezni (ami ugye ide követelmény), szóval nem tudom mi legyen. Inkább halasszak egy évet és tegyek le a két követelmény közül egyből emeltet, vagy van esetleg azonos kaliberű, de kevesebb elvárással rendelkező egyetemek, főiskolák is?

2022. jan. 24. 20:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

"A programozást pedig igenis szeretném csinálni és érdekel is, viszont gondoltam ráérek érettségi utàn foglalkozni vele, hiszen ez a továbbtanulás lényege:)"

Így is hozzá lehet állni, de így nagyon valószínű, hogy azok között leszel, akik úgy kb. november magasságában már arról fognak itt kérdezősködni, hogy ott hagyják-e az egyetemet vagy akármilyen továbbtanulást, mert csak akkor jönnek majd rá, hogy nem is érdekli őket az, amit választottak...

2022. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
64%

21# Tényleg ráér érettségi után foglalkozni vele.


Fontosabb, hogy biztosan bejusson, mint hogy mennyire nehéz az első féléve.


Meg persze ott az egész nyár neki a programozásra. (feltételezve, hogy szóbeli előtt már elkezdni picit)


3 hónap csodákra képes. Konkrétan átveheti az első 1 éves (azaz 2 féléves) programozási anyagot.


Itt az első két félévnyi prog anyag:


1. félév:

[link]


2. félév:

[link]


(A 2. féléves anyagot lefogják venni és a félév haladásával fogják újra elérhetővé tenni, így ne ijedj meg ha nem látod 1-2 hét múlva, de május végére már minden elérhető lesz ismét


Plusz ajánlom a laborokat is. Az előadás jó, de a labor nélkül nem érted meg igazán.)

2022. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg ráér érettségi után foglalkozni vele.

Fontosabb, hogy biztosan bejusson, mint hogy mennyire nehéz az első féléve."


Valószínűleg igazad lenne, ha arról lenne szó, hogy tudja, hogy ez az, amivel foglalkozni akar. De a helyzet az, hogy azt írta valakinek, hogy:

"lehet hogy te már 10 évesen tudtad mi akarsz lenni",

magyarul neki fogalma sincs még mindig.

Így pedig nem az az elsődleges cél, hogy felvegyék, hanem hogy legyen róla valami fogalma, hogy mit akar (azon kívül, hogy minél magasabb fizetést...), mert ha olyan helyre veszik fel, amiről majd kiderül, hogy nem is érdekli, akkor lesz az, amit írtam, hogy majd november táján jön a kérdéseivel, hogy hogyan meneküljön a képzésből és merrefelé...

2022. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

23# Ha tudná pontosan mi akar lenni, akkor már csinálná.


Arra való az egyetem, hogy megmutassa az informatika minden pici szegletét felületesen és majd tudjon specializálódni, majd a végére valamennyire tudja, hogy mit is szeretne.


Szóval számára tök mindegy még mit akar csinálni.


Meg valószínűleg nem is tudja mit akar.


Pl.: Én meg voltam győződve, hogy front end fejelsztő akarok lenni + grafikus mégis elmentem egyetemre és rájöttem, hogy a backend jobban tetszik.


Plusz egy nagyon rövid ideig elkezdett érdekelni az kommunikációs hálózatok, mert jó voltam belőle egyetemen és tehetség gondozó programra jártam belőle.


Tehát jelenleg neki tényleg tök mindegy mi lesz.


Még azt sem tudja mi a választék.


Azt meg főleg nem, hogy melyik jön be neki.


Előbb próbálja végig őket, majd rájön.

2022. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ha tudná pontosan mi akar lenni, akkor már csinálná."

Még csak most fog érettségizni...


"Arra való az egyetem, hogy megmutassa az informatika minden pici szegletét..."

Én azt veszem ki a szavaiból, hogy még azt se tudja, hogy az informatika legyen-e az irány, mert ha legalább ezt már tudná, akkor máris ezerrel menne az emelt info irányába, ő viszont csak a középszintet célozta meg... Szerintem ebben még az is benne van, hogy bölcsész lesz. ;-)

2022. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem programozik, csak fántáziált róla, h jó volna. Azt se tudja milyen, fogalma sincs. Azok akiket érdekel azok tanulják maguktól, az aktuális szintjüknek megfelelően. Ha bele se fogott a tanulásába, akkor mégis mi érdekli.


Nem fog kibukni novemberben, mert még nem is jelentkezett.

Sőt még az emelt szintű sincs meg.

Sőt még arra se tanult, hanem most akar 1 év szünetet tartani, h felkészüljön matekból, h majd felvegyék. De azért érdeklődik, h lehet-e matek és suli nélkül, mert ha igen, akkor inkább a matekot se tanulja.


De őt érdekli a programozás, de annak se nézett utána, h milyen területei vannak és azok mire épülnek, milyen gondolkodást, háttértudást igényelnek. Itt várja, h megmondják, h kell-e matek meg a diploma. Az helyett, h megnézné az egyetemi tantervet, a tantárgyak leírását, h azok által miket lehet elsajátítani, ez mellett megnézné, h milyen programozási területek vannak, azok milyen tudást igényelnek, - akár junior álláshirdetések, nootcamp leírások stb., még a github-ig se jutott el, h legalább olvasgatná. Nyilván a gyakorikerdesek nem tartozik ide. Valakit érdekel valami, azzal foglalkozik, akár már csak hobbi szinten, felületesen utána néz, nem itt, hanem konkrétan a szakmai, képzési dolgoknak.

2022. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
10%
Semmilyen. Tudás kell, el kell adnod magad, hogy mennyire profi vagy, és az interjún ezt bebizonyítani. No meg angolnyelvtudás is kell, mert azt a legtöbb helyen kérik és csekkolják.
2022. febr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
27. És hogy jut el az interjúig? Nálunk a HR már az előszűrésnél kiszórja a képzetlen jelölteket. El se jut a szakmai helyre már a CV sem, nemhogy az ember, diploma nélkül.
2022. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
28. Ha van valakinek kompetenciája, akkor azzal szóba állnak. Nem kell diploma. Szerinted miért dolgozik annyi egyetemista multicégeknél? Ha meg ott jól teljesít és mondjuk az egyetemről kibukik, akkor is alkalmazzák. Rengeteg programozónak nincsen diplomája.
2022. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemista más tészta, őket eleve úgy veszik fel a cégek, hogy egyetemisták. Ne keverjük ide. Az egyetemistának már minimum volt matekja, statisztikája, 1-2 év programozás elmélete... és az a reménye, hogy hamarosan elvégzi.


Sok éve nem láttam multinál képzetlen munkaerőt, igaz, haladó csapatokban dolgozom. Nálunk még a mesterszak vagy PhD is alap, de a korábbi csapatomban, ahol alulképzett indiaiak dolgoztak, még nekik is mind 4 éves bachelor diplomájuk volt.


20 éve még neki lehetett menni pl a webfejlesztésnek diploma nélkül, ma már ez csak a nagyon gagyi helyeken működik. Rengeteg a diplomás, lehet válogatni.

2022. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!