Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy alap diplomám,...

Ha már van egy alap diplomám, kell valamiből emelt szintű érettségit tennem, hogy pszichológia szakra mehessek?

Figyelt kérdés
Anglisztika BA-n vagyok, arra gondoltam diploma után jelentkezem pszichológia szakra is. Ha már van egy diplomám bele számít a pontszámításba? Kell még amellett valamiből emelt szintű érettségit tennem hogy felvegyenek?

2022. nov. 6. 10:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
**Lehagytam, hogy angolból van már egy emelt szintű érettségim, ami ötös lett, emellett a közép érettségikből matek 3, töri 5, magyar 5, informatika 5.
2022. nov. 6. 10:49
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

Ha mesterszakra akarsz menni, akkor nem kell, mivel az alapszak a bemeneti követelmény - bár nem biztos, hogy az anglisztikát elfogadják pszichológia mesterre.


Alapszakra ugyanazok a követelmények, mint bárki másnak. Írtad, hogy angolból van emelted. Akkor ha kell is emelt érettségi, ez miért okoz problémát? 😅 Hiszen már van neked.

2022. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van angol emelted, már be tudod adni a felvételid. :) Két tárgy dönt, ebből az egyik kell csak emelt legyen, a másik lehet történelem vagy magyar nyelv, azt felszorozzák. :) Arra is figyelj, hogy ha minden igaz, idén van utoljára az eddig megszokott egyetemi felvételi rendszer, utána a plusz 100 pontot az egyetemek fogják adni, egyedi rendszerük alapján.
2022. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy tudtam a pszichológia szakhoz 2 emelt érettségit kell csinálni.

Nekem egy van.

Ezért gondoltam, hogy esetleg a diplomával ki lehet-e váltani, hogy ne kelljen még egy emeltet csináljak az angol mellé.

2022. nov. 7. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, csak sokaknak könnyebb úgy összeszednie azt a minimum 420-450 pontot.

De azért nézd majd meg az idei felvételi részletes leírását, mert most már alkalmazhatják az egyetemek azokat a szabályokat, amik a 2024-es felvételitől kezdve kötelezőek lesznek.

2022. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!:)
2022. nov. 8. 07:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem az egyetem tanulmányi osztályát kérdezed ezekről? Lényegesen jobban rálátnak, hogy mit hogyan lehet.
2022. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

2-es vagyok

Miért lettem ennyire lepontozva? Szerintem semmi valótlant nem írtam...

2022. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
#8 Én azért pontoztalak le, mert a kérdező mesterre egészen biztosan nem mehet anglisztika diplomával (elvégre tulajdonképpen semmi alap tudása nincs a pszichológiáról hivatalosan), sőt, nem is kérdezett ilyet. De belátom, hogy egy "félig hasznos" értékelés pontosabb lett volna, úgyhogy ezért bocsi.
2022. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Igen, és meg is jegyeztem, hogy nem biztos, hogy jó oda az alapszakja. Tehát még mindig semmi valótlant nem állítottam... 😅 A lényeg, hogy mesterre senkinek nem kell emelt érettségi, aki korábban nem tett, alapszakhoz meg már úgyis megvan neki.
2022. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!