Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolás fakt választásban...

Középiskolás fakt választásban tudtok tanácsot adni? (többi lent)

Figyelt kérdés

9.es vagyok és jövőre kell eldöntenem hogy milyen tantárgykból szeretnék emeltezni. Nagyrészt 5-ös tanuló vagyok és szertnék érettségi után lehetőleg egy erősebb egyetemre jelentkezni viszont nem tudom eldönteni hogy milyen irányba tanuljak tovább. Jó vagyok kémiából (szeretem is) szóval arra gondoltam hogy elmegyek kémia-bioszra. Viszont nagyon érdekel az irodalom és szívesebben tanulnám azt de nem igazán tudom hogy azzal (tanári pályán kívűl) milyen irányba mehetnék tovább. Ha az irodalmat választom tudnék mellette angolt tanulni emelten (még törivel lehetne párban szerintem de az annyira nem érdekel + abból a tanárom sem lenne túl jó). Angolból jó vagyok most lett B2-es nyelvizsgám szóval az menne és az irodalmat is nagyon élvezném, szerintem van érzékem hozzá. Viszont tudom hogy kémia-biosz vonallal több esélyem lenne továbbtanuli, és munkát szerezni. Szerintetek melyiket kéne választanom (van meg időm eldönteni csak mostanában egyre jobban érdekel az irodalom és így sokat gondolkoztam ezen)

UI: bocs a sok szövegért



#továbbtanulás #kémia #fakt választás
2023. máj. 5. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kémia-biosz, kémia-matek.
2023. máj. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kémia-biosz.
2023. máj. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
miért, kémia-biosszal mit fogsz csinálni? ugyanolyan tanár leszel, mint a magyarral, mehetsz tüntetni
2023. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Tanári pályára most semmiképp ne menj! Szerintem ha szereted a kémiát, akkor abba az irányba menj, aztán elmehetsz gyógyszerésznek.
2023. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A biokém fakttal jársz a legjobban. Onnan mehetsz: orvos, fogorvos, gyógyszerész.

Ha tanárként végzel, akkor sem kell bagóért szívnod egy iskolában.

Ne tudd meg magánban, érettségi felkészítéssel mennyit lehet keresni biokémmel.

De egyéb területeken is tárt karokkal várnak, ha "csak" a kémiával mondjuk vegyész leszel.

2023. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biosz-kémia, az irodalommal nem sok mindent tudsz kezdeni, max ha magyartanár leszel, de azt inkább ne ebben a helyzetben.
2023. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!