Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tegyem le az érettségit...

Hogy tegyem le az érettségit ha semennyire nem megy a matek?

Figyelt kérdés
Mindenből átmentem mind szóbeli és írásbelin is épphogy de meglett volna ha a matek nem húz meg. Csináltam javítót is de ott sem sikerült, mondjuk akkor nem igazán gyakoroltam de annyira kevés pontszámom lett, hogy azt le se merem írni. Sosem érettem hozzá, szakiskolában is annyira volt matek, hogy meglegyen mint alap tantárgy de szakszerűen sosem volt általános iskola után. Érettségi felkészítő osztályon meg úgy darálták a matekot, hogy alig lehetett érteni, még a legjobb tanulók is panaszkodtak erre. Olyan nehéznek találtam a feladatokat, hogy magamtól nem sikerültek. Fogadtam matektanárt de nem értettem semmit, inkább magamra hagyott, utána épp hogy elmagyarázta a dolgokat de nem motivált meg nem is maradt meg utána semmi. 3 év eltelt azóta és még mindig csak tervezem megírni. Szöveges feladatok nem mennek nagyon, azokat utálom a legjobban, meg a számolósok...Ha esetleg 27-28 évesen írnám meg és sikerülne akkor se lennék elkésve ezzel? Ha egy tantárgyól kell megírni akkor csak arra a tantárgyra kell bemenni és ha megvan össze írják a többivel és így meg van az érettségi? Ha nem lett volna meg minden tantárgyam akkor nem érezném magam ennyire sz.rul, hogy a matek nem sikerült..ha mondjuk a töri is bukta mert az is épphogy átmentem vele, akkor még úgy lennék vele, hogy az érettségit nem nekem találták ki...Vagy vannak még rajtam kívül olyanok akiknek szintén nem sikerült az érettségi főleg a matek? ÉS nem próbálkoznak vele újra?

2022. máj. 12. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért várnál 27 éves korodig?


Én a Mateking-al gyakoroltam teljesen egyedül, mivel a matek tanárok messziről elkerültek. Túl sok lett volna velem a meló, ezért nem segített senki. De mivel túl sok időt feccöltem az egyetemi tanulmányaimba, ezért felfújtam az arcom és napi 4-5 órát matekoztam munka, meg az órák után self study-ban. És meglett minden matekos tárgyam.


Ha ez tényleg fontos neked, akkor küzdj érte.

2022. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a matek kitartás (s.gg) kérdése, ha nincs érzéked hozzá. Ha türelemmel foglalkozol vele, idővel fölveszed a gondolatmenetét és akkor már megoldod a feladatokat. Vagy egy jelentős részüket. Gyakorolj sokat és próbálj felkutatni egy valóban jó tanárt.
2022. máj. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm úgy érettségizett le, hogy felmentették matekból (meg más tárgyakból is.)


Mégis van tartósan munkaviszonya (hosszú ideje dolgozik egy helyen) és viszonylag tisztességesnek mondható embernek tartom.

2022. máj. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért csak viszonylag?
2022. máj. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben volt korrekt velem. (Utólag beismerte hallgatólagosan, hogy ő hibázott.)
2022. máj. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És hogy lehet felmentést kérni vagy utólag már nem lehet?
2022. máj. 14. 09:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt már nem tudom, sajnos nem vagyok annyira tájékozott. De egy másik ismerősöm fiát is felmentették különböző tárgyakból, és így lett érettségije. (Ő fogyatékkal él.)


Nekem meg még azért nincs mindig, mert nem tudtam, hogy felmentést is lehet kérni.


De sajnos nem vagyok annyira tájékozott...


3-as és 5-ös válaszoló voltam.

2022. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem ment soha, de sikerült hármasra megírnom annak idején, pedig csak az előző évi feladatlapokat néztem át hozzá+órán próbáltam odafigyelni. Szóval ne izgulj, szerintem egy kis szorgalommal sikerülni fog.
2022. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kapsz egy papírt arról, hogy igazoltan, hivatalosan is hülye vagy a matekhoz... nem tudom, előrébb vagy-e vele. És bocsi a megfogalmazásért :')

Persze ha kiderül, hogy tényleg van valami ilyen problémád, és nem csak a kibúvót keresed, mint az ilyen papírral rendelkezők legnagyobb része, az más tészta.


A matekinget én is nagyon tudnám ajánlani. Ha ennyire megvan benned a motiváció, hogy még évek múlva sem tettél le róla, szerintem meg kéne csinálnod.

Amit írtál, azon látszik, hogy tényleg akarod. Nehogy már ugyanúgy ne legyen meg neked, mint egy semmirevaló lusta tuskónak.

Szar lesz felkészülni, fárasztó lesz, utálni fogod... de egy életen át büszke lehetsz magadra, hogy nem adtad fel, hanem megcsináltad.

Kövi érettségi októberben, az azutáni egy év múlva. 30 000Ft, másból nem kell elmenned, csak matekból. Hajrá!

2022. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érettségi pro matek
2022. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!