Emelt biosz érettségi?

Figyelt kérdés

Májusban éretségizek emelt szinten biológiából. Már elég régóta készülök rá, elég biztosnak érzem a tudásom, de mire odaérek, hogy akkor töltsünk ki tematikus feladatokat, vagy éppen egy érettségit, olyan, mintha eddig semmit sem tanultam volna. Borzasztóan sikerülnek.


Mit tehetnék ez ellen? Rossz a tanulási módszerem? Reménytelen így egy jó emelt májusban?



#tematikusfeladatok
2023. jan. 4. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Bioszféra oldalán nagyon jó tételek vannak, és nagyon jól össze vannak állítva. Azokat javaslom nagyon, én legfőképpen azzal tanultam, meg az összes könyvet betanultam lényegében. Az esszenel vigyázz mert rengetegszer ökológiait kell írni vagy növényeset.


Irj sok esszét, meg tanulj bioszféra oldalról, és utána tölts ki érettségit. Tedd el messzire a telefonodat, állíts be időzítőt, igyál előtte egy kávét vagy bármit ami lenyugtat és ne legyél ideges. Szerintem számodra inkább az idegesség a főprobléma.

2023. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emelt biosznál sajnos nem elég betanulni az anyagot, érteni is kell az összefüggéseket, amihez nem árt egy jó tanár ha teljesen nulláról kezdi az ember.


Talán az a legjobb módszer, hogy amikor egy témakör átnézésével végzel, akkor megcsinálod az összes ahhoz kapcsolódó érettségi feladatot, nem pedig egybe próbálsz megírni egy egész érettségit. (A BioTéka honlapján ki vannak gyűjtve témakörönként a feladatok, nem kell neked külön kikeresgélned őket.)

Kell egy kis idő amíg rááll az agyad az érettségi feladatokra, szóval ne vegye el a kedved, ha az elején nem megy annyira. Mindig ellenőrizd magad a megoldókulcs alapján és ha valamit nem értesz, akkor annak nézz utána egy tankönyvben/kérdezd meg a tanárodtól. Látni fogod, hogy minél többet gyakorolsz, annál több feladatot meg tudsz majd oldani helyesen, mert típus feladatok vannak és sok ismétlődik közülük.

Aztán amikor végigértél az egész anyagon és megcsináltad tematikusan a feladatokat, akkor előveszel egy teljes érettségit és gyakorlod az időre írást is.


Esszénél meg mindig választasz 2 témából, az egyik valóban általában ökológia vagy növénytan, de a másik opció embertan vagy sejtbiosz szokott lenni, így nem vagy rákényszerítve az ökológiára/növénytanra.

2023. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!