Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg melyik irányba lenne...

Jelenleg melyik irányba lenne jobb elindulni? Tanárképzés vagy Gyógypedagógia? Nem túl könnyű a döntés. Sokáig tanári mellett voltam, de most átgondolva a leendő munkámból adódóan mégiscsak a gyp-t lenne érdemesebb végigjárni.

Figyelt kérdés

2022. aug. 1. 23:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Tanár végzettséggel pályaelhagyó vagyok. Szerintem pont te nem tudsz értelmezni egy egyszerű kérést, miszerint vezesd le, hogy lehet megélni a tanári fizuból.


Én megértettem mit írtál, hogy vannak, akik nem szorulnak rá, hogy élhető fizetésük legyen. Ez nem azt jelenti, hogy a tanári fizetés élhető, márpedig te ezt mondtad. Meghozzá egyedül, segítség nélkül is elhető, állításod szerint.


Erre amúgy azóta is várom a magyarázatot. Mármint arra, hogy hogyan lehet megélni belőle.

2022. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, szintén pályaelhagyó tanárként. Név azért mentem tanárnak, mert gazdag akartam lenni, de most már odáig süllyedt a pedagógusok "megbecsülése", hogy szó szerint azt kell eldöntened, hogy hajléktalan leszel és lesz valami kis pénzed enni, vagy lakhatást fizetész és éhen halsz.
2022. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Szóval maradjunk annyiban "drága", meg "édes bogaram", hogy hazugság amikor azt állítod, hogy egyedül, tanári fizuból meg lehet élni segítség nélkül.

Csak az a baj, hogy hozzád hasonló idióták vannak a tanári karokban is, akiket eltart a férjük, és nem értik, miért probléma a fiataloknak meg az egyedülállóknak a 200as fizu. Ugyanazért, amiért neked is lenne:mert ha nem tartják el a segged, éhen halsz.

2022. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Gondolom az nem zavarja a károgókat, hogy már a mesterképzés elvégzésével is emelkedik a fizetés. Aki ezt a pályát választja, az tisztában van a negatív oldallal is és nem feltétlenül azt kell nézni!

Ma zárult le egy nyári tábor, 6-14 év közötti gyerekekkel, amiben én is részt vettem segítőként és amikor a gyerek odajön hozzám a hét közepén miután megismertük egymást azzal a mondattal hogy "veled jó lenni, szeretünk téged" akkor szarok én bele, hogy havi 200-at keresek, ugyanis ennek a pályának ez az értelme, hogy a rád bízott gyerek élvezze az eltöltött időt és boldog legyen, akkor van értelme annak, ami nap, mint nap 8 órában fáradtságot okoz. Csak ezt, mint látom sajnos nem mindenki képes ilyen szemmel nézni és ez szomorú az elkövetkezendő időket tekintve...

Ezek után csakazértis belevágok a pedagógus pályába, mondhat nekem bárki, bármit!

2022. aug. 12. 19:07
 25/34 anonim ***** válasza:
58%

"Gondolom az nem zavarja a károgókat, hogy már a mesterképzés elvégzésével is emelkedik a fizetés."

[link]

Pályakezdőként mesterrel bruttó (!) 219 ezer forintot keresel. Miről beszélünk? 40 év után lesz egy tűrhetőbb fizetésed (amiből még mindig nehézkes 2022-ben megélni, de mindegy), addig meg még bármi történhet. Ezt még a "csodás" kormányunk is belátja...

"Aki ezt a pályát választja, az tisztában van a negatív oldallal is"

Azzal nem vagytok nagyon sokan tisztában, hogy milyen ennyi pénzből megélni. Korábban is írtam, hogy volt ismerősöm, aki kisgyerek korától kezdve tanár akart lenni. Imádta a gyakorlatokat, a tárgyakat, amiket tanított, a gyerekeket, mindent. De rá kellett jönnie, hogy ennyi pénzből nem tud megélni egyedül egy felnőtt ember. Egyszerűen lehetetlen, főleg nagyobb városokban. És a 17-esnek üzenem, hogy sok fiatal erre kényszerül. Örülök neki, ha vannak kivételek, mert hatalmas szükség van tanárokra (akkor is, ha szülők/párjuk/akárki pénzéből tudnak igazából megélni), de ne hülyézzetek már le pályaelhagyó tanárokat, amiért ők nem tudnák befizetni a villanyt ebben a hónapban a fizetésükből. Mi a jó büdös francból gondoljátok, hogy középiskolásként/egyetemistaként jobb rálátásotok van a témára, mint annak, aki évek, évtizedek óta ezt csinálja?

Még annyit fűznék ehhez hozzá, hogy ne hidd azt, kérdező, hogy a tanóra végén is oda fog menni 30 gyerek magköszönni a munkádat. Egy kifejezetten jó középiskolába jártam, a diákok is alapvetően mind abszolút intelligensek voltak, de egyesek néha olyan bunkók tudtak lenni a tanárokkal, mint a fene. Nem csak nem élvezték az órát, de végig telefonoztak, beszéltek, és visszaszóltak a tanárnak, ha olyan kedvük volt. Másik ismerős meg szülőként tök paraszt a tanárokkal, hiszen az ő gyereke nyilván tökéletes, és a tanár a hülye... Hidd el, tudjuk olyan szemmel nézni ezeket a dolgokat, mint te. Csak mi kevésbé vagyunk naivak, mert vagy van személyes tapasztalatunk (lásd 21-es, 22-es válaszoló), vagy vannak közeli ismerőseink, akik hatalmas elhivatottság ellenére is otthagyták a pályát (lásd én és az ismerőseim). Az összes jelenleg is tanár ismerősömnek kifejezetten jól kereső párja van. Ezzel semmi gond nincsen. Azzal van a baj, hogy arra épül a magyar oktatási rendszer, hogy nagyban reménykedünk, hogy a jövőben is lesz elég ember, akinek van másféle bevétele. Mert jelenleg ott tartunk, hogy a(z amúgy is kevés) tanárszakos hallgatók jelentős része a képzés közben feladja az említett okok miatt, a többiek nagy része meg pár év munka után (ha nekem nem hiszel: [link] ). Ha ezt akarod csinálni, hajrá, többször is írtam! Csak ne csodálkozz pár év múlva, ha a szüleidtől kell pénzt kérned a rezsi befizetése miatt.

2022. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
79%

Az a szomorú, hogy én pl magamat látom benned. Ugyanígy szerettem, ugyanígy mondták nekem is a gyerekek, hogy szeretnek, rengeteg szeretetet kaptam amíg tanítottam, semmi problemám nem volt vele, de ott kellett hagynom.

Mert le lehet szarni, hogy 200 a fizu, addig, amíg a főbérlő nem mondja, hogy holnap takarodó, mert nem tudsz fizetni. Meg addig, amíg azt látod, hogy NEM tudsz kifizetni magadnak egy gyógyszert, és NINCS pénz rendes ételre. Meg amíg nem akarsz saját gyereket, mert arról lemondani kva kemény lesz, a pénz miatt.

Szóval én pont azért írom ezeket, mert abszolút megértelek. Szerintem mások is, és azért értünk meg, mert mi ezeken már túl vagyunk.

2022. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
79%

"mesterképzés elvégzésével is emelkedik a fizetés"


Nem emelkedik, neked esélyed sincs mesterképzés nélkül tanítani,mert alapkövetelmény jelenleg. Az a sáv másokra (régebbi rendszer) vonatkozik.


Te 7 évig 200 ezret fogsz kapni, utána kb 8ezerrel többet.

2022. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
79%

És az a 200ezer valóban élhetőnek hangzik, ha az ember otthon lakik, és nem lát bele. Persze, hogy egyszerű, 50 lakás, 50 kaja, 50 szórakozás. Csak ez éppen a való életben nem megy.


Az ember 30 éves koráig eléldegél úgy, hogy 40ezret fizet egy lepukkant társbérletre, 10et rezsire mert 4felé osztódik, és 30ezerből vesz ramen levest, de azért ez egy bizonyos kor után kva kényelmetlenné válik.


És bejön az, hogy nem akarod 30 evesen a naponta mással d.gó lakótársadat hallgatni, meg jó lenne saját gyerek, meg a ramen levestől is fáj a hasad, ha 7.napja eszed. Ekkor jön be az, hogy nem tudsz lépni, mert semmit, de semmit nem tudsz az életeden javítani ebből a fizuból.

2022. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom az nem zavarja a károgókat, hogy már a mesterképzés elvégzésével is emelkedik a fizetés."


UGYANANNYIT kap a 3 hónapos OKJ-s tanfolyamot végzett pedagógiai asszisztens, a 3 éves óvónőképzőt végzett alapdiplomás, és a 6 éves egyetemet végzett mesterdiplomás tanár is: GARANTÁLT BÉRMINIMUMOT.

2022. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Álomvilágban élsz.

Nem leszel pedagógus, mert nem tudsz szöveget értelmezni.

Te is tudod, hogy ez neked magas, ezért kényszerből inkább állandóan kérdezel, hogy kompenzálj. Közben tök mindegy, hogy ki mit ír, nem a válasz érdekel, csak az, hogy írj valami kérdést.

A károgók meg jobban tudják, mert dolgoztak benne, neked meg közöd nem volt hozzá soha, és ahogy látom, nem is lesz. Troll.

2022. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!