Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni, de úgy...

Orvos szeretnék lenni, de úgy érzem, nekem fontosabb a család?

Figyelt kérdés

Volt egy hasonló kérdés, arra még én is nyugtatóan válaszoltam, hogy persze, lehet családod, de én is elbizonytalanodtam (nem a kérdéstől).

Mindig is azt gondoltam, hogy nekem majd családom lesz, és úgy érzem, nekem fontosabb a család, az legyen nekem az első, ne a munka. De akkor valóban jó orvos lennék, és jó anya? Érdekel az orvosi, de nem annyira, hogy állandóan ügyeljek, és alig lássam a gyerekeimet.

Van B tervem, tehát lennék más is, nem csak orvos, csak nem tudom, azokat mennyire élvezném, illetve hogy nem bánnám-e meg, hogy nem orvos lettem.

Tudom, hogy nem dönthettek helyettem, csak tanácsokat szeretnék, hogy ki mit tenne, illetve hogy az orvosnak tanulók mennyire gondolnak családra, ők hogy látják ezt.


2010. okt. 3. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Ez a szakma eléggé kimerítő.

Ha hazaérsz a munkából nem nagyon lesz erőd segíteni a háziban. Végig hallgatni, hogy milyen gonosz a matektanár stb.

Orvosként bármikor behívhatnak dolgozni!

Akár beteg a gyereked akár nem.

Ha karácsony van akkor is.


El kell döntened, hogy feláldozod e a saját életed másokéért.

2010. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Azért vannak olyan orvosi területek is, ahol nem kell éjjel-nappal bent lenni...
2010. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: igen, én is ettől félek, hogy a munka mellett nem jut majd energiám a családra. A feláldozás pedig jó kérdés, épp ebben kértem segítséget.

2.: Tudnál mondani ilyen területet?

2010. okt. 3. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Legyél fogorvos! Marad időd a családra, 10x annyit kereshetsz vele és az idődet/energiádat sem nullázza le. Nem hívnak be karácsonykor ügyelni, nem kell rezidensként teperned a havi 90ezerért. És szuper a gólyatábor! :) SE-FOK-ra járó, elsőéves hallgat
2010. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Radiológia, pszichiáter, patológus, háziorvos, bőrgyógyász, szemész, reumatológia...
2010. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A fogászat sajnos pont az a része az orvoslásnak ami nem érdekel, sőt taszít, szóval fogorvos nem leszek. Neked sok szerencsét az egyetemhez. :)

A szakterületet köszönöm, a háziorvoson korábban is gondolkoztam, de annak is kell ügyelnie, nem?

2010. okt. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!