Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes átjelentke...

Szerintetek érdemes átjelentkezni egy másik szakra egyetemen?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves hallgató vagyok anglisztikán, néha érdekesnek is találom amit tanulunk, viszont sokszor olvasom azt, hogy nehéz vele elhelyezkedni és nem kínál semmilyen speciális tudást, amit már én is kezdek látni. Úgy vagyok vele, hogy inkább most átjelentkeznék gazdálkodás és menedzsmentre vagy gazdaságinformatikára, hogy ne vesszenek kárba a támogatott féléveim. Attól is félek viszont, hogy elhamarkodott döntést hozok és megbánom.


Ha váltottál már szakot tudnál mesélni miről-mire váltottál és hogy élted meg? Illetve tapasztalatok az említett két szakról és elhelyezkedésről a jövőben?



febr. 2. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Abba nem akarok beleszólni, hogy válts-e, de ha megteszed, szerintem angol nyelvű képzésre menj, hogy ne épüljön le a tudásod. Nyelvekből sajnos meglepően sokat lehet felejteni, ha nem használja őket az ember.
febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Írhatunk tapasztalatot, de ez nagyrészt csak tőled függ, mennyire érdeklődsz a szak iránt, mennyire tudod elképzelni hogy a jövőben azon a területen dolgozol.

Én turizmusról váltottam 1 év után gazdaságinformatikára és egyáltalán nem bántam meg. Rájöttem hogy annyira mégsem érdekel a turizmus és végignézve az elhelyezkedési lehetőségeket, egyik sem volt nekem való. Azóta már végeztem és most olyan területen dolgozok ami tényleg tetszik és érdekel is.

febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Igen, elsődlegesen mindenképpen angol nyelvű képzésre mennék. Már azért is, mert a magyar képzésekre magasabb a ponthatár.


#2 A tapasztalatírást azért említettem, mert kíváncsi vagyok ki hogyan jutott erre a döntésre és mi lett belőle. Jelen pillanatban több lehetőséget látok más diplomával elhelyezkedni, mint anglisztikával. Tudnál kicsit arról mesélni, hogy milyen volt a gazdinfó szak és milyen területen dolgozol?

febr. 2. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Az informatika volt a másik terület ami még érdekelt gimnáziumban így választottam a gazdinfót és mivel gazdasági szakhoz tartozik mindkettő, így tudtam tárgyakat is elfogadtatni turizmusról. De végső soron az informatika része volt az ami érdekelt. Nálunk elég jó volt a programozás oktatás is, így megszerettem azt a részét (most szoftverfejlesztőként dolgozom). Viszonylag sok ilyen vállalatinformatikával kapcsolatos tárgyünk volt (információbiztonság, stratégiai és üzleti tervezés, döntéstámogató rendszerek stb.) ezek is egész érdekesek voltak, bár így fejlesztőként azokat nem igazán használom. A programozáshoz elég jó alapot kaptam viszont. Más irányokról nagyon nem tudok nyilatkozni, de sokat emlegették, hogy üzleti emlezőként, product owner-ként is elég keresettek a gazdinfósok.
febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én végzős anglisztikás vagyok, ott kellett volna hagynom első félévben, nagyon bánom, hogy nem léptem le anno. ha úgy érzed, hogy neked nem jön be a dolog, szerintem mindenképpen érdemes váltani. elhelyezkedni nem lehet ezzel a diplomával, akármennyire mondogatják, hogy csak az első félév sz*r és utána jobb lesz, nem így van. szóval tényleg, hallgass a megérzéseidre, de amúgy nem tragédia egy ilyen szakot otthagyni.
febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!