Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Napi 4 óra ingázás vagy 20...

Napi 4 óra ingázás vagy 20 órás diákmunka albérletre a jobb egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Melyik mennyire megterhelő, tanulás szempontjából melyik a jobb?

2022. aug. 7. 10:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
#20: Egy önálló lakás albérleti díja egy egyetemistának szinte megfizethetetlen. Az az albérlet pedig, amelyben közösködni kell vagy a főbérlővel vagy más albérlőkkel, nagyon-nagyon messze van attól, hogy valaki a "maga ura" legyen. Semmivel sem kíván meg kevesebb alkalmazkodást vagy kompromisszumot, mint a szülőknél lakni. Sőt: ha valaki kifog egy éjszakai életet élő vagy zajos lakótársat, még rosszabb is.
2022. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%
Kollégám lánya most költözött albérletbe, 40k a bérleti díja egy szobára. Ha jó lakótársakat fog ki, akkor élvezni is fogja.
2022. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

#22 vidéken?

Mert Pesten (most aktuálisan benne vagyok a dolgokban) ha 70 környékén találsz egy szobát (+rezsi), akkor már nagyon jól jártál...

Túlkereslet van, hatalmas a piac. Rengetegen érdeklődnek a drágább szobák iránt is.

Ami pedig ettől olcsóbb, az olyan is. És itt most nem én vagyok a nagyigényű.

Akkor jön ki jobban, ha 3an laknak egy lakásban.

Konkrétan 2 külön szobás lakást nem nagyon lehet már találni 160 ezer+rezsi alatt. Az is bútorozatlan...

Elképesztő mik vannak. Mármint értem a főbérlőket is, minél nagyobb bevétel, annál jobb (valljuk be, a helyükben ugyan ezt csinálnánk), de csak diákmunkával nem igazán hozható ki az albi.

Eddig én is kolis voltam (idén nem vettek fel, nagyon örültem neki - irónia), ezért kellett albi után néznem. Hatalmas szerencsém volt, véletlenül botlottam bele a főbérlőbe, a lakás meg sem volt hirdetve. 120 ezer + rezsi. Zuglóban, csendes utcában, a sulihoz közel. 36 m2, teljesen felújított új(!) bútorok vannak benne, mi leszünk az első albérlők.

De ezt úgy tehettem meg, hogy a párommal költözök, mert ez két "idegennek" /lakótársnak kicsi lenne.


Összegezve, nagyon el vannak szállva az árak. Én sem tehetném meg az albit, ha a párom nem dolgozna főállásban, én 20 órában (2 napra besűrítettem minden órámat - nálunk szerencsére lehet) , és több, mint valószínű, hogy anyáéktól is fogok kapni pénzt.


Tudom nem mindenki ilyen szerencsés. Ekkor marad az ingázás, vagy a nagyon kemény munka, de az sokszor a tanulás rovására megy.

2022. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!