Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lehet érdemes elmenni...

Mennyire lehet érdemes elmenni tanárnak ? Milyen ma tanárnak tanulni ? Jó a közeg ? Jól érzitek magatok ?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok mennyire változik majd a tanárok helyzete ?

Nagyon gondolkozok, hogy ha végeztem az egyetemmel(most tartok az utolsó félévben) akkor tanulnék tovább egy teljesen másik pályán és elmennék tanárnak. Töri és földrajz szakos középiskolás tanárnak. Semmi kép sem általános iskolába. Azért gondolkodtam el rajta mert rájöttem, hogy nagyon nagy örömömet lelem abban, hogy mesélhetek olyan dolgokról amik engem érdekelnek és szerintem érdekes. Földrajz és a történelem is nagyon közel áll hozzám, sokszor órákat tudok beszélni úgy hogy a barátaim hallgatnak végig és nem unják néha beszúrnak 1-2 kérdést stb de nagyon jól elvagyunk és jó érzés megosztani mással ezt a "tudást" Viszont elég sokáig tart a képzés és nem tudom milyen. Milyen tapasztalataitok vannak ? Jó a közeg ? Milyen az oktatás minősége ? Illetve a nagy negatívum ugye a tanárok helyzete.... mit gondoltok hogy fog alakulni a jövőben ? Mert akármennyire is tetszik a ez a pálya nem szeretnék éhen halni a híd alatt a fizetésemből.


2022. okt. 14. 00:18
 1/9 anonim válasza:
50%
Amíg fidesz van , nem érdemes. Ha csak nem azt szeretnéd hogy az iskolai takarító többet keressen nálad.
2022. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

"Mennyire lehet érdemes elmenni tanárnak ?"


Vicceskedsz itt, barátom...

Ja, egy apróság: ha már tanár lennél, légy szíves, ne tegyél már szóközt a mondatvégi írásjelek elé, jó? Olyan hatást kelt, mintha egy könyvet sem olvastál volna el eddig.

2022. okt. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire érdemes, tőled függ. Ha neked a pénzkeresés a legfontosabb, akkor nem érdemes, ha téged az anyagiak nem érdekelnek, csak a tanítás öröme, akkor érdemes. Ezt nem tudhatjuk helyetted.

A közeg pedig a helytől függ. Nyilván nem mondok újat azzal, hogy teljesen mások mind a diákok, mind a tanárok egy “versenyistállóban”, mint egy szakmunkásképzőben.

Érdemben szerintem sosem fog változni a helyzetük. Lehet, hogy arányaiban egy picit jobban fognak keresni, de attól még nem lesznek megbecsülve sem anyagilag, sem erkölcsileg.

2022. okt. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
60%
Miért raksz szóközt a kérdőjel elé?
2022. okt. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Dolgoztam tanárként. Alacsony fizetés, amiből nem lehetmegélni. Nem, a közeg nem jó. Az oktatás színvonala egyre alacsonyabb. Az oktatás központosított, a gyerek nem számít, képességfejlesztés nuku az iskolában. Nem érdemes tanárnak elmenni dolgozni. Én örülök, hogy váltottam.
2022. okt. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

"nagy örömömet lelem abban, hogy mesélhetek olyan dolgokról amik engem érdekelnek"

A tanár az előírt tananyagot adja le. A 45 perc alatt nem csak mesélni kell.

2022. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

“ Semmi kép ”


Semmiképpen se

válaszd a tanári pályát. A fenti csak egy a sok közül. Hemzsegnek a szövegedben a helyesírási és nyelvhelyességi hibák.

2022. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyelvtanleckét egy olyan oldalon ahol amúgy ki se tudom javítani ha észreveszem poszt után, hogy elírok vagy rosszul írok le valamit. Itt biztos senki sem hibázik még a tanárok sem :"D. Nem leszek sosem magyartanár. Hány olyan tanárom volt akinek nem volt 100as a nyelvhelyessége de remekül leadta az anyagot és bocsánat, hogy éjjel éppen nem görcsösen azt nézem hova rakok vesszőt meg, hogy éppen a legérthetőbb mondatszerkezeteket rakjam össze. :D És ha már itt tartunk ki mondta, hogy magyarul tanítanék ? Német iskolába jártam 12 évig jobban megy a német mint a magyar. Csak kevesebbet használom mert itt élek.


"Miért raksz szóközt a kérdőjel elé?"

Rossz megszokás. 12 év német iskola után berögzült, így tanították. Ösztönösen teszem.



Akik meg a kérdésre válaszoltak azoknak köszönöm szépen !

2022. okt. 14. 11:03
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Attól függ. Vidéken magasabb a pótlék, de elég gyenge gyerekekkel kell dolgozni. A jobb helyeken alacsonyabb a bér, de van sikerélmény. Tervezhető munka mellette található másodállás.
2022. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!