Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg melyik irányba lenne...

Jelenleg melyik irányba lenne jobb elindulni? Tanárképzés vagy Gyógypedagógia? Nem túl könnyű a döntés. Sokáig tanári mellett voltam, de most átgondolva a leendő munkámból adódóan mégiscsak a gyp-t lenne érdemesebb végigjárni.

Figyelt kérdés

2022. aug. 1. 23:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
32%
#9, #10, hagyjátok csak. Menjen tanárnak, aki ilyen hülye, az meg is érdemli, hogy egész életében nyomorogjon.
2022. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, a fizuemelést hogy képzeled? Mert azt fixen meg tudod nézni a bértáblán. Kb 10 évente 10ezer forint emeléssel számolj.

Szóval nincs emelés.

Főleg nem az első 7 évben, ahol gyakornok vagy, plusz utána egy minősítésért (és sokkal nagyobb szpásért) ugyanazt a fizut kapod.

2022. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én idén kezdem a gyógypedagógia szakot. Persze a sok beszólás miatt én is elgondolkodtam, hogy valóban megéri-e ezt választani, hiszen tény és való, hogy hazánkban a pedagógusok nincsenek megbecsülve anyagilag. Próbáltak lebeszélni, én mégis úgy érzem, hogy jó döntést hoztam. Jó döntést hoztam, mert engem más nem is érdekelt, és sosem tudnék elvégezni olyan szakot, amihez nincs kedvem. Látom, nagyon csúnyán lehurrogtak a korábbi válaszadók, amit őszintén szólva nem értek... Örülni kéne, hogy valakiben még van elhivatottság. Ha netán autista gyereketek születik, és nem lesz szakember, aki fejlesztené, remélem majd továbbra is hatalmas lelkesedéssel fogtok lebeszélni mindenkit a szakról! :) Szükség van (gyógy)pedagógusokra, és bízni kell abban, hogy idővel jobban megbecsülnek minket. Egyébként – csak szólok – lehet magánban is csinálni a dolgokat. Pl ha logopédusként magánórákat vállalsz, mindjárt sokkal jobban kijössz. Egyáltalán nem reménytelen, csak mindenki borzasztóan szűklátókörű. Hajrá!
2022. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%

Azért szólunk be, mert pontosan ez a azervilis hozzáállás tartja ebben ezt a rendszert. Az, hogy te hivatástudatból vagy hajlandó szpni havi 170ezerért, meg táboroztatni erzsébet utalványért, meg érettségiztetni ingyen, mert neked ez a szívügyed. Holott ha mindenki felállna és nem lennének olyanok, mint te, aki elvégzi önként és dalolva 3 ember munkáját fél fizetésért, akkor talán történne is valami, mert ha senki nem dolgozik, muszáj fizetést emelni.

Ehelyett te azzao érvelszy hogy szükség van rád, epvégzed szrérg is a munkát.

Mi meg úgy érvelnénk, hogy szükség van ránk, fizessék meg ezt a szükséget. De miattad nem fogják.

2022. aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
23%
Édes bogaram, honnan veszed, hogy én nem voltam tüntetni? Honnan veszed, hogy engem nem aggaszt a helyzet? Nem vagyok fideszes, optimista annál inkább. Azt értsd meg, hogy nem fogok több pénzért csinálni valami olyasmit, ami egyáltalán nem érdekel. Igen, elszomorító, hogy nehézkes kijönni a pedagógus bérből ha nincs melletted senki, de egyáltalán nem lehetetlenség, ha az ember okosan csinálja. Akinek ez szívügye, azt nem fogjátok tudni lebeszélni. Hazugság azt állítani, hogy éhen fogunk halni. Mellesleg... honnan is tudod, hogy mi, akik ide jelentkezünk milyen háttérrel rendelkezünk vagy esetleg csinálunk-e mellette valami mást?
2022. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
82%

"... ha nincs melletted senki, de egyáltalán nem lehetetlen"


Kérlek, segíts, hogy lehet okosabban csinálni?


200 ezer forintból kellene fizetni az albérletet (120) rezsit (40), utazást (10), kaját (50) és máris 20ezer minuszban vagyok. Nem soroltam ide a tisztálkodószereket, hitelt, gyereket, ruhát,utazást, betegseget, esetleg egy lerohadt mosógépet vagy egy elszakadt cipőt.


Tudom, költözzek össze 6 emberrel putriba, meg egyek üres tésztát, és gyereket se akarjak 50 éven belül. Igazad van, meg lehet oldani, hazudik mindenki, aki azt mondja, hogy nem.

2022. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom, költözzek össze 6 emberrel putriba, meg egyek üres tésztát, és gyereket se akarjak 50 éven belül. Igazad van, meg lehet oldani, hazudik mindenki, aki azt mondja, hogy nem."

Te tényleg nem vagy a legélesebb kés a fiókban, de még a kanalak között is jócskán matatni kell. Értelmezd, amit írtam, drága. Lehet okosan csinálni: magánórák vagy külföld ha úgy adódik, hogy végképp nincs remény. Még egyszer kérdezem: honnan tudod, hogy mi, akik ezt a szakot választjuk, milyen háttérrel rendelkezünk? Honnan a fészkes fenéből veszed, hogy nem vagyok olyan személy, vagy a kérdező nem olyan személy, akinek az is beleférne, ha nem kap ennyit sem, mert olyan élethelyzetben van, hogy megengedhet magának egy alapesetben (de nem feltétlen) kevesebbet fizető állást? A kérdező is valószínűleg mérlegelte a dolgot.

2022. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

Te ennyire idióta vagy?


Azt írtad, nem lehetetlen megélni egyedül ebből a fizuból, utána meg az az érved, hogy hát valakit eltartanak, meg külföldi munkából tartod el magad? Ismétlem: nem külföldi munkavállalásról és sugardaddy keresésről beszélek, hanem a TANÁRI fizetésről, amiből állításod szerint meg lehet élni EGYEDÜL.


Kérdezem, hogy hogyan?

2022. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
41%
Értelmezd amit írtam, többet nem fűznék hozzá.
2022. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
+ mások sértegetése helyett ajánlom neked is az egyetemet
2022. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!