Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség szükséges...

Hatjahertem kérdése:

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy később el tudjak helyezkedni programozó, szoftverfejlesztő stb.-ként?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, a választott tantárgyam informatika középszinten és angol nyelv emelt szinten. Nézegettem a BME-VIK üzemmérnök-informatikus szakát, és igazán kecsgtető, viszont sem informatikából sem matekból nem tudnék egyelőre emeltezni (ami ugye ide követelmény), szóval nem tudom mi legyen. Inkább halasszak egy évet és tegyek le a két követelmény közül egyből emeltet, vagy van esetleg azonos kaliberű, de kevesebb elvárással rendelkező egyetemek, főiskolák is?

2022. jan. 24. 20:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

"És hogy jut el az interjúig? Nálunk a HR már az előszűrésnél kiszórja a képzetlen jelölteket. El se jut a szakmai helyre már a CV sem, nemhogy az ember, diploma nélkül.

...

28. Ha van valakinek kompetenciája, akkor azzal szóba állnak. Nem kell diploma."


Kis cégek állnak vele szóba legfeljebb, ahol nincs több tucat jelentkező a meghirdetett állásra. Ahova sokan jelentkeznek, ott nyilván az papírjaik alapján döntik el első körben, hogy kiket hívjanak be egyáltalán az interjúra, miért nem hiszed el? Te nem így csinálnád, ha lenne rá fél napod, hogy a száz jelentkezőből kiválaszd, hogy melyik a legjobb?

2022. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
12%
31-es, 0 tapasztalattal amúgy sem állnak vele szóba a nagy cégek, így kitörölheti a popsiját a diplomájával. A tapasztalat van mindenek felett, függetlenül, hogy van-e diplomája, vagy sem. Ez alapján szortíroznak. Persze egy bme vik mérnökinfós diplomára azért felfigyelnek, de nem az az elsődleges.
2022. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
32. Mindig ezzel a “tapasztalattal” jönnek a képzetlenek, de kapaszkodj meg: a diplomásoknak is van tapasztalatuk, plusz még egy erős elméleti alapképzésük is. Lehet, hogy a tapasztalat az első kérdés, de a diploma a nulladik. Ha nincs diplomád, el se jutsz addig, hogy a tapasztalatodról beszélhess.
2022. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem diákként sokkal könnyebb tapasztalatot szerezni is amúgy. Hallgatóként felvesznek akkor is, ha soha nem dolgoztál előtte. Felnőttként kevésbé
2022. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
54%

A kérdező már rég elengedte. Kar irkálni.

Egy billentyűt nem nyomott le prog miatt, sőt a matekkal se foglalkozik.


Ezek ilyen lusta gyerek fantáziák, ennyi.

2022. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező már rég elengedte. Kar irkálni."

Sose csak a kérdezőnek írunk, így mindig van értelme.

2022. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Kedves 35. válaszoló, időközben jelentkeztem egyetemre, matekból magánóráim vannak aminek hatására jócskán fejlődtem, letettem a nyelvvizsgámat és célegyenesben vagyok az érettségi felé. De mindenesetre köszönöm a feltételezésed, a fantáziámat szép lassan megvalósítom.:)

2022. ápr. 3. 17:51
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz.

Az rendben van, h itt leírod de nem igaz.

A szöveg kontextusból egyértelműen látszik, h nem igaz. Jan 24én meg azt írtad nem tudnál emeltezni idén.

Most pedig tavaszi határidőig már teljesítenéd a nyelvvizsgát az emelt szintűt és a másik közepét.

Nem igaz. Csak elkapott valami torzulás és beírtad.

Ráadásul ha nem megy könnyen egy sima matek emelt akkor egyetemen semmi se lesz belőled.

Sőt továbbra se programoztál egy percet se, azt se tudod miről van szó. Egy érme feldobót random generátorral vagy amőbát nem csináltál pedig ezek nulladik tipusú dolgok vagy ha igen akkor told fel githubra és linkeld be.

Ez továbbra is tini képzelgés hazugsággal fűszerezve szerintem.

2022. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

38.

okés😂…

2022. ápr. 24. 18:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!