Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, arra a szakra, amit szerettem volna és még kollégiumot is kapnék. Álomszerű. A baj csak az, hogy anyukám régóta beteg, az elmúlt egy hónapban sokat romlott az állapota, az pedig hogy elmennék itthonról (messze lakom, ritkán tudnék hazajönni) nemcsak nekem lenne lelkileg megterhelő, hanem neki is, mert amellett, hogy mindannyiunkat nagyon szeret, a családban én vagyok az egyik legnagyobb támasza.


Emiatt (az egyetem miatt) sokat sírt is az elmúlt napokban, noha azt mondja meg kellene próbálnom, nem szabad elszalasztani a dolgot, később nem biztos, hogy lesz erre lehetőségem. Én mégis úgy érzem, hogy sokat ártanék neki és magamnak is, ráadásul nem tudnék nyugodt lenni úgy, hogy betegen itthagyom.


Ti is hanyagolnátok az egyetem gondolatát a helyemben, vagy hülyeséget csinálok, ha lemondom a kollégiumot és maradok?


2022. aug. 21. 01:24
A kérdező szavazást indított:
Otthon maradnék
Egyetemre mennék
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hanyagolnám, több praktikus okból sem. Ha anyukád 10 évig betegeskedik, akkor egyáltalán nem tanulsz tovább, aláásod az egész karriered vagy mi? Plusz ha a legrosszabbra számítasz, hogy fogsz gondoskodni magadról normális végzettség nélkül, ha nem lesz, aki eltartson? Én tudom, milyen szülői támasz nélkül végigcsinálni egy szakot és úgy tanulni, hogy közben a megélhetésedért is küzdesz és fizeted a számlákat meg a kaját. Nem akarod te azt... És anyukád sem akarja, hogy az ő problémáira rámenjen a jövőd.


Amit én tennék, az az lenne, hogy kitalálnám, hogyan legyek közel hozzá. Vagy átkérném magam levelezőre/távoktatásra, ha van lehetőségem vagy ingáznék, minimum hetente. A vonaton nem vészes tanulni, nem zötyög úgy, mint a busz, szerintem tartható azért viszonylag. Esetleg kinéznék egy közelebbi intézményt magamnak, ahol nem kell koli. Van pár opció.

2022. aug. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de egyértelműen menj egyetemre.
2022. aug. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Ezt neked kell érezned, legbelül!


- Mivel, amikor távolabb lennél és bármi érné anyukádat, egy életre bűntudatod lenne.

- Illetve a sok aggódás miatt (távollét miatt), tanulni sem tudnál rendesen.

- Levelező képzésben gondolkodj, ha lehetséges, hogy anyukád mellett tudj maradni. Amúgy kérdés, hogy milyen szak?

2022. aug. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj egyetemre végezd el
2022. aug. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak? Levelezőn nincs?
2022. aug. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy ugyan miért tudnál csak ritkán hazamenni. Még ha 300 kilométerre laksz is az egyetemtől, akkor is péntek este szinte biztosan haza tudsz menni tömegközlekeddéssel, s akár minden hétvégét otthon töltheted. Ha drágállod a hétvégenkénti hazautazást, azt is meg tudod oldani diákhitelből vagy diákmunkából. A szorgalmi időszak (amikor órák vannak) egy évben csak 28 hét az 52-ből, a vizsgaidőszakokban és a nyári szünetben pedig egyáltalán nem muszáj a kollégiumban maradnod. Elég, ha a vizsganap előtti este odautazol, s már másnap délután újra otthon lehetsz.
2022. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!