Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sok embert nem szoktak elsőre...

Sok embert nem szoktak elsőre felvenni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Avagy mit tegyek ha nem vesznek fel?

2022. jún. 3. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Bizonyos szakokon van túljelentkezés, máshol kevésbé, nem mondanám azt hogy huuu de sokan vannak akiket sehova se vettek fel, de vannak jópáran.

De vannak olyanok akiket nem vesznek fel, vagy ha fel is veszik, nem kezdik el az egyetemet, ilyen-olyan okok miatt. Nem a világvége :)

Kérdés hogy hány helyet jelöltél meg, mennyi esélye van annak hogy egyikre se vesznek fel. (Illetve hogy te mindenáron az első helyre szeretnél-e bejutni vagy sem)

Ha nagyon kevés pontod van az álmodott szakhoz, akkor érdemes újraérettségizni, nyelvvizsgázni, ha plusz pontok nem maxosak.

Meglehet próbálni pótfelvételizni még a nyáron, de itt vedd figyelembe, hogy olyan szakok lesznek amik nem töltődtek fel alapjáraton és ahhoz hogy legyen esélyed bejutni, minimum a kihirdetett ponthatári ponttal kell rendelkezned az adott szakra.

Van aki dolgozik és reménykedik hogy jövőre bekerül, mert 2-3 ponttal maradt le, de ez azért ritka.


Kérdező, nem kell aggódni, mindenki számára van megoldás, ha esetleg nem vennék fel. :)

2022. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy barátnőm, akit elsőre nem vettem fel orvosira, ő addig elkezdett egy idegenvezetői tanfolyamot (és az első orvosi éve alatt befejezte).


Egy gimis osztálytársam valami művész szakra jelentkezett, amire ugye nagyon kevesen kerülhetnek be. A kimaradt évben azt hiszem fotós tanfolyamra járt és most egy külföldi művészeti egyetemen tanul.


Akkor van olyan ismerősöm, aki szintén nem jutott be, ő kiment külföldre dolgozni, aztán újra felvételizett.


Van olyan eset, hogy át is tudsz jelentkezni azonos szakra, csak másik egyetemre.


Sok ismerősöm érettségizett újra, kezdett dolgozni valamit, mire oda került, ahová szeretett volna.


Biztos vagyok benne, hogy borzasztó érzés, ha nem vesznek fel ahová szeretnéd és ebben az időszakban ezt valóban világtragédiának élik meg sokan és ez így van rendjén(?). Viszont az nem tart örökké! Idővel jobb lesz az érzés. Ha szeretnél valamit, akkor úgyis addig teszel érte, amíg meglesz. (Egy másik ismerősöm ha jól emlékszem 4-szer jelentkezett orvosira; Járai Máté, kiváló színész - azt hiszem őt 7-szer utasították vissza a Színművészeti Egyetemről.) Szóval hajrá! 😉

2022. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szaktól függ, van, ahova nagy a túljelentkezés, igen. És sajnos meg kell húzni valahol azt a bizonyos határt.


Viszont nem mindig baj, ha nem vesznek fel elsőre. Nekem anno sikerült, mégis pályát váltottam. Visszagondolva lehet, hogy jobb döntést hoztam volna elsőre is, ha elküldenek kényszerpihenőre. :) De ezt már sosem fogom megtudni és mindegy is.


Mindenesetre azt az időt is ki lehet klasszul használni. Ha szeretnéd növelni az esélyeidet, például egy év alatt fel tudsz készülni egy szintemelő érettségire, ha van közép nyelvvizsgád egy nyelvből, esetleg gondolkodhatsz azon, hogy felhúzd emeltre. Csinálhatsz jogsit, szakmától függ ugyan, de sok esetben hasznos tudást tudsz szerezni pár hónapos online tanfolyamokkal is. És nem utolsó sorban, elmehetsz melózni is, legalább lesz egy kicsit több zsebpénzed. :)

2022. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokkal jobban érzem most magam. :)


Pszichológiára jelentkeztem, sajnos az emelt szintű érettségimet elszúrtam, egyébként minden középszintű tantárgyam 80-90%-ra sikeredett... sajnos azok nem annyira fontosak mint az emelt szintűm.


Még a gyógypedagógiát jelöltem be, oda szerintem elég pontom lesz, viszont úgy érzem nem szeretném az első helyre jelölt szakomat ilyen hamar feladni...


Lehet újraírom az emelt szintű érettségimet októberben. Nyelvvizsgám már van, illetve jogsim is, csak autóm nem. Nem árt akkor egy kis meló, lesz időm gyűjteni rá.


Azt esetleg nem tudjátok hogy az idei júniusi emelt szóbeli témkörök megegyeznek-e az őszi érettséginek a témaköreivel?

2022. jún. 3. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megegyeznek általában, szerintem évek óta változatlan már. Egyébként én pont pszichológiáról váltottam. Semmiképp sem szeretnélek lebeszélni, csak mosolyogtam rajta magamban, hogy kicsi a világ. :)


3-as voltam

2022. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt ilyen régebben hogy nem vettek fel az adott szakra és megviselt.

De most màr azt is tudod csinálni hogy elmész esti teknikumi képzésre amik egy évesek és megnézed hogy a te választott szakodhoz melyik képzést fogadják el, és az is ad 28 vagy 32 plusz pontot.

Én is ilyenre jártam és jó mert ad egy szakmàt is és plusz pontot is.

Mellette meg tudsz dolgozni jogviszonnyal és pénzt félretenni.

Vagy azt is megcsinàlhatod hogy ha ugyanazon az egyetemen jelölted be a 2 szakot akkor ha megcsinàlod az első évet a 2. szakon ahova felvesznek és átjelentkezel a másik szakra majd. Ha ez járható út ott.

De sok esetben az egyetemek is tartanak emelt érettségire felkészítést még az is jó lehetőség lehet ha pl ott keszusz fel es nyaron vagy oktoberben megprobalsz javitani.

Igazabol nezd a lehetosegeket ne a rossz oldalát. Az is lehet h addigra teljesen mas irany szak kezd el erdekelni majd

2022. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni és mellette járjál felkészítő tanfolyamra. Én így csináltam, és másodszorra fel is vettek. Mindenesetre semmiképp se csak lógasd a lábad otthon egy évig, hanem teljes állásban dolgozzál - vagy teljes állásban (vagyis nappali tagozaton) tanulj valami mást.
2022. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia kapcsán pont jót tesz, ha előtte van egy kis munkatapasztalatod, kicsit kilépsz az életbe, és nemcsak rögtön gimi után ülsz be.

És ne aggódj, oda sokszor nem veszik fel elsőre az embert.


Ha máshová felvesznek, attól még újra beadhatod a felvételit a pszichóra. Csak arra figyelj, hogy ha szegényebb a családod, akkor a 12 állami félévedet ne költsd el máshol, mert akkor a végén fizetned kell.

Meg ha egy egyetem nem tetszik, akkor érdemes az első félév után otthagyni.

2022. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne csüggedj, az ismerőseim kb. fele szakot váltott 1-2 év után, volt, aki többször is, és volt, aki az orvosit vette a fejébe (miután otthagyta az eredeti szakát), de oda is csak másodszorra vették fel. Mesélte, hogy a társaságukból kb. senkit nem vettek fel elsőre, de mindenki megpróbálta újra.

Nekem is a pszichológia volt az első, mint neked, de nem vettek fel, így elkezdtem egy szakot, mondván, “nehogy kihagyjak egy évet, inkább elkezdek bármit”. Aha, végül több év után otthagytam a “B tervet”, és most szeptemberben kezdem a pszichót (újraérettségiztem).

Visszagondolva megmosolygom magam, mekkora tragédiának éltem meg, hogy elsőre nem sikerült, és ha tehetném, rögtön megpróbálnám újra, nem kezdenék el helyette mást. Egy évig csinálhatsz valami rövidebb képzést, esetleg dolgozhatsz, pénzt kereshetsz, közben felkészülsz újra az érettségire, csinálsz 1-2 nyelvvizsgát (ha még nem maxoltad ki a pluszpontokat), jövőre felvesznek, és SEMMIVEL nem vagy elkésve.

2022. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!