Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy állatorvosi...

Mennyire nehéz egy állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok,most leszek 3.-os gimis.A helyzet az hogy kicsi korom óta állatorvos szerettem volna lenni,de le is tettem róla,mert ugyanis én nem szerettem volna annyit tanulni.A helyzet pedig az hogy most fakultáció választás történt,és gondoltam hogy vajon merre is kéne megindulnom.Végül a biológiát választottam,ugyanis azon a szakon vagyok, és azt gondoltam hogy azzal szeretnék foglalkozni.Anyám viszont mondja hogy vegyem fel a kémiát,és próbáljam meg az állatorvosit.A másik hogy anyukám beszélt egy ismerősével,aki korepetálna engem kémiából,és egyik lány ismerősömnek egy év elég volt a korrepetálásból hogy bekerüljön orvosira,én pedig 2 évig tanulnám.Nahát tudni kell hogy én nem vagyok valami szorgalmas,de buta sem!Azthiszem 10.ben ha 3-4x kinyitottam a füzetem sokat mondok,de a 3,4 átlag mindenből megvolt.(az 5 se lenne nehéz csak lusta vagyok). Viszont én is egyre jobban érzem a késztetést hogy megpróbálom,de félek hogy már a kémia fakt nagyon nehéz lesz.Meg osztálytársaim akik szintén orvosira készülnek már közép vagy felsőfokú nyelvvizsgával,és előrehozott angol érettségivel rendelkeznek. Nemtudom,nagyon le vagyok maradva ezek szerint? A másik hogy nekem keresztapám és unokanővérem is állatorvos, így felvettek engem mint segítőt a rendelőjükbe, lassan 2 éve. A gyakorlattal egyébként semmi gond, rengeteg minden ragadt rám, és érzem is a késztetést. A nagy kérdés csak az,hogy vajon sikerülhet-e? Nem vagyok lemaradva semmivel?


Előre is bocsánat a hosszú szövegért, de a segítségeket nagyon megköszönöm!



2022. aug. 1. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Hármas-négyes átlaggal inkább ne álmodozz állatorvosi egyetemről...

Nézd meg az idei pontszámokat!

2022. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarok durván fogalmazni, de ha magadat nem tartod butának, akkor talán többet kellett volna kinyitni a füzetedet és nem 3,4 átlagot kellett volna elérned. Állatorvosi egyetemre emelt érettségi kell biológiából és kémiából is, ott is a lehető legnagyobb pontszámot kell elérned, mert igen jelentős a túljelentkezés. Az ismerős korrepetálásról meg annyit, hogy a korrepetálást tartó személynek pontosan ismernie kell, hogy milyen kérdések szoktak szerepelni az emelt érettségi vizsgákon és milyen kémiai számítási feladatokat kell tudni megoldani. Nem véletlen, hogy az emelt szakmai érettségire olyan tanárok szoktak felkészíteni, akik több évtizedes gyakorlattal és dokumentációval rendelkeznek ezekben a témákban.
2022. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagod nagyon rossz ehhez. Nem akarlak elkeseríteni, de a lustasággal ne takarózz. Magyarországon 1 állatorvosi van az idén 441 volt a ponthatár, és tud ez még magasabbat is produkálni. És csak 145 főt vesznek fel támogatottra és támogatás nélkülire egyben. Idén 579-en jelentkeztek a szakra. Ez többszörös túljelentkezés, tehát a pontok nem mennek lefelé, sőt. Az, hogy rendelkezel gyakorlattal nem jelent semmit. A képzés neked is ugyanúgy 11 félév, és komoly elméleti képzés van. Igen el vagy maradva, de nem behozhatatlanul. Két emelt mindenképp, meg nyelvvizsgákra feküdj rá. Átalakítják a felvételi rendszert, a 2023/24-es tanévtől sanszos, hogy az egyetem is szervezhet külön felvételi vizsgát. Ha lehet minél előbb tudd le a felesleges tárgyakat és érettségizz le belőle, mert jól csinálták a szaktársaid. Ilyen feszített és magas követelményekkel az a jó, ha minél kevesebb dolgot hagysz a végére. Elkezdeném a kémiát és a bioszt a helyedben marha gyorsan, de amit még gyorsabban az a legalább egy nyelvvizsga, vagy kettő, mert az egyetemhez és a diplomához kell és ott már nem lesz időd megcsinálni. Szóval igen le vagy maradva, és a jegyeid se fényesek. Ideje lenne rákapcsolni, de ha nem gondolod komolyan, akkor nem fognak felvenni. Ez a szak nem olyan, ahova az ember mázlival be tud kerülni, annál jóval magasabbak a követelmények.
2022. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet le vagy maradva, viszont nem kötelező rögtön gimi után egyetemre menni. Ha esetleg moat nem sikerülne úgy az érettségi akkor később is megpróbálhatod.

Az én kérdésem inkább az, hogy ha te ennyire lusta vagy, hogy fogod azt a rengeteg mennyiségű anyagot megtanulni?

2022. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

"Mennyire nehéz egy állatorvosi egyetem?"


Igen nehéz. Igazság szerint az egyik legnehezebben elvégezhető képzés az országban, rengeteg szorgalmat igényel.

2022. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Jelenleg az ATE-n tanulok állatorvosi szakon. Elég rögös volt az út, mire ide eljutottam, de megérte.


A gimi elején majdnem még bukást is összeszedtem... nagyon lusta voltam. Aztán eldöntöttem, hogy márpedig nekem az álmom az állatorvosi. Az utolsó évemet végigtanultam, nem lettek olyan szörnyűek az emeltjeim, de kevés volt. Kihagytam egy évet, újból leérettségiztem bioszból és kémiából. Nekem, aki hármas-négyes tanuló volt a gimiben, kémiából 90% felett sikerült az emelt kémiám. Közben nagyon sokan próbáltak lehúzni, hogy úgysem fog menni, meg sokan kibuknak az egyetemről és nem éri meg...stb. Meg nézzek rá a tanulmányi eredményeimre, szóba sem fog velem állni az egyetem. Ne hallgass ezekre az emberek. Szerintem, ha van egy kellő elhatározásod, akkor menni fog. Maximum kihagysz 1-2 évet. Viszont a szilárd motiváció nagyon fontos, enélkül bekerülni sem lehet, illetve bent maradni sem. Bízz magadban, tedd oda magadat és sikerülni fog (bármibe is kezdj az életben, akár állatorvosi akár más)!


Viszont ez egy hivatás, már az egyetem is sok lemondással jár. Mérlegelj, hogy neked mi fér bele, mit tudsz feláldozni a siker érdekében. A kudarcoktól pedig ne félj, sokat hozzátesz az emberhez.

2022. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!