Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező felső oktatásban...

Levelező felső oktatásban elnézőbbek mint a nappalisokkal? Picit kissebb a követelmény tekintettel arra is hogy már a szakmában dolgozunk, van előképzettség és csak a papír kell?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Az írásbeli számonkérések esetében ugyanaz az elvárás, szóbelik esetében én tapasztaltam olyat, hogy a levelezősökkel sokkal megértőbbek a vizsgáztatók, de ez nem vehető fixre és nem általános.

Tanártól függ.

2023. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az óralátogatással kapcsolatban megértőbbek, a vizsgán nem igazán.
2023. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. okt. 24. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

"Picit kissebb a követelmény tekintettel arra is hogy már a szakmában dolgozunk, van előképzettség és csak a papír kell?"


Igen, aztán majd a diplomába is beleírják, hogy picit értéktelenebb, mert picit gyengébb volt a számonkérés módja...


Mégis hogy képzelted? A követelményrendszer univerzális, ha nem tudod teljesíteni az a saját egyéni problémád. Az óralátogatási kötelezettséged pedig a TVSz-ben van szabályozva, senkit nem fog érdekelni hogy épp mivel foglalkozol.

2023. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt a stílus kikérem magamnak.
2023. okt. 24. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Amiben eltérést tapasztaltam hogy néhány tárgynál nekik csoportmunka volt a feladat az aláírásért, levelezőn viszont ezeknél önállóan kellett beadandót készíteni. Nekem ez jobb volt mint munka mellett alkalmazkodni 2-4 másik emberhez hogy közösen tudjunk vmit művelni, de másnak lehet egyszerűbb a csoportmunka mint egy önálló beadandó.

ZH, vizsga többször is volt amit nappalisokkal együtt írtunk késő délután, nem tettek különbséget nappalis és levelezős hallgató között. Nem emlékszem hogy lett volna olyan tárgy aminek szóbeli is része lett volna, gazdmenen tanultam úgyhogy nagyon sok hallgató volt, egyszerűen nem volt erre kapacitásuk.

Záróvizsgán volt szóbeli, ott a nappalisok nagyobb arányban mentek át, de azért az is benne van hogy levelezőn sokan nem tudtak annyira alaposan felkészülni a tételekből. Nehezebb azért teljes állás, esetleg gyerek(ek) mellett nyilván.


Nem mindenki dolgozik amúgy a szakmában vagy van előképzettsége csak azért mert levelezőn van. Voltak persze olyanok akik közgázos suliból jöttek vagy gazdasági OKJ-t végeztek már, de nekem pl semmilyen gazdasági előképzettségem nem volt, egészségügyből váltottam, voltak mások is akik abszolút nem kapcsolódó szakmából jöttek vagy éppen gimi után első alapszakukat végezték. Úgyhogy már ez miatt se lehet úgy hozzáállni a levelezőhöz hogy már úgyis mindenkinek megvannak az alapok, csak rugdossuk őket el a papírig.

2023. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Viszont szomorúsággal tölt el hogy egy újabb pályaelhagyó egészségügyisről olvasok. Remélem egyszer visszatersz a hivatásodhoz

2023. okt. 25. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb mint nappalin, mivel nincs annyi időd. Nálunk csak a jelenléttel voltak elnézőbbek.
2023. okt. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgozik mindenki a szakmában öcsipók. Vannak terület váltók is.
nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!