Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Napi 4 óra ingázás vagy 20...

Napi 4 óra ingázás vagy 20 órás diákmunka albérletre a jobb egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Melyik mennyire megterhelő, tanulás szempontjából melyik a jobb?

2022. aug. 7. 10:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
#10: Nem tudom, te hova jártál, de heti 20 óra munka nappalis tanulmányok mellett szerintem a legtöbb szak esetén messze túl sok, vállalhatatlan. Különösen a félévek vége felé és a vizsgaidőszakban. Úgyhogy jobb híján a kérdezőnek marad az ingázás. Gondolom, nincs esélye kollégiumra, mert igazából az volna ideális. Mindenesetre azért a kérdező helyében utánanéznék, hogy be tud-e érni reggel nyolcra az egyetemre; mert ha nem, akkor ez is kilőve.
2022. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
11: igen, 20 óra sok, de azért nem vállalhatatlan, ha muszáj, főleg, ha a hétvégéből min. 1 napot és heti 2-3 estét bevállal az ember. Persze, ehhez olyan diákmeló kell, ami rugalmas. Egyetértek, olyan munkahellyel, ahol fix. hétköznap 8-16-ig (vagy akár addig se) dolgoznak, esélytelen.
2022. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

Heti 20 óra munka az pont ugyanaz időben mint a napi 4 óra ingázás.

Így mindenképp dolgozz, azzal többet fejlősz. Bár ha nem szakmai, akkor ez kevésbé lesz érzékelhető.

Az ingázással elfelejthetsz minden esti programot is.

2022. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
#13: 20 óra munka nem ekvivalens 20 óra utazással. A munka ugyanis a legtöbb eseten szellemileg, fizikailag vagy idegileg megterhelő, szívja le az ember energiáit, amik a tanuláshoz kellenek. Ezzel szemben mondjuk ha valaki vonatozik napi 3 órát, akkor azt jó eséllyel tanulásra, beadandók írására fordíthatja. Egy jó laptop kell csak és egy jól szigetelő fejhallgató a külső zajok kiszűrésére.
2022. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#14 olyan munkát kell választani, amit szívesen végez az ember.
2022. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 3,5 órát utazok naponta már 7 éve (ez a 2. szakom), könnyen hozzászoktam, nem olyan vészes mint ahogy azok elképzelik akik 20 perc alatt mindenhova eljutnak.
2022. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Utazni nem munkaidőben meg tanórák idejében szokott/tud az ember. Míg az összes nyomorék diákmeló időhöz kötött.


Ha az adott meló home office lehetőség, akkor inkább az. Ha nem, inkább az utazás.

2022. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Mi Budapest szélén lakunk, az egyetem a másik végében van, de szintén Budapest, így napi 3 óra ingázás van ha tetszik, ha nem. Hozzá lehet szokni, közben tanulni is lehet. A kertvárosi gyerekek kb gimis koruktól ezt csináljäk és még sokan sportolnak is mellette stb.
2022. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem ajánlanám az ingázást.

Nagyon el tud fáradni benne az ember, pláne ha többször át kell szállni. Egy csomóan írják, hogy lehet tanulni közben, de nekem sosem ment. Mondjuk alapvetően rosszul vagyok buszon, ezért muszáj kinéznem az ablakon, de közben hallgattam az előadásokat fülesen, semmi nem maradt meg.

Idén engem sem vették fel koliba, de megmondtam, hogy nem fogok ingázni minden nap 3 órát oda-vissza.

Szóval maradt az albérlet. Összesűrítettem az óráimat 2 napra (néhány előadás alapból online, amit felvesznek) ezért tudok mellette 20 órás munkát vállalni, hogy valamiből ki is tudjam fizetni az albit.

De ez erősen egyetem-, és emberfüggő.

Most leszek másodéves a BGE-Pszk-n, nálunk szerencsére az órarend elég rugalmas. De a legtöbb ismerősöm órarendje fix, ami mellett nem lehet dolgozni.

Neked kell tudni, hogy mennyire vagy terhelhető, mennyire készülnél ki ennyi utazástól. Én nagyon, ezért inkább a munkát választottam.


Most aztán vegyesek a válaszok neked kérdező😂


Akárhogy is döntesz, sok sikert az egyetemhez🤗

2022. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%

Neked kell tudni. Ha az ingázás vonattal meg/vagy busszal valósul meg, az se olcsó egy hónapra. Engem megviselne, szóval az albérletet választanám. 20 óra egy héten, az napi 4 óra, magyarán lóf*sz.


A másik az, hogy az albérletben többé-kevésbé magad ura vagy, bár a diákmunkával nem hiszem, hogy ki tudod termelni az albérlet árát, a kaját, a bulizást, jegyzetek árát, stb. Még így is biztos, hogy adni fognak anyádék is pénzt, de legalább az albérletbe meglesz a saját kis életed.


Na meg oda azt viszel fel, akit akarsz. ;)

2022. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!