Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha hülye vagyok a programozásh...

Ha hülye vagyok a programozáshoz, akkor kitörölhetem a fenekem a mérnökinformatikus egyetemi Bsc diplomámmal?

Figyelt kérdés
Jöhet a kérdés, ha valaki egy kanyit nem tud programozni, akkor honnan van neki egyetemi diplomája, nem mellesleg mérnökinformatikus? Hát sajnos csesztem tanulni és egy szó van erre: csalás. Azt a 4 évet végigcsaltam, 0 tanulás nélkül. A részletekbe nem mennék bele, vért izzadtam, míg 0 programozási tudással megszereztem a diplomám. Nyáron végeztem, ma pedig megjött a kedvem az egyik kedvenc videojátékomhoz modifikációkat csinálni. Aztán rájöttem, hogy én egy alap ciklust nem tudok megírni, nem hogy egy játékhoz modokat írjak. Teljesen idióta vagyok ehhez, valószínűleg soha nem is fogok IT-ban dolgozni. Elcsesztem ezt a 4 évet az életemből?

2022. dec. 21. 22:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
63%
Valami biztos ragadt rád tesztelőnek simán elmehetsz
2022. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez nem tiszta.


Hogy a fenébe diplomáztál le ha tényleg egy ciklust nem tudsz megírni?


Miből írtál szakdogát, mizu van a záróvizsgával.. ha BME-n végeztél ezzel a tudással esélytelen, hogy átengedtek volna..

2022. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Nem BME, vidék. Elvileg az ország legrosszabb egyeteme. Záróvizsga csak egy kocsmai beszélgetés volt kb, az első tétel annyi volt, hogy soroljak fel pár perifériát. Monitóóór, Egééér, Nyomtatóóó. A másodikról fogalmam nem volt, változók megadásra java-ban. Szóval csak hadovásztam valamiről, de nem érdekelte a tanárokat.

Szakdogám? Xdd Github->bepötyögtem amit akartam. Gyors átmentem a 60+-ik oldalra aminek volt 1 megtekintése. Download. Átnézettem haverommal, megmondta kb hogy kéne megírni hogy annak tűnjön mintha én csináltam volna. "Csak képzeld el, mintha egy folyamat lenne, ezt írd le 40 oldalban" A kódról kb nem is beszéltem, nem értem mi van odaírva. Védésnél mobiloztak a tanárok, nem érdekelték, hogy mit mondok. Annyit kérdeztek a végén, hogy akarom ezt folytatni majd a jövőben? Benyögtem ja. Ennyit a nagy diplomázásról.

2022. dec. 22. 23:34
 24/37 anonim ***** válasza:
77%

hat ez biztos hogy kamu kerdesm ost xD

ez nem igy mukodik

na szia

2022. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Te biztos jobban tudod a dolgokat. Még csak véletlen sem én jártam oda...
2022. dec. 22. 23:52
 26/37 anonim ***** válasza:
72%
Addig elhittem hogy vizsgákat kipuskáutad, gyakorlati feladatokat súgták/más írta meg. Még a diplomát is elhiszem, viszont az államvizsga biztos kamu.
2022. dec. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Ahogy gondolod. Nem kamu (sajnos?). Itt tart az oktatás.
2022. dec. 23. 11:43
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az oktatás tart itt, hanem te. :D
2022. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki annyit hoz ki magából, amennyit akar. Még ha az oktatás nem is elég színvonalas, nem tiltja meg senki, hogy otthon, önszorgalomból pluszban tanulj. Ilyen hozzáállással más sem fog menni. Nem az oktatást kell hibáztatni, hanem felelősséget vállalni a tetteidért.
2022. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem te anyádék vagy a tanáraid hatására elkezted a mérnökinfó képzést ahonnan első félévben elvéreztél és ezzel kompenzálod a saját nyomorodat hogy ilyen kamukat találsz ki amivel megnyugtatod magadat, hogy "jó, szerencsére tudás nélkül úgysem vinnéd semmire"


csak az a helyzet, hogy neked nem csak tudásod nincs, hanem diplomád sem.


Egyértelmű, hogy életedben nem írtál szakdolgozatot, se nem államvizsgáztál, még ha tegyük fel vidéken nem is erős a képzés akkor is a tárgyak egymásra épülnek szóval már az nagyon nehéz dolog 0 tudással elvégezni. De a szakdolgozatnak van egy komoly követelményrendszere ahol meg van határozva, hogy minimum mennyi szakmai hivatkozásnak kell lennie és mik a formális követelmények. Ezt nem lehet gitről letöltögetni, ha másért nem de legalább azért ellenőrzik az egyetemen, mert ha minősíthetetlen szakdolgozatot nyújtasz be mindenféle valós tudományos hivatkozások vagy formai szerkezet nélkül és fennakad egy külső ellenőrzésen akkor azzal az egyetem a saját működését és akkreditációját veszélyezteti.


Azt pedig erősen kétlem, hogy egy intézmény annyira gyenge színvonalú legyen, hogy "perifériák" kerüljenek államvizsga tételbe...

2022. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!