Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulmányra lehet hivatkozni...

Tanulmányra lehet hivatkozni szakdolgozatban?

Figyelt kérdés

A tanulmányban hivatkoznak könyvekre (régebbi 1998 körüli) amiket én nem találtam meg sem a neten, sem a könyvtárban.


Hivatkozhatok a tanulmányra?

Nem tűnik úgy, hogy " elloptam más munkáját amit ő feldolgozott egy könyvből?


Természetesen nem saját munkaként szeretném feltüntetni, hanem lehivatkoznám, mint egy forrást de nem tudom az, hogy mutat, hogy tanulmányra hivatkozom, ahol források fel vannak dolgozva? Ez így lehetséges?


febr. 22. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerző-cím- oldalszámok-oldalanként a bekezdés száma
febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.


De nem gáz ilyet felhasználni?

Vagy más által írt szakdogából írni? Nem szó szerint, hanem ugyanúgy átírva, mint egy hivatalos szakirodalmat és hivatkozva rá

febr. 22. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az összes tanulmány író hozott anyagok alapján von le következtetéseket, elemez, hivatkozik. Nagy filozófusok, történészek, irodalomtörténészek, stb.

Idéznek, cáfolnak, ect.

A lényeg, hogy az idézőjel, a hivatkozás ott legyen, bármely dolgozatból veszel be konkrét idézetet, vagy utalsz valamely gondolatra.

febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szószerint gondoltam írni, hanem áfogalmazva, de a lényeg nem változna
febr. 22. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha átírod másnak a szakfolgozatát, a állítással, következtetéssel, konklúzióval, az bizony akkor is plágium, ha nem szó szerint másolod le.


Viszont, ha az érvelésedet alátámasztandó hivatkozol egy-egy megállapítására, vagy vitatkozol vele, az nem

plágium. De a pontos adatokat közölni kell.

febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem átmásolom, hanem azokon a dolgozatokon/ tanulmányokon kívül nem találok más forrást a neten....

Amire ők hivatkoznak forrás nem találom a könyvet...

febr. 22. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Btw én pont ezért töröltetném el alapszakon a szakdolgozat írását, ha nem tudsz újat/újdonságot írni, akkor semmi értelme az egésznek...


Kb "felkel-e a nap, több forrás azt írja igen, ebből arra következtetek, hogy igen."

febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

“ Btw én pont ezért töröltetném el alapszakon a szakdolgozat írását, ha nem tudsz újat/újdonságot írni, akkor semmi értelme az egésznek...”


Vagy ahelyett hogy eltörölnék, nem kéne az ilyen kamu szakdogákat elfogadni, hanem rendesen csak azokat amik valami új dolgot hoznak ki, kutatnak.

febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!