Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen késő már egyetemre...

27 évesen késő már egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Most 25 vagyok. A történetem úgy kezdődött, hogy 17 évesen megszűnt a tanulói jogviszonyom egyéb okok miatt, a 10. évfolyam vége előtt. Estin eddig 1 évet tettem le, de számtalan akadály gördült az utamba, ami miatt halasztottam. Ilyen volt az eset, mikor kerek perec megmondták, hogy nem érettségizhetek kémiából, mert az nincs 11.-ben és 12.-ben, és amúgy is nehéz. Hozzáteszem, ennek ellenére jó vagyok benne. Szóval itt, ennél a pontnál eléggé reményvesztetté váltam. De úgy döntöttem, nem adom fel. Volt olyan, aki estiről ment orvosi egyetemre? Én fogorvos szeretnék lenni. Hálás lennék, ha esetleg megírnátok a tapasztalaitokat, köszönöm! :)

2022. febr. 23. 04:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, pont 27 vagyok és fogorvosin vagyok első éves!

Ugyan nekem megvolt az érettségim időben, de szörnyen sikerült a kémia és biosz emeltem.

Elmentem dolgozni 4 évet, majd rájöttem, hogy semmire nem elég ez a pénz, de még a duplájával sem megyek sokra, szóval elkezdtem meló mellett kémia tanárhoz járni, mert a számolások szerintem nagyon nehezek.

2 évembe telt és 4x írtam újra az érettségiket, mire lett elég pontom, fel is vettek vidékre.

Ekkor voltam 25. Sajnos ott nagyon nehéz volt visszarázódni a tanulásba, és a legrosszabb az volt, hogy megszoktam, hogy van havi 300-400 ezer ft-om és járt vele egy életvitel, amit diákként képtelenség tartani.

Dolgoztam suli mellett, de rájöttem, hogy képtelenség, főleg az orvosin.

Sajnos nem lett meg egy tárgyam, és kirúgtak, de felvettek egy másik orvosira és beszámolták a tárgyaim.

Most csak az anatómiám van, amit hoznom kell, és másodéves leszek jövőre, és idén leszek 28.


Amit hátránynak érzek az anyagiak után, az az, hogy a Sotén főleg 18-20 év közöttiek vannak. Az egész első 2 évfolyamban 2 emberről tudok, akik 25 felettiek (közel 200főből), és én nehezen találom meg velük a hangot sajnos.

Vidéken ilyen gondom nem volt, sokkal gyakoribbak az idősebb hallgatók, sokan 22-25 év között kezdik ott az első évet. Volt 30 és 31 éves csoporttársam is, akiknek kifejezetten jól megy a mai napig.


Szóval sosem késő, de ha elhatározod magad, akkor muszáj nyomni keményen, főleg, mert a tandíj is egy vagyon, évente 2,7 milla, és ha nem végzed el, behajtják sajnos, ha államin vagy.

Illetve 3,0 alatt átsorolnak fizetősre, és akkor az esetek nagy százalékában diákhitel 2.


Ha úgy gondolod, hogy vissza tudsz szokni a minden napos tanulásba, akkor mindenképp érdemes nekifutni, sosem késő!

2022. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A szeptemberben induló képzésekre február 15-én járt le a határidő, így legközelebb egy év múlva tudsz jelentkezni.
2022. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

41 vagyok, és tavaly kezdtem az orvosit.

Soha nincs olyan, hogy késő.

2022. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem késő.
dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hogy legyen ellenvélemény is, sosincs késő, de alaposan meg kell gondolnod ezt a döntést.

Én 27 évesen kezdtem bele, másoddiplomaként, tehát nekem már fizetős volt az egyetem egy része. Meglett az első évem, de feladtam, ennek több oka is van:

Szuperül hangzik, hogy orvosi egyetem idősebb fejjel, de nem hiába érettségi után megy oda a többség. A tandíj 1,35 millió/félév, ha be sem fejezed ezt vissza kell fizetni, ha államin vagy. A tanulás mennyisége rengeteg, vizsgaidőszakban a teljes napjaid tanulással telnek, akár napi 14-16 órád is. Ezzel csak az a gond, hogy alapesetben egy 18 évesnek csak ez a dolga, a tanulás, de egy 25-27 évesnek van már bőven felelősség a vállain pl. Eltartani saját magadat. Eltarthatnak a szüleid 33 éves korodig, de szerintem ez nem nagy karrier.

Ha nő vagy a gyermekvállalás is kitolódik, mert nem igazán lehet gyermeket szülni vagy dolgozni az orvosi mellett.

Az egyetemet kevés ember fejezi be időben, ezzel is számolnod kell.


Tehát ha nélkülözni tudsz rengeteg időt és feláldozni egy csomó dolgot ezért akkor igen, megéri.


Nekem nem érte meg, mert a meglévő szakmám is 5 éves doktori képzés és jók a lehetőségeim vele.

Azt még ne felejtsd el, hogy az orvosi munkák nem álommunkák, ahogy rengeteg ember lefesti meg ahogy a laikusok gondolják. Egy fogorvosi praxisra összeszedni a pénzt nagyon-nagyon sok év munka.

máj. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!