Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » EGYETEMISTÁK! Szerintetek...

Ballonpapa kérdése:

EGYETEMISTÁK! Szerintetek 36 évesen NAPPALIRA vagy LEVELEZŐRE érdemes menni tanulni?

Figyelt kérdés

Első egyetemi felvételim előtt állok, és a legszívesebben nappalira mennék tanulni.

Szerintetek érdemes ezt ennyi idősen megcéloznom? Vagy válasszam inkább a levelező szakot?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. jan. 26. 18:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
7es válaszoló kommentjéről jutott eszembe, hogy én 20 évesen kezdtem, de engem már akkor is zavartak a lézengő, "csak idejöttem" arcok. Szétcsalták az egészet, akinek elég pénze volt bármilyen jegyzőkönyvet, 3D modellezést megcsináltatott felsőbbévesekkel. Én a korosztályom boomereként nem ismertem a trendeket, de így is találtam 1-2 embert aki olyan mint én. Velük szoros lett a barátság, azon kívül is elbeszélgettem a többiekkel, bár ők inkább csak jegyzetet szerettek volna. Ha megteheted, hogy nappalira menj, akkor inkább azt javaslom, pláne ha kiestél a tanulásból, egyedül nehezebb visszarázódni szerintem.
2022. jan. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#10: Annyit tennék még hozzá a vitához, hogy vannak hiányszakmák, amelyekben akárhány évesen is, és tapasztalat nélkül is el lehet helyezkedni. Ha valakinek tanári, ápolói, orvosi, gépészmérnöki, vagy villamosmérnöki diplomája van, még nyugdíj előtt sem lehetetlen állást találni.
2022. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ja, most olyan képzés éri meg, ami valami konkrétabb, klasszikus szakmát ad, ilyen orvos, tanár, mérnök, örülnek, ha arra jár valaki a munkahelyen. De ha gazdasági szak érdekel arról erősen lebeszélnélek.
2022. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%
Miért szeretnél nappalira menni? 36 évesen is azt a világot szeretnéd élni, mint a 18-19 évesek? Akármennyire is ez az első egyetemed és fiatalos is vagy, ki fogsz lógni a sorból. Ideális esetben érettségben és élethelyzetben már nagyon máshol tartasz, ha pedig nem, akkor az lesz a furcsa, mert a 18-19 éves egyetemisták nagy része nem ugyanott akar tartani 18 év múlva. Ettől függetlenül, ha tényleg ott tartasz, próbáld ki a nappalit, de ha felnőttebb irányba tolódott már a fókuszod, akkor inkább levelező.
2022. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
72%

Levelezőre. Ott persze nincs közösségi élet nagyon, de nem lógsz ki a sorból, meg alacsonyabbak a követelmények. Ha közösségi élet kell, akkor kezdj el pl. táncolni.

Nappalira csak akkor menj ha pénzes vagy, akkor társasági életbe is könnyű beilleszkedned (fizetsz esti kocsmázásoknál pár italt), különben lesajnálnak, hogy szerencsétlen balfasz az, aki még ennyi idősen is csóri egyetemista életmódot él.

2022. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy levelezőn annyira meg lehet tanulni a dolgokat. Nem hiába van az a sok tanári magyarázat, nem lehet levelezőn olyan jól tudni az anyagot. Ha így lenne, akkor mindenki otthon megtanulná, és kész.
2022. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak lebeszélni a nappaliról, menj nyugodtan és írd meg milyen. De ott leszel 18-19 évesekkel. Én 23 évesen kezdtem az egyetemet. Valahogy olyan éretlennek tűnt mindenki, meg ilyen elcseszett gimis hangulata volt az egésznek, klikkel voltak, nem tetszett.
2023. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Persze, hogy lehet nappalira is, levelezőre is. Nem csak hivatalosan lehet, de nem is ciki. Sőt. Akár orvosira is. Több orvos is 30 felett kezdte a tanulást és lám orvost lett és a maradék 40 évet olyan munkával tölti amit szeret. Ne arra gondolj, mire végzek a sulival 40 leszek, arra gondolja a maradék 20-30 évet álmaid munkájával töltöd. Az orvosoknak a bére 2023-ban nagyon is jó! 600 bruttótól 1 M 200 ezerig. Interneten megnézhető, orvosi bértábla 2023. A nettója is jó. Érdemes rászánni 5 évet majd utána szakosodni és több évet még, mert a végén is jó, de már az alapképzés után ha elkezdesz dolgozni is az első sávba kerülsz és az is magasabb mint az átlagbér. Hajrá!
2023. aug. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Végül mire jelentkeztél?
febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!