Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha hülye vagyok a programozásh...

Ha hülye vagyok a programozáshoz, akkor kitörölhetem a fenekem a mérnökinformatikus egyetemi Bsc diplomámmal?

Figyelt kérdés
Jöhet a kérdés, ha valaki egy kanyit nem tud programozni, akkor honnan van neki egyetemi diplomája, nem mellesleg mérnökinformatikus? Hát sajnos csesztem tanulni és egy szó van erre: csalás. Azt a 4 évet végigcsaltam, 0 tanulás nélkül. A részletekbe nem mennék bele, vért izzadtam, míg 0 programozási tudással megszereztem a diplomám. Nyáron végeztem, ma pedig megjött a kedvem az egyik kedvenc videojátékomhoz modifikációkat csinálni. Aztán rájöttem, hogy én egy alap ciklust nem tudok megírni, nem hogy egy játékhoz modokat írjak. Teljesen idióta vagyok ehhez, valószínűleg soha nem is fogok IT-ban dolgozni. Elcsesztem ezt a 4 évet az életemből?

2022. dec. 21. 22:37
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Az égvilágon semmi nem érdekelt, gyűlöltem az egészet. Egyszer kaptam Németországból egy projekt menedzser munkaajánlatot, de kiderült, hogy átverés volt. Ekkor kicsit megörültem, hogy ott talán nem kell kódolni. De sajnos projektmenedzser sosem leszek nulla munkatapasztalattal.
2022. dec. 21. 23:24
 12/37 anonim ***** válasza:
23%

Keress más szakmát: [link]

Elvileg államilag két szakma megszerzése van támogatva.

2022. dec. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezô!


1. Keress fel egy pszichológust vagy lelkigyakorlatozz, mert mentálisan rottyon vagy, már bocsánat az ôszinteségemért.


2. Ha megvan az, ami tényleg érdekel, tehát ingyen is csinálnád, adj bele mindent: tanulj, gyakorolj.

2022. dec. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg mindent tudsz vele kezdeni. Az IT-ban is van rengeteg pozíció, amihez nem kell programozni (például IT business analyst, scrum master, projektmenedzser stb.) és az üzleti oldalon meg nagyon szívesen látják a skilljeidet (stratégia, termékfejlesztés, sales, marketing stb.).
2022. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
60%
Ha képes voltál csalással szerezni egy diplomát, akkor ezt a képességedet máshol kamatoztatva még sokra viheted. Lehetsz pl politikus.
2022. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg drága tanulópénz lesz neked, de most már legalább látod, hogy saját magadnak kell megfelelned, nem pedig a család, barátok, ismerősök elvárásait teljesíteni. Helyetted ők nem tudnak a szakmádban dolgozni.


Nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogy tudtad kivitelezni ezt a 3 éven keresztüli csalást, de most már mindegy. Én a helyedben azt próbálnám meg először, amit a #14-es válaszoló írt, és mellette tanulnék olyat, amit szeretnék is csinálni, vagy ha ez nem sikerül, akkor dolgoznék bármi mást (IT-support, ügyfélszolgálat, tényleg bármi), hogy legyen pénzem, és amellett is tanulnék még valamit.

2022. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 NTBS ***** válasza:
66%
Nem. Keress olyan területen munkát, ahol profitja van a kreatív megoldásoknak.
2022. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
#16-os vagyok. Szerintem azért nem volt teljesen hiábavaló a képzést végigcsinálnod, mert vannak munkahelyek, ahová bármilyen diploma jó + van sok posztgraduális (szakirányú) továbbképzés, ami szintén bármilyen alapszakos diplomával elkezdhető, én ilyenek után is kutakodnék a helyedben a felvin.
2022. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%
14 Milyen skilljei? Sose láttam még teljes állású scrum mastert. Ha a kérdezőt semmi nem érdekelte a képzésben, akkor igen, kidobott idő és pénz volt az egész. És nem csak az övé, hanem másoké is, akik foglalkoztak vele.
2022. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
63%

... Nem tudom melyik egyetemre jártál, de pl.: BME-n vannak specializációk. A szoftverfejlesztés ezekből csak az egyik.


Rentegeg irányba el lehet mennik Mérnökinfós végzettséggel. Kb minden egy IT pozíciót meg tudsz vele pályázni.


A szoftverfejlesztése a legsexybb, de attól még rengeteg más is van, ahol pici kódot sem kell írni.


Ezért számomra egy picit kamu szaga van a kérdésnek, mert ha végigjársz egy mérnökinfót, akkor azért ez benned is realizálódna és már rég nem szoftverfejlesztéssel dolgoznál. Pl.: Mennék valami infrastruktás dologra, kommunikációs hálózatokkal foglalkozni vagy csak szimplán valamilyen vállalatigazgatási részen lévő pozícióval ahol kell a technikai tudás.

2022. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!