Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia alap után mehetek...

Pszichológia alap után mehetek Ausztriában Pszichológia mesterre?

Figyelt kérdés
A Bolognai rendszer miatt elméletileg igen, de a pszichológia képzés eltérhet (pl. specializációk, egyetem utáni képzések, stb.) Természetesen C1 nyelvvizsgával futnék neki.

2023. júl. 29. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Komolyan a gyk-n kapott információ alapján indulnál tovább ahelyett, hogy megnéznéd az osztrák egyetemek honlapján mit írnak, esetleg akár még írnál is a kinézett/akármelyik egyetemnek és tőlük megkérdeznéd?

Ha itt valaki azt írja, hogy nem, akkor ennyi, kész, az egész karrieredet, tanulásodat az alapján folytatnád? Ha meg azt írja valaki, hogy igen, akkor azt is biztosra vennéd, hogy úgy van?

2023. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
1. Ja itt sokan csak rávágnak valami választ ami nem is igaz, majd amikor valaki írja a helyeset, mélyen lapítanak, mintha sosem kommenteltek volna ide :D
2023. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Amennyiben tudtok választ adni, akkor adjatok, minden más véleményt kéretik magukban tartani. Ez nem egy fórum, kérdést tettem fel, választ várok. Pont.


Egyébként nyilván saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, ezért kérdezem itt. Egy osztrák intézmény nem fogja megírni nekem, hogy milyen egy idegen országból jött diplomával elvégezni az ottani feltételeket, másik nyelven. Mire érdemes felkészülni, mire nem. Ehhez olyan magyar kollégák kellenének, akik esetleg már megtették ezt az utat, vagy pedig releváns információval rendelkeznek.

2023. júl. 29. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Biztosan sok olyan pszichológus írogat ide, aki Ausztriában végezte a mestert.

De, ez egy fórum is. Pont.

Remélem még nem kezdted el a pszichológiát tanulni. Vagy ha igen, akkor meggondolod magad és nem lesz belőled pszichológus.

2023. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Na tessék... az állítólagos pszichológusnak készülő üzeneteket írogat nekem. Megmondja (megmondaná), hogy ki mit írhat ide meg mit nem. Szép...
2023. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben van C1 nemzetközi német nyelvvizsgád és felkészülsz a felvételire, teljesíted a követelményeket, akkor igen.

Pl. Bécs esetében itt találhatsz több infót:

[link]

2023. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös, kérlek ne égesd magad tovább. Nem én mondom meg, hanem a szabályzat.


6-os, köszönöm a választ!

2023. júl. 29. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
A szabályzat melyik része az, amelyik nem engedi meg, hogy hozzászólhasssak a kérdésedhez? Idéznéd? Vagy égeted magad?
2023. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"(b) Tilos személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), továbbá mások becsületére, jó hírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan. Tilos olyan tartalmat elhelyezni, amely gyűlöletkeltésre bármilyen formában alkalmas."


"A kérdező is ember. Bár nem ismered és nem tudsz róla semmit, érzései biztosan vannak. Ezért a válaszod hangnemét úgy válaszd meg, hogy mást emberi méltóságában ne sérts meg!"


"Kerüld az offolást! A válasznak legyen köze a kérdéshez."


Habár nem szeretek ennyit szórakozni egy ostobaságon, de tessék, ezeknek mind nem sikerült megfelelned. Feltettem egy kérdést, amire nem válaszoltál, ellenben személyeskedni kezdtél, hogy miért itt teszem fel a kérdést (egyszerű: miért ne tehetném fel? Erre való az oldal.), majd azt is közölted, hogy reméled, hogy nem leszek pszichológus. :-)


És most tele van "válasszal" a kérdésem, csak éppen egyetlen válasz értelmes mindezekből. Ami nem feltétlen baj, sajnos ilyen a "kultúránk", de örülnék, ha sikerülne megérteni, hogy ez miért nem visz előre senkit.

2023. júl. 31. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!