22 évesen jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most 21 vagyok, de jövőre lennék 22, mikor tudnék egyetemet kezdeni. Szeretném tudni, hogy szerintetek késő-e, ugyanis úgy tudom a jog alaphangon 5 év, +3 év szakvizsga csúszás nélkül. A Károli lenne a cél. Ezenfelül érdekelne az is, hogy anyagi juttatásokban, jövőbeli kilátásokban mennyire lehet jövedelmező.



2022. szept. 21. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

"Szeretném tudni, hogy szerintetek késő-e"

. Nem mi éljük a Te életedet, hogy ezt eldöntsük.


Jogászokra meg mindig szükség van, de el kell döntened, merre mennél tovább, mi a konkrétabb cél. Lehet vele nagyon rosszul és nagyon jól is keresni: nem a diplomából lesz pénzed, hanem a munkából, amit elvégzel.

2022. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem késő, de mi a terv? Hogy tervezed az életed a tanulmányaid alatt anyagilag? Fel vagy rá készülve, hogy a szakmában 8 év tanulás után is alulfizetett leszel évekig (vagy akár örökké)? Főleg ha nappalin csinálod végig, fel vagy rá készülve, hogy meg lesz kötve a kezed és anyagilag elég védtelen leszel kb. 30 éves korodig?


Én inkább ezek miatt aggódnék, nem amiatt, hogy 22 évesen kezdek egy szakot.

2022. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Én most szeptembertől 23 évesen vágtam bele. :) (Mondjuk nekem rövidül a képzés legalább 1 évet, mivel elvégeztem előtte az NKE-n a közigazgatás-szervező és a Pázmányon az igazságügyi igazgatási alapképzési szakot.)
2022. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Szia ! Én 23 vagyok , jövőre kezdem amikor már 24 leszek , màr lesz egy közgáz diplomám . Egy percet sem érdekel az hogy hány eves vagyok.
2022. szept. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Én majdnem 23 voltam mikor elkezdtem, és a mai napig se tudná senki, ha nem mondtam volna a barátaimnak hogy amúgy kb 4 évvel idősebb vagyok. Maholnap 27 leszek, ha minden jól megy nyáron végzek, és már nevetek magamon amiért én is azt hittem hogy 22 évesen öreg vagyok és kilógok a sorból :'D
2022. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

4- es vagyok.

Valaki mondja mar meg , miert pontoztak le azert mert leirtam a sajat velemenyemet magammal kapcsolatban?xddd

2022. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Annyit mondannék,hogy sok sikert hozzá!
2022. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Sokakat ismerek, akik 30 környékén kezdték el, köztük voltak vállalkozók is, akik keményen dolgoztak is közben, és mégis elvégezték. Eleve levelezőn is lehet csinálni, ott abszolút nem számít a kor, bár valamivel kevesebb a gyakorlat, nappalin meg óráid vannak minden nap, benne vagy a ritmusban. Ennyi idősen még a nappali is beleférher, ha biztosított az anyagi helyzeted, ezt neked kell tudni.
2022. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Én 20 évesen kezdtem, 25 évesen végeztem. A jogban az a nehéz, hogy későn kezd jövedelmezővé válni, ami totális szívás.


Gimis évfolyamtársaim már 300-400 ezer Ft-os fizuval rendelkeztek, házasodtak, albiban laktak vagy saját lakásban, én meg szüleimmel. Borzasztó volt, de mára úgy érzem megérte. 31-32 évesen ha leszakvizsgázol, még mindig fiatal leszel. Biztos lesznek holtpontok, de ha úgy érzed, ki tudsz tartani, hajrá!

2022. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
#9 és később ez hogy térült meg? Végül milyen munkát találtál?
2022. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!