Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért választottátok a közgázt?

Miért választottátok a közgázt?

Figyelt kérdés

Mi motivált titeket arra, hogy közgazdászok legyetek? Miért illik hozzátok ez a szakma?


Pályaválasztás előtt állok,nem tudom, hogy számomra megfelelő e ez a szakirány, ezért vagyok kiváncsi, hogy ti miért döntöttetek igy.


2022. júl. 14. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fiatatal voltam, és kellett a pénz.
2022. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok mindenkinek kell a pénz, ez nem érv igazán... Valószínű, a Kérdező egyedi motivációkra kíváncsi.


Az eddigi adataim szerint a választás oka gyakran az, hogy van egyfajta elvárás a család részéről vagyis nem igazán tudatos. Az is előfordul gyakran, hogy érdekli őket, ami elég vicces, hisz a nagy részüknek fogalma sincs arról, miről szól a közgazgadásgtan (elméleti és gyakorlati közgazdaságtan). Sokaknál az érdeklődés annyit takar, hogy jók a reál tárgyakból, de nem akarnak mérnökök lenni és persze az is benne van, hogy a hiedelem szerint a mérnöki szak keményebb, ezért lazább évek várnak a közgazdászokra - vagyis kicsit kummantanak...


Ami engem illet:

én már kamaszkoromtól kezdve a reál irányba mentem, közgazdász kompatibilis szakmát tanultam középsuliban. Ez azt jelenti, nekem nem volt nagy váltás a közgáz, igazából csak folytattam, amit 14 éves koromban elkezdtem. Érettségi után sem nagyon távolodtam el földrajzilag az otthonomtól, ugyanis az egyetem kb 30percre volt tőlem, ez is némiképp közrejátszott.

Az is fontos volt, hogy akkoriban az alapozóképzés rugalmasabb volt, sokkal több lehetőségünk volt, mint ma, és talán ez volt a fő...

2022. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!