Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell átírni egy...

Mennyire kell átírni egy forrást szakdolgozathoz, hogy ne is legyen plágium, de értelmét se veszítse?

Figyelt kérdés
febr. 19. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj, ha Dr. Kiss Pista cikkéből bármit átemelsz, akár szó szerint, akár átírva, feltéve, ha odaírod, hogy ez az infó Dr. Kiss Pistától van. Kizárólag akkor beszélünk plágiumról, ha a Dr. Kiss Pista cikkében szereplő dolgoknál nem tünteted fel, hogy mástól származik az adott információ - ez esetben is tökéletesen mindegy, hogy mennyire írod át a forrást, mert akkor is plágium, ha átírod, és akkor is, ha szó szerint idézel.
febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"mindegy, hogy mennyire írod át a forrást, mert akkor is plágium, ha átírod, és akkor is, ha szó szerint idézel"


Épp ezaz, amit nem értek.

Ha ígyis- úgyis kidobja majd a plágium ellenőrző, hogy honnan van a szöveg (ha át is van írva) akkor?! akkor mit csináljak? hogy csináljam, hogy jó legyen? Természetesen a forrást jelölni fogom. Egyértelmű, hogy nem fejből írok oldalakat szakirodalomról. Csak ahogy írod is, ha átírom is plágium. Akkor mi a fenét csináljak? Félek, hogy a vizsgáló kifogja dobni (ha átírom is) persze le lesz hivatkozva!! De akkor hivatkozással elfogadják?

Vagy mivel az ellenőrző megtalálta, honnan származik a szöveg (átírva) nem fogják elfogadni?

febr. 19. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha feltünteted a forrást, esélytelen, hogy plagizálj. Ennyire egyszerű, nem kell semmi mást belelátni.
febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a plágiumellenörző azt mondja, hogy az az, és ebből probléma van, akkor te szépen meg tudod mutatni, hogy oda van írva a forrás.
febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3:

Akkor tök felesleges az egész plágium vizsgálat

Mármint aki nem írja oda a forrást, nyilván bukta


De nekem azt mondta a konzulens, hogy ha már az ellenőrző kiadja NEM JÓ, még akkor sem, ha ott a forrás.


Úgy kell megcsinálni, hogy minden át legyen írva és ne hozza ki a plágium ellenőrzés (akkor sem, ha ott a forrás)


4:

Az egy dolog, hogy a forrás.

Ennyi erővel kimásolok mindent a netről, írom a forrást és kész a szakdolgozat?

Szerintem ez így nem oké.

febr. 19. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

"Ennyi erővel kimásolok mindent a netről, írom a forrást és kész a szakdolgozat?"


Nem. Nyilván a saját munkádnak, kutatásodnak is ott kell lennie. Ha ennyire nem akarja a konzulens, hogy a plágiumellenörző kihozza, akkor beszélj vele. Nekem semmi gondom nem volt ezzel, mivel ott volt a forrás. Volt amit pontosan, idézőjellel idéztem, volt, amit a saját szavaimmal írtam le(forrással megjelölve) és volt saját munka is benne. Gondolom a többi válaszoló is így csinálta.


A legtöbb szakdolgozatban (bár szerintem mindegyikben) kell saját kutatásnak, munkának lennie.

febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze lesz benne saját elemzés is, de a szakirodalom részre gondolom. Abban nincs saját elemzés.


"Ha ennyire nem akarja a konzulens, hogy a plágiumellenörző kihozza, akkor beszélj vele." A leírtak ő mondta, tehát nyilván beszéltem vele!


"A legtöbb szakdolgozatban (bár szerintem mindegyikben) kell saját kutatásnak, munkának lennie."

Egyértelmű, lesz is benne, de az elején szakirodalom van, amit igazából nem az én gondolataim, csak én " keresem össze". Erre vagyok kíváncsi, hogy ha a netről olvasott forrást más szavakkal beleírom, megjelölöm a forrást úgy jó-e mert ez így rendben lenne, de úgy mondta a konzulens, hogy minden legyen átírva, hogy ne legyen plágium és " ne ismerje fel".

Ezt nem értem, miért baj ha felismeri, ha le van hivatkozva. Megpróbálom ahogy tudom saját szavakkal átírni de mindent nagy valószínűséggel nem tudok átírni, úgy hogy abszolút ne ismerje fel az ellenőrző.

febr. 19. 14:33
 8/10 A kérdező kommentje:

Félsz?

Vagy mi a baj?


Késztetést érzel, hogy te minden kérdéshez írj?

Te hogy jössz ahogy, hogy bárkit is felkérdezz hogy és hova jutott el? mi közöd hozzá?


"A problémád, hogy nem fogod fel, hogy bármilyen más oldal értékei a TurnitIn kivételével NEM RELEVÁNSAK!"

Nem, a probléma itt te vagy, hogy azt hiszed bárkivel úgy beszélsz ahogy te akarsz. Mire fel?! Velem nem fogsz, abban biztos lehetsz.


"A plagium.com, plag.hu, kopi.sztaki, plagiarisma, paperrater, duplichecker, stb-stb...SEMMIT nem érnek a végleges eredményt tekintve!"

Szerinted az egyetemek ezt használják?

Te valami nagyon gagyi helyre járhattál.

febr. 19. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mire fel?"


Ezt hozod ki az emberből az értetlenségeddel.


Az első 3-4 kérdésednél (amik még valóban különbözőek voltak, teljesen jogosan tetted fel őket külön) higgadtan és részletesen le lett írva MINDEN információ amire szükséged lehet ahhoz, hogy a plagiarism és similarity értékeid, illetve a hivatkozásaid rendben legyenek.


Még a legtürelmesebb embereket is kihozza a sodrából EZ a fajta értetlenkedés.


---------------------------


"Késztetést érzel, hogy te minden kérdéshez írj?"


Ez az oldal lényege. A kérdések és a rájuk adott válaszok mások által is olvashatóak.

Attól, hogy neked sok-sok kérdés-válasz alatt sem sikerült konstruktívan megértened a veled megosztott információkat, a legtöbb embernek ez nem okoz problémát.


Azért válaszolok az összes szakdolgozatos kérdéshez, mert függetlenül a kérdezőtől, a jövőbeni látogatók valóban szeretnének hasznos információhoz jutni, viszont nem biztos hogy visszapörgetnek X oldallal korábbi kérdésekig.


---------------------------


"Szerinted az egyetemek ezt használják?"


Több dolgot is felsoroltam abban a mondatban, tehát "ezeket". Emellett pont az a lényeg, hogy NEM. Nem ezeket használják.


MINDEN beadandó/szakdolgozat/diplomamunka/kutatás, minden normális egyetemről, a TurnitIn rendszerében kerül ellenőrzésre.

Néha a professzorok egyénileg, esetleg a THE, GDF, DUE szintű helyek a kisebb beadandóknál, használnak kisebb programokat, RITKÁN, de végérvényesen minden a TurnitIn rendszerén megy át, ez elkerülhetetlen. A végső bírálatnál pedig ez az érték lesz figyelembe véve.

Tehát minden, amit másik szolgáltatás ad, mint érték, az fals, félrevezető.

febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Te még mindig itt vagy?

Örülök neki, hogy kiírtad magadból. Hátha valaki elolvassa, én biztos nem.

Senki nem kíváncsi rád.


"Ezt hozod ki az emberből az értetlenségeddel."

Ezt pont elkaptam. Milyen érdekes, más tud normálisan válaszolni te nem. Na itt kéne elgondolkozni.

febr. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!