Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő megírni egy szakdol...

Mennyi idő megírni egy szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Szakirodalom nagy részét feldolgoztam, megvan, hogy áll össze a tartalom. Jegyzeteim is vannak. Igazából már csak írni kéne elkezdenem.

Na de, hogy kezdjek neki egy szakdolgozatot megírni? Többet átnéztem már mégse tudom elkezdeni. Illetve nálunk minimum 25 oldal az elvárás. Mennyi idő lehet ezt teljesíteni?


2022. dec. 25. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Május elején van a leadás.

Hát, nézzél meg az egyetemeden mások hogyan csinálták.Könyvtárból kikérhetőek, ha nincsenek titkosítva.


Kell elméleti rész, szakirodalmi alapozás.Ez kb a dolgozat 40-50 százaléka.Aztán, kell valamiféle kutatás, hipotézis, amit cáfolsz vagy igazolsz.Ezt alátámasztod mintákkal, lehet kérdőíves mintagyűjtés vagy mélyinterjú, de akár szakirodalmi forrásokkal is alátámaszthatod.

2022. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Én leírtam először hogy mit csináltam, majd hogy milyen eredményekre jutottam. És csak utána a bevezetőt és az absztraktot.
2022. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

1 Ezek a részek valamilyen szakokon így lehetnek, más szakokon meg egyáltalán nem.


Kérdező álljon neki írni ahol kedve van, minél előbb, minél bőségesebben. Rendezgetni lehet utólag is, nem kell az elején kezdeni az írást. Kihagyni belőle a végén sokkal könnyebb mint hozzáírni még 5-10 oldalt.

2022. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Témavezetőddel kellene elsősorban beszélni.
2022. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen szakon vagy, a szakdolgozat fonala is erősen eltérhet emiatt.


Nekem a szövegezés 8-10 nap volt összesen, előkészítést és munkavégzést nem számítva (tehát maga a szöveg, de bőven 25 oldal felett).


Ha belendülsz, akkor jön magától, persze kérdés, mennyire jól tudod írott formában rögzíteni, amit szeretnél.

Javaslom, hogy kérj meg mást is arra, hogy olvassa át a szakdolgozatod (akár nem hozzáértőt is pl. elírás, nyelvtan és értelmes mondatok ellenőrzése céljából).


Vedd igénybe a konzulensed segítségét is, és hallgass a véleményére (sok szakdolgozatot látott és látja a hibáid).


Azt írod, vannak jegyzeteid - gondolom, fel tudsz építeni egy fonalat, ami mentén végig szeretnéd vinni a témát (ez már fél siker)... ebben az esetben ezek mentén végig tudsz haladni és kifejteni őket.


Téma ismerete nélkül nehéz segíteni, de feltételezem, kellene egy bevezető (mivel is fogsz foglalkozni), esetleges ismertetése releváns dolgoknak, olyan téma esetén a megoldás folyamatának ismertetése, kifejtés, és konklúzió, amiben leírod, mit sikerült elérned, ill. milyen irányban érdemes még továbblépni.


Nem feltétlen fontos, hogy sorrendben haladj, de arra figyelj, hogy a végén megfelelő sorrendben kövessék egymást a témák (ne legyen logikai ugrás, hanem folyamatosan épüljön fel az anyag).


...és tanuld meg a szövegszerkesztőben használni a fejezetpontokat és abból automatikus tartalomjegyzéket generálni (véletlenül sem kézzel tartalomjegyzékezz, mert össze fogsz kavarodni).

2022. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Hogy mennyi idő, az nagyon tág határokon belül változik. De a konzulensed mit mond, amikor felteszed neki a kérdéseidet?
2022. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
5%
Ha 25 oldal a minumom, akkor nem lehet valami komoly szak. Ennyit egy hétvége alatt összerakok normálisan, ha ráfekszek.
2022. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

7

Jó szar szakember lehetsz, ha oldalszámban méred egy munka minőségét. A TDK dolgozat is kb ilyen terjedelmű, mégis komolyabb némelyik, mint egy hugyos szakdolgozata. :)

2022. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam előrébb tartasz, pedig én heti szinten tartom a kapcsolatot a témavezetővel és semmi jel nem utal arra, hogy késésben lennék. Én januárra tervezek egy nagyobb nekiülést. Ja és júniusban védem.
2022. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
1 hét és 2 év között. Függ a szakdolgozattól, a témavezetőtől, tőled és hogy milyen értékelésre hajtasz.
2022. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!