Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek nulláról úgy, hogy...

Matek nulláról úgy, hogy nincs konkrét célom?

Figyelt kérdés

Ajánlanátok-e valami könyvet, vagy bármit ami ingyenes és segít kicsit matektudás javításában?


Konkrét célom viszont nincs vele, de kicsit sanyargatnám magam :D



febr. 22. 21:39
 1/6 steven95 ***** válasza:

[link]


Keresőbe: matematika, analízis, algebra, elemi matematia stb..


Azt nem tudom mennyire található benne "belépő" szintű matematika anyag.


Esetleg érdemes a gimnáziumi matektankönyveket megvásárolni és lemondani az ingyenességről. Mert az sok támpontot tud adni.

A Mozaik kiadó könyvei jók. 9, 10, 11, 12, + Az analízis elemei. kb könyvenkét 3000Ft.

[link]


Természetesen online sok konkrét kérdésre rá tudsz keresni ha már belekezdtél a tanulásba, van sok magyarázó video egy-egy fogalomkörhöz kapcsolódóan, ma már nagy segítség az internet az autodidakta tanuláshoz.

febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval az ingyenesen kb bukta kár érte, szerintem akkor hagyom...


1# Köszi az ajánlást én még mozaikos könyvekkel érettségiztem de nem mentem velük sokra

febr. 25. 19:13
 4/6 steven95 ***** válasza:

Nem feltétlen bukta, az is jó ha csak az előnézeti részben megnézed a fejezetcímeket. Az mindenképp ad valamilyen eligazítást. Inkább azt mondom hogy egy iránymutatást azért kell valahonnan szedni, hogy most ezt, ezt és ezt a témakört tanuld, és ez utóbbi 3 ismerete összeáll egy nagyobb témában, stb..Ha totál 0-ról akarsz tanulni, akkor azt mondanám mindenképp kellene egy önkéntes segítő, aki néha néha elinstruál. Mert felesleges lenne olyannal megküzdeni ami nem "matek" hanem a tanulás "ívének előkészítése", ezért gondoltam a könyvekre.

Én például nagyon szívesen segítek megértetni dolgokat, fogalmakat, keretet adni, hogy ez most hogy ágyazható be a matematika végtelenjébe stb. :) 28F

febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Obádovics J. Gyula: Matematika

Nem tudom, hogy elérhető-e interneten, vagy könyvtárba kell-e menni.

febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!