Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pedagógusi pálya ügyben van...

Pedagógusi pálya ügyben van tanácsotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lány vagyok, egész életemben pedagógus szerettem volna lenni. Más szak nálam NEM jöhet szóba, így kérem ha valaki téríteni jönne, inkább ne is olvassa tovább!

Az utóbbi években szűkült le nálam a választási lehetőség: óvónő, vagy gyógypedagógus szeretnék lenni. A szívem az utóbbi felé húz, viszont a szüleim máshogy gondolják.

Mindketten több diplomások, egyikük sem pedagógus, a családban nálunk nincs is. Viszont a világban látottakból úgy gondolják nem éri meg gyógypedagógusnak plusz egy évet tanulnom, ráadásul drágábbak a félévek, mindenek felett csak vidéken jutnék be egyetemre így minden hétvégén le kéne utaznom. Ezzel szemben az óvónő diploma kézreállóbb sokkal és valószínűleg bejutnék államira. Szerintük hiába lehet több helyre bejutni GYP diplomával és hiába tarthatok jó pénzért magánórákat, még úgy sem fogok annyit keresni vele később, hogy érdemes legyen a plusz erőfeszítés.

Engem egyedül az aggaszt az óvodapedagógus diplomával, hogy tényleg csak óvodában lehet vele elhelyezkedni, sehol máshol, legalábbis olyan helyen nem ami gyerekekkel foglalkozna. Illetve azzal nem lehet otthonról, vagy részmunkaidőben elhelyezkedni, ami engem szintén zavarna. Én szívesen élnék úgy, hogy mondjuk heti 20 órában GYP vagyok, a többi időmben pedig a hobbijaimból keresek pénzt.

Mit gondoltok? Nagyon szívesen várom a véleményét pedagógusoknak, de azoknak is akiket nem érdekel ez a terület, mégis megosztanák a nézőpontjukat.



2022. márc. 7. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Tanító legyél inkább, az mehet teljes munkaidőben és hasonló az óvodapedagógushoz, de szerintem az is mehet teljes munkaidőben, miért ne mehetne? A gyerekek szülei is így dolgoznak, nem tudnak hamarabb érte menni az oviba, egész biztos ott kell maradni délután is vigyázni rájuk.

Amúgy a hobbikból hogyan keresnél pénzt? Azt az ember azért csinálja mert szereti csinálni és inkább költ rá, mint keresne vele. Ha meg pénzt fogadsz el, vállalkozói kell aminek adóvonzata van, meg úgy kell csinálni amit csinálsz, bármi legyen is az (ezt nem írtad), ahogy az ügyfél kéri, így már nem fog akkora örömet okozni, mert nem teljesedhetsz ki benne, sok megkötés lesz.

2022. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Gyógypedagógus tényleg ne legyél, mondom én ezt úgy hogy hamarosan meglesz a gyp diplomám! Nem leszel megbecsülve, a szülők szerint te "csak játszol" a gyerekkel. A fizetés siralmas, ha egyedül élsz majd albérletben diploma után éhen halsz. Tudnék még mesélni...
2022. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1

Csak, hogy kicsi betekintést adjak.


"Ha meg pénzt fogadsz el, vállalkozói kell aminek adóvonzata van"

Attól függ. Ajándék után nem kell adózni, ha 150 ezer alatti értékról van szó.

Ha egy támogatási formát alakít ki, akkor ez megoldható.


"úgy kell csinálni amit csinálsz, bármi legyen is az (ezt nem írtad), ahogy az ügyfél kéri"

Kivéve, ha nem ügyfélnek dolgozik.

Tegyük fel, hogy kreatív, vicces videókat csinálsz, akkor azért támogatnak, hogy segítsék a munkád, viszont nem kell megfelelni ügyfélnek.


Egy másik példa lehet az, hogy valami online store-ba készít terméket. Ha saját mobil applikációt csinál és a reklámokból keres pénzt, akkor megint nincs ügyfél.


"így már nem fog akkora örömet okozni"

Nagyon sok hobbival lehet pénzt keresni ügyfél nélkül, csak jól, kreatívan kell csinálni.


Ha pedig nemzetközi piacra csinál valamit, tehát nem csak a magyaroknak, akkor lehet belőle egész értelmes összeget is összeszedni.

2022. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!