Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet, hogy rosszul választott...

Lehet, hogy rosszul választottam szakot?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jól válsztottam-e szakot. Én úgy érzem ez az ami érdekel és ezzel szeretnék foglalkozni, de néha egy egy kérdés miatt elbizonytalanodom.

Tegnap például az egyik tanárom kérdezte, hogy végül hova adtam be a jelentkezésem, és amikor elmondtam neki csak annyit mondott, hogy jó, de máshoz is lenne tehetségem. Este pedig anyával beszélgettem, aki felhozta, hogy inkább mérnöki szakra kellett volna mennem, mert a mérnököl keresettek és jól keresnek. De nem hiszem, hogy engem érdekelne bármilyen mérnöki szak.

Tényleg rosszul dönthettem? És ha igen mit tegyek?


18L



2022. máj. 25. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Most le leszek pontozva biztosan, de elmondom a véleményem. Én nem tartom sokra a turizmus-vendéglátás szakosokat, egy értelme nincsen gagyi szak. Oké van aki jól fog járni vele, de a nagy többség megszívja.

Miben vagy jó? Valami erős mérnöki szakkal biztos jól járnál, de ha nem érdekel akkor esteleg TTK-s szakok.

Ha több eszed van, mint ami kell egy turizmus-vendéglátásosnak akkor igen rosszul valasztottál. Ne fecséreld el a tehetséged és a szorgalmadat egy ilyenre, akkor már tanulj valami értelmeset.

2022. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Matek, angol és földrajz az a 3 tantárgy amiben jó vagyok. És tényleg érdekel a szállodák világa.
2022. máj. 25. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Csúnya lesz, amit írok, de ha nincs kapcsolatod esélytelen hogy JÓ helyre jó fizetésért el tudj az ilyen szakmákkal helyezkedni.
2022. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha azt választottad, amit te szerettél volna és ami téged érdekel, akkor jól döntöttél!
2022. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt választottam ami érdekel. Nyaranta már többször is dolgoztam utazási irodában és nagyon tetszett, szóval tényleg el tudnám magam képzelni ezen a terülten, mégis egy kicsit félek.
2022. máj. 25. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Te ezt szeretnéd tanulni? Ha igen, akkor jól döntöttél. Én is anno azért mentem egy szakra, ami nem annyira tetszett, mert mindenkitől azt hallottam, hogy amit én választottam, az felesleges, nem megyek vele semmire. Végül egy félév után ott is hagytam. Nem éreztem magam odavalónak, szenvedés volt a szorgalmi és a vizsgaidőszak is, csomó kettesem volt, több tárgyból buktam is, pedig 4-es átlaggal jutottam be. Utána átmentem arra a szakra, amit én eleve akartam és sokkal jobban érzem magam, a tanulmányi eredményem is jó, ösztöndíjat is kaptam többször is, egy félévre vagyok a diplomától. Ne hagyd, hogy mások válasszanak helyetted! Neked kell majd éveken keresztül azt tanulni, aztán abban a szakmában dolgozni.
2022. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért a felsőoktatási nem egy 1-2 éves asztalos vagy manikűrös képzés, ahol lehet azt mondani, hogy a jobban fizető kell menni.
2022. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!