Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosis egyetemisták hogy...

BpBEST kérdése:

Az orvosis egyetemisták hogy tudnak egy hónap aladt egy Biblia vastagságú könyvet bevenni?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok Erdélyben és azt mondják nekem hogy majd egyetemen rájövök, hogy a felvételis könyvet egy hónap alatt meg lehetett volna tanulni. Valaki elmondaná, hogy mégis hogyan? Én értem, hogy hozzá szokik lassan az ember, de ezen kívül van erre valami technika? vagy csak éjjeleznek vizsgák előtt?

márc. 4. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

"Valaki elmondaná, hogy mégis hogyan?"


Okos vagyok, ez a titka.

márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Az ember mindig annyit tanul, amennyit muszáj. Meg, gyakorlat teszi az egyetemistát. Bele fogsz jönni te is. Sok sikert!
márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Azért mert orvosira alapból csak a legjobbakat/legokosabbakat veszik fel, akiknek ugye nagyon jó agyuk van, gyorsan tanulnak.
márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Hát, akkor most figyelj, mert meg fogsz lepődni. Mérd le, hogy mennyi idő elolvasni egy oldalt úgy, hogy emlékezz is rá. Nekem ez kb. 15 perc volt egy egyetemi könyvvel. Az én technikám az volt, hogy vonalzóval olvastam, és aláhúztam azt, ami a lényeg volt. Így gyakorlatilag kétszer olvasol el minden lényeges dolgot, és az agyad közben értelmezi is, amit olvas.


Ha az a könyv 600 oldalas, akkor az 9000 perc, vagyis 150 óra, napi 8 óra tanulással számolva kevesebb, mint 19 nap. Szóval, hány oldalas a felvételis könyv?


Természetesen nem minden ilyen lineáris, mert vannak nehezebb és könnyebb könyvek, vannak olyan dolgok, amiket rajzolgatnod kell, van olyan, amit előadásból tanulsz meg, stb. A fenti gondolatmenettel csak azt akartam megmutatni, hogy valószínűleg azért nem tudod elképzelni, hogy hogyan lehetséges, mert nem tanulsz napi nyolc órát, míg egy orvosi egyetemista igen. Vizsga előtt talán még többet is.

márc. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
#4 azért a negyed óra óra alatt egy oldal megtanulása az nagyon gyors. Szóval ez jó memóriát/agyat jelent.
márc. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még hol van az ismétlés. Nem minden marad meg, amit kétszer elolvasol.
márc. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

2#hahahhaha, azokat veszik fel akik elérik a ponthatárt, aztán majd a fele kihull a végére...

Mit gondolsz, hány olyan ember csúszhatott le idáig akinek csak pár pont kellett volna a bejutáshoz viszont ő végig is csinálta volna? rengeteg...

márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Az orvosi egyetemen valóban hatalmas anyagmennyiségeket kell majd megtanulnod, DE ez rengeteg egyetemi szakra igaz, nem csak az orvosira. Hihetetlennek tűnik az elején, de hamar belejössz majd, átall az agyad és egy idő után megtanulod majd szelektálni a kevésbe fontos infókat olvasás közben.

Nem tartom túlzottan igaz állításnak azt, hogy az orvosit a legjobbak végzik el. Ez egy olyan egyetem/szakirány, ahol rengeteget számít a szorgalom, az elszántság, a lankadatlan motiváció, enélkül lehetsz nagyon okos, sokra nem mész. A tantárgyak egy hatalmas részét be kell biflázni, nyilván látni kell a logikai összefüggéseket is, de nem minden tárgyra igaz ez.

Sok a tananyag és kevés rá az idő, de a kellő szorgalommal és a saját magad megismerésével (tanulási módszerek, melyik napszakban vagy produktív stb) elsajátíthatóvá válik.

Azt javaslom, hogy vedd komolyan már az első naptól a tanulást és ismerd meg magadat. A kulcsa az egésznek talán a rendszeres tanulás, ismétlés.


Minden szak más és más miatt kihívás. A jogi, az orvosi, a mérnöki szakok egyaránt próbára teszik az embert, de sorolhatnék ide még számos más szakot is.



Egy végzett doktor

márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
#4 vagyok, végzett orvos, nyolc év kutatási tapasztalattal a világ két legjobb egyetemén. Csak szerettem volna megköszönni a középiskolásoknak, hogy vették a fáradságot, hogy lepontozzanak.
márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
En pl ugy tanulok, hogy nem a biblia konyvet tanulom, hanem az eloadas diakat... minden azon van, amit vizsgara kell tudni. A konyvet csak azutan nyitom ki, ha el akarom melyiteni a tudast. Az eloadas is rohadt sok, de ha mar eloadas elotr kicsit atnezed es meg utana is aznap, akkor jobban megmarad.
márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!