Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elbizonytalanodtam a jogban,...

Elbizonytalanodtam a jogban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok. Nem vagyok reál beállítottságú. Nem igazán megy a matek és nem is szeretem. Mindig is érdekelt a politika, az állam működése, a történelem. Ezekből adódóan arra jutottam, hogy a jog lenne az amit a leghasznosabb lenne elvégezni, mivel a bölcsész és társadalomtudományi szakok nem igazán jövedelmezőek. De mostanában sokat olvastam a témában és kicsit megriadtam tőle. Nem vagyok egy magolós típus és a memóriám sem igazán jó. Félek, hogy nem igazán tudnék boldogulni és hamar lemorzsolódnék. Na de ha mégis sikerül elvégeznem akkor még ott van a jogi szakvizsga, amit 3 év gyakorlat után lehet elvégezni és sok rosszat olvastam, hogy amíg nincs meg addig kb ételre is alig jut annyi a fizetés. Szóval nem tudom, hogy megéri e az a sok szenvedés. Minimum 28 éves leszek mire ezeken keresztül megyek, ha ezt a irányt választom.


Nézegettem még a nemzetközi gazdálkodás szakot. Ez a dolog is érdekelne és viszonylag könnyebben el lehetne végezni. Rövidebb is a képzés és a felvi statisztikái alapján jóval jövedelmezőbb mint a jog. Erről a szakról szinte csak jót hallok, de itt meg a matek irány az ami félelmet kelt bennem.


Tudom nincs olyan szak meg irány ami könnyű és mellette jól is lehet keresni majd vele. Nyilván meg kell szenvedni azért, hogy az ember sikeres legyen. Ezzel nincs is semmi gond, csak ilyenkor mérlegelni kell, hogy melyik lenne a legjobb opció és egyáltalán mire alkalmasabb az ember.


Mit tanácsoltok?



2023. febr. 5. 00:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem tudom, hogy az államtudományi szakokon jár-e foglalkozásdoktori vagy sem, ahogy fentebb írták. "


Jár, ezt valszeg a kormány találta ki. Ezt a szakot akarták egyébként korábban előírni járási hivatalok vezetőinek, nem tudom hol tartanak vele, szerintem elengedték. Viszont ezzel lehet legegyszerűbben foglalkozásdoktorihoz jutni.

2023. febr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mármint konkrétan az államtudományi 5 éves osztatlan szakra jár csak.
2023. febr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy természettudományi karról, szakokról mintha nem is hallottatok volna!
2023. jún. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!