Belevágjak vagy sem?

Figyelt kérdés
Bölcsész szakra járok, de úgy érzem, nem az én világom. Főképp a rengeteg olvasni való, ami a halálom, szabadidőmben is inkább elvonulok számítógépet szerelni, vagy fotót szerkeszteni, persze nyomon az egyetemet is keményen, de sajnos egyre kevesebb kedvvel, energiával, ami a mostani szakot illeti. Valamelyik mérnöki irány is vonzana, arra jöttem rá, de sajnos ellinkeskedtem anno a matek tanulását, így eléggé a nullán vagyok. Jövő májusig lehet jutni vajon valamire ezzel kapcsolatban? Mire elegendő egy év matek tanulás tanárral? Mondjuk napi 3 órában, diákmunka mellett? Vagy hagyjam a dolgot, s legyen egy örök álom inkább? PTE-MIK gépészmérnöki a cél.
2023. máj. 19. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Bölcsésszak amúgy sem ér semmit
2023. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp bölcsebb gondolat mint egy semmit nem érő használhatatlan büfészakot végezni
2023. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1 év alatt szerintem fel lehet hozni annyira a tudásod hogy egy emelt matek érettségi sikerüjön ha tényleg jársz rendszeresen tanárhoz és napi szinten gyakorolsz. Vannak akik egyetem mellett is járnak még, gólyák esetén még megértem de azért 2-3.évben már nem kellene mert akkor tényleg gond van.


Ha fizikából is nullán állsz azt se ártana átnézni, legalább egy középszinten menjen és arra már tudsz építeni egyetemen.

2023. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

MIvel a magyar nyelv alapjaival sem vagy képben, s az olvasnivalót két szóba írtad, én a helyedben elengedném a bölcsészkart.

De hogy tudd, a műszaki terület rengeteg kihívást tartogat.

Pl inegrálni megtanultál már?

2023. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Talán egy nyelvtani hiba miatt nem kell még kirakni az egyetemről, főleg hogy nyelvi szakon is tanulhat ha már BTK-s. Vagy elírta, mint ahogy neked se jött össze az "integrálni" szó.
2023. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
NEm elírta kedves 5-ös, tényleg ennyit ér a kérdező.
2023. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6. Te meg a megnyilvánulásod alapján érsz annyit, amennyit. Sokat te sem. :D Szép napot!
2023. máj. 19. 18:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyetemől beszálgetünk, kedves kérdező. Szeretném, ha értenéd a szó jelentését. Mert eddig valahgy megmaradtál a szakmunkás-létben.

Neked is szép napot, sok sikert.

2023. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8. További kötekedés? Ezért kár energiát pazarolnod. Menjél, aztán csinálj valami hasznosat inkább, annak több értelme lenne, minthogy másokat kioktass.
2023. máj. 19. 18:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetek veled arról, mi fog rád várni egy műszaki egyetemen. De azt is kötekedésnek fogod ítélni :)
2023. máj. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!