Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök BSc vagy MSc...

Gépészmérnök BSc vagy MSc műszaki menedzser BSc után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, idén fogok diplomázni műszaki menedzser BSc szakon, gyártási szakirányon az SZE-n. A szakirány jellemzője, hogy sok azonos tárgyunk van együtt a gépészekkel. Beadtam a jelentkezésem a felvi.hu-n, szintén az SZE-re, gépész BSc és MSc-re is, mert szeretnék gépész diplomát. Ahhoz, hogy az MSc-n részt vehessek, pótlandó tárgyakat kell megcsinálnom, amiket az alapképzés alatt már letudtam (3 tárgy). Mit gondoltok, mit csináljak? Inkább az alapképzést válasszam, vagy egyből a mesterképzést? Nekem utóbbi a szimpatikus, egyből magasabb végzettséget ad, viszont nem tudom, hogy fognak-e a teljesértékű gépészként kezelni, pedig saját hülyeségemből mindig is az volt az én irányom, csak nem mertem váltani. Arra meg már nincs kapacitásom, hogy mindkettő képzést nappalin csináljam meg, az MSc még belefér.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2022. febr. 19. 19:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, az lemaradt, hogy a BSc a mintatanterv tárgyai szerint szakdolgozattal együtt 3 félév alatt letudható lehetne a két szak és a szakirány egyező tárgyai miatt.
2022. febr. 19. 20:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen MSc, az adna igazán többet a már meglévő BSc-hez. Lesznek majd alapozó tárgyak, amiket be kell pótolnod de egyértelműen így jársz jobban.
2022. febr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves Második, köszönöm szépen a válaszod. Ezen pótlandó tárgyakat már bepótoltam (3 tantárgyat megcsináltam a gépész alapszakról, most még csinálok a szakdoga mellett egy 4.-et is), így talán nem kell pótolnom tárgyat magát, tudást annál inkább.
2022. febr. 20. 07:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan menj MSc-re. Ne ess megint abba a hibába, hogy kishitű vagy magaddal szemben. Hiszen csomó közös tárgyatok volt, és már előre is dolgoztál. Hidd el, meglesz a lényeges tudás. Ha pedig nagyon érdekel valamilyen tárgy a BSc-ről, akkor vedd fel még MSc-n. Az alapok megvannak, azokat úgyis elvárják, hiszen épít rájuk a mester. Max néhány specializációs tárgyról maradsz le, de legalább nem kell olyat tanulnod, ami nem is érdekel, a saját specedet pedig megtanulod MSc-n, vagy szabválként felveszed BSc-ről. Nézd meg a tantervet, kérdezz meg pár gépész BSc-s évfolyamtársat. Esetleg beszélj egy oktatóval, aki gépészeket vagy mindkét szakon tanít, hogy látja, mit lenne fontos pótolnod az előírtakon felül.


De ne aggódj,nem ritka hogy kicsit más MSc-remennek az emberek. Pont ezért is lett kétszínű a rendszer, bele van tervezve az átjárás.

Sok sikert!

2022. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Először kellett volna gépészmérnökit csinálnod, így vért fogsz izzadni. Persze megérheti.
2022. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


Ha vért kell izzadni, akkor vért fogok. ;) Már nincs visszaút, beadtam MSc és BSc gépészre is. Tisztában vagyok vele, hogy előbb kellett volna a gépészt csinálnom, már nagyon bánom, de visszacsinálni nem tudom. Lesz, ami lesz, de így vagy úgy gépész lesz belőlem.

2022. márc. 14. 07:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Gépész nem a papírtól leszel, hanem ha már van mögötted egy jó 15-20 év tervezési-fejlesztési tapasztalat.
2022. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!