Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági diplomával mennék...

Gazdasági diplomával mennék tovább mérnöki mesterképzésre, akkor a mérnöki szakmai tárgyakat, hogyan tudom teljesíteni? Újra kell érettségizni?

Figyelt kérdés

Még nem nagyon jártam ennek utána és csak érdeklődöm. Röviden:

Most végzek majd és szeretnék továbbtanulni. Szóba jött, hogy mérnöki irányba megyek tovább, azonban most gazdasági szakon vagyok. A kérdés az az, hogy a gyakotlatban hogy néz ki az "átigazolás"? Jól tudom, hogy a megfelelő mennyiségű krediteket teljesíteni kell mérnöki képzésen? Ehhez újból kell érettségizni, ha nincs meg a pontszám és jelentkezni kell alapszakra vagy hogy néz ki? Tudom, hogy az egyetemet kellene felhívni, de karácsony előtt már nem akartam. Köszönöm előre is a segítséget!



dec. 22. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mérnöknek akarsz továbbtanulni? Nagyon nem mindegy, hogy szoftvermérnök vagy vegyészmérnök…


A válasz röviden: ha újabb alapszak nélkül szeretnéd megúszni, akkor a Machine Learning Engineering vagy a szoftvermérnökség az elérhető opciók. Ezek valamelyike tetszik?

dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elnézést ezt nem írtam. Leginkább a klasszikus gépészmérnök, járműmérnök és társai érdekelnek.
dec. 22. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasagi kepzessel ne mestert nezz, konkretan semmi alapod nincs. Kezdj el egy uj alapkepzest ha ez erdekel.
dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még egy teljesen más, de legalább műszaki képzésen részt vett ember sem tud ennyire az msck között ugrálni. Teszem azt egy epitesz mernök sem tud gepesz mscre menni, pedig veled ellentétben legalabb statika meg szilardsagtan és pár tárgy meg lehet, hogy passzolt a képzésben. Egyebkent nem is tudom, hogy hogyan gondolod ezt. Bsc szinten tudsz elkezdeni mérnök képzést. De egyébként így is előnyös lehet , hogy gazdasági és műszaki irányban is van tudásod, szóval az elképzelés nem rossz am. Csak ezt nem értettem hogy gazdasági alapszakrol mérnök mscre akarsz menni..
dec. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És azt lehagytam, hogy hosszú távon sok mérnök szokott valami gazdasági, mérnök kozgazdászi vagy hasonló képzést csinálni mert magasabb poziciokhoz tényleg nem hatrany . Nálad most esetleg annyi lesz, hogy más sorrendben szerzed meg a tudást.
dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Mehetsz, persze...csak pótolni kell a hiányzó tárgyakat, ami kb annyi mintha megcsinálnád rendesen a gépészmérnök Bsc-t.
dec. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

A fordítottja működik, tehát egy mérnöki bsc után simán el lehet végezni egy gazdasági mestert. De amit te akarsz, kb lehetetlen.


Ha fel is vennének (amiben nem vagyok biztos), mindenféle természettudományos alap nélkül kibuknál azonnal. Egy gépészmérnök msc-n már feltételezik, hogy tanultál általános fizikát, mechanikát, géptant több féléven át, és még ezt a tudást akarják bővíteni.

Matematikában is sok mindent be kéne hoznod, mert pl diffegyenletekkel nem nagyon hiszem hogy találkoztál. A mérnök ezért tudja megcsinálni a közgazdasági képzést, mert rendelkezik erős matematikai alapokkal. Neked, ha még a matek menne is, természettudományos alapjaid egyáltalán nincsenek. Így nehéz egy msc-t megcsinálni (MSC = Master of Science).


Összességében két tanácsom van:

Ha nem ez minden álmod, szerintem maradj valami GTK-s mesteren.


Ha mindenáron mérnök akarsz lenni:

1, Készülj fel lélekben, hogy az eleje brutális lesz.

2, Érdeklődj az egyetemnél.

3, Lehet egy Bsc-t kéne elkezdened (csak ez sajnos 7 félév, levelezőn meg nem nagyon elérhető)

dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Így igaz. Ha fel is veszik egyáltalán, akkor már az első félévben pótolnia kell egy csomó tárgyat. Stabil alapok nélkül meg kb lehetetlen annyit behozni. Hogy fog pl ábrázoló geometriát,géprajzot, stb önállóan, előzetes ismeretek nélkül tanulni?
dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!