Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek biomérnök közgazdasági...

Lehetek biomérnök közgazdasági iskola után?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, de még nem igazán tudom hova tovább. Most találtam rá erre a biomérnöki szakra, de nem tudom, hogy van még ré esélyem? Ugye mivel közgázt tanulok, ezért egy évig volt csak középiskolában bioszom és kémiám, az is komplex volt. Viszont láttam felvin, hogy az emelt gazdasági ismeretek érettségi is jó a szakra, nem muszáj emelt biosz/kémia. Persze tudom, hogy nem ártana ha lenne egy alap tudásom, de a kérdésem, hogy mennyire nehéz a nulláról kezdés főiskolán?

2022. júl. 25. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem ártana, ha elkezdenél privát tanárnál rágyúrni a biosz-kémiára. Ugyan lehet, hogy a felvételihez jók a gazdasági tantárgyakból hozott pontok, de az első szemeszterben el fogsz vérezni, ha nincs meg az alaptudásod.
2022. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Lehetsz az a húgom is először közgazdásznak tanult (nem fejezte be) hanem átmenet biomérnőknek, amit szintén sajnos nem tudott befejezni, mert akkor sajnos nem tudtuk fizetni a sulit...most megint keres valamit, vagy folytatja ezt 25 évesen.


Azért dönts előbb mint később szerintem, mert az idő pénz, és dolgozni is kéne nem csak tanulni (irónia) 30 éves korodig...

2022. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
BME biomérnokin tanulok, nemsoká végzek is a szakon. Szerintem nagyon alap hozott biosz tudással is elsajátítható a szak. Viszont a kémia részéhez nagyon stabil tudás kell szerintem, mert máskülönben elvérzel. Kémiás tárgyak ahol számolás is van azokon véreznek el a legtöbben, szóval a számolásra különösen nagy hangsúlyt fektetnék a helyedben.
2022. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!