Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki szak érné meg...

Melyik mérnöki szak érné meg jobban elvégezni a BME-n? Energetikai mérnök (Gépészmérnöki Kar), Logisztikai mérnök (Közl.-i Kar) vagy Építőmérnök? (Építőmérnöki Kar)

Figyelt kérdés
Köszi előre is a segítségeteket!!

2023. júl. 7. 15:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én energetikai mérnök vagyok és az építőiparban dolgozom épületgépészként. Így nézve hasonló a helyzetem, mint az építőmérnököké.


Az energiaipar jobban fizet, de nehéz bekerülni, ma már energetikai mérnökből is túlképzés van. Már vagy 150-200-at képeznek évente az országban, erősáramú villamosmérnököket is odacsapva könnyen lehet 300-400 is.

2023. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11: energetikai mérnök bscvel el lehet menni villamosmérnök msc felé is igaz? Habar gondolom kreditet kellene pótolni bőven
2023. júl. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12


El lehet menni, de ennek csak akkor van értelme, ha BME energetikai mérnök szakon villamosenergetika szakirányra specializálódsz. Az meg talán nem is indul minden évben (legalábbis régen így volt).

2023. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőipart nem ajánlom. Nem az a napi 8 órás terület.
2023. júl. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag igen, az első, amit eldöntesz, hogy napi 8-at szeretnél-e dolgozni, vagy többet, esetleg éjjel is, hétköznap és hétvégén is. Ha "Igen, napi 8-at szeretnék dolgozni" a válasz rá, akkor az építőipart kizártad.
2023. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőmérnökit nagyon nem ajánlom.
2023. szept. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!