Ki mit gondol a 2024-es érettségi rendszerről és felvételiről?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én kicsit rettegek tőle,főleg a pontszámítástól. Többletpont már nem lesz csak a szakokból szerzett megadott pontokból lehet összegyűjteni azt a 100pontot,ami leginkább versenyek. A középszintűeim 60-70%között sikerültek,biosz kémia emeltet szeretnék leginkább 60%föle,de ahogy számolgattam ezzel a rendszerrel kevesebb pontom lenne,mint a mostanival,hiszen nem jártam versenyekre. Ezáltal a bekerülési esélyemre is kevesebb esély van?

2023. máj. 19. 02:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is nehezebb lesz magas pontszámot elérni jövőre, de nem leszel nagy hátrányban mert mindenkinek nehéz lesz. Azért nem sok embernek van biosz oktv országos helyezése és akiknek van, valószínűleg nem mind ugyanarra az egyetemre/szakra fognak menni, így egy szakra max pár jelentkező fog jutni akiknek van ilyen eredménye és nem ők fogják kialakítani a ponthatárt.

De egyébként nem csak versenyekkel lehet plusz pontokat elérni. Nem tudom melyik egyetem/szak a cél, nézd meg miket fogadnak el. Nyelvvizsgákkal valószínűleg nem lősz mellé, orvosikon a munkatapasztalatért is járni fog pont (nyáriszünetben simán el tudsz menni dolgozni), meg ugye egy csomó egyetemen lesz szóbeli elbeszélgetés, ami kb a 100 pont felét kiteszi, szóval azért versenyek nélkül sem lehetetlen összeszedni azt a 100 pontot.

2023. máj. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszerészetire szeretnék menni,leginkább Szegedre. A szóbeli beszélgetés alatt mit kell érteni? Olyan lesz kb mint a szóbeli érettségi,hogy mindent kérdeznek? Igen már a munka tervben van,meg már nyáron is dolgoztam ilyen körben
2023. máj. 19. 03:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól láttam, akkor az SZTE-GYTK-n nem lesz szóbeli elbeszélgetés, viszont az emeltekért továbbra is megadják majd az 50 pontot 45% felett. (Azért ellenőrizd le a felviről letölthető dokumentum alapján, mert lehet elnéztem, de ha ez így van, akkor a 2 emelt miatt nem kéne mással bajlódnod.)

De egyébként a szóbeli elbeszélgetés mikéntjéről még nem lehet sokat tudni. Valószínűleg inkább egy állásinterjúra hasonlító elbeszélgetés lesz, nem annyira tudás felmérő mint egy emelt szóbeli. Meg pl FOK-on tudom, hogy a pontok egy része olyan feladatokból lesz, amik a kézügyességet mérik.

2023. máj. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudok sokat az új rendszerről, új érettségikről, magyarérettségiről hallottam kicsit részletesebben, hogy az érvelés/gyakorlati szövegalkotást kiveszik (pedig ez az értelmesebb része, ami ugye az életben sem árt, ha tudsz érvelni és megírni egy hivatalos levelet) és helyette műveltségi teszt lesz meg több kötelező költő lesz, hát erről semmi jó véleményem nincs. Borzalmas.

Én csak hálát adok az égnek, hogy én már ezen túlvagyok, nem irigylem a mostani iskolásokat.

2023. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Szegeden a két kötelező emlettel, 45%-tól meg van a max. 100 pont.
2023. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát ez azt jelenti,hogy Szegeden kb ugyanugy fogják a pontjaim számolni mint most?
2023. máj. 19. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Nevetségesen omladék, ergya, fos, nyomorult, alávaló, gyenge, rossz, gagyi, semmirevaló, trágya, kókány, idétlen, súlytalan, gané, moslék, hitvány.
2023. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is hasonló véleménnyel vagyok róla. De mindegy megvárom a mostani eredményeket,ha nem sikerül megint kihagyok egy évet! Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2023. máj. 19. 18:52
 10/11 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne,hogy mit gondoltok arról,hogy valaki kihagy az egyetem előtt 2évet?
2023. máj. 19. 21:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!