Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosis egyetemisták hogy...

BpBEST kérdése:

Az orvosis egyetemisták hogy tudnak egy hónap aladt egy Biblia vastagságú könyvet bevenni?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok Erdélyben és azt mondják nekem hogy majd egyetemen rájövök, hogy a felvételis könyvet egy hónap alatt meg lehetett volna tanulni. Valaki elmondaná, hogy mégis hogyan? Én értem, hogy hozzá szokik lassan az ember, de ezen kívül van erre valami technika? vagy csak éjjeleznek vizsgák előtt?

márc. 4. 17:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

#9 azért pontoztak le a többiek, mert fölényeskedsz olyanokkal szemben, akik a jövendőbeli kollegáid, de ha nem is azok, akkor sincs semmi okod arcoskodni.


Én is elvégeztem az egyetemet, kiváló eredménnyel, mégsem felejtettem el, hogy honnan indultam! Milyen alapon fölényeskedsz egy középiskolással vagy egy hallgatóval? Mert te már végeztél? Annyi a különbség, hogy te x évvel előbb megszülettél és volt már lehetőséged befejezni a tanulmányaidat. Ne akard senkivel elhitetni, hogy az orvosi első évében annyira magabiztosan tudtad mit hogyan kell tanulni. Senki sem születik így. Kudarcok, álmatlan éjszakák árán tanuljuk meg, mit hogyan kell elsajátítatni. A kérdező tanácsot kért, van aki adott is neki minden további nélkül.


Elismerem a munkádat, de tudod, az olyan orvosok miatt vagyunk ellenszenvesek a népnek, mint te. Letettél valamit az asztalra és hatalmas egoval osztod az embereket. Te sem vagy különb mint a bolti eladó vagy a kőműves, csak megsúgom szépen. Te a tanulásba ölted az energiát, más pedig a fizikai munkába.


Ha visszavennél az arcodból és segítenéd a bölcs tanácsaiddal a fiatalságot, akik lehet egy nap majd a feletteseid lesznek, akkor talán szimpatikusabb lehetnél a számukra.

márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva, nagyon sok tárgyból nálunk minimum az első években végig vannak a félév közben is számonkérések. Ez rákényszerít arra, hogy folyamatosan tanulj, és bár persze így se tudsz mindent lefedni, eddig a legtöbb nehéz vizsgámra úgy kezdtem el tanulni, hogy az anyag egy jó részével már tisztában voltam, így nem tök szűzen kellett több száz oldalakat bevágni. A könnyebb kis pár napos cuccokra meg az anyag se akkora, azokat tényleg meg lehet tanulni tisztességesen vizsgaidőszakban is, de pl. egy anatómiával vagy bikémmel eléggé meg lettem volna lőve, ha csak a vizsgák előtt nyitom ki a könyveket.
márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Annak fog menni, aki motivált és van érzéke az orvosi dolgokhoz. magamon figyeltem meg, hogy ha érdekel egy téma, sokkal gyorsabban tanulom meg, egy vastag könyv tartalma is könnyen a fejembe megy. Akit az orvoslás érdekel, annak könnyen rááll az agya az orvosi latinra, könnyen megjegyzi a szakkifejezéseket és az összefüggéseket. Aki nem igazán érdeklődik a téma iránt, az próbálja megtanulni, de nehezebben fog boldogulni vele. Persze egy alap agyi kapacitás is kell hozzá.
márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

#11, természetesen tudom, hogy miről beszélsz a hozzászólásomat illetően. De azért álljunk megy néhány szóra a tiéddel kapcsolatban.


1) Én a kérdésre válaszoltam, a kérdező stílusában: "Valaki elmondaná, hogy mégis hogyan? [...] van erre valami technika?"


2) "ne akard senkivel elhitetni, hogy az orvosi első évében annyira magabiztosan tudtad mit hogyan kell tanulni." -> nem állítottam ilyet, és a kérdés sem erre vonatkozott.


3) "tudod, az olyan orvosok miatt vagyunk ellenszenvesek a népnek, mint te" -> lehet, hogy miattam utál téged is a magyar nép. De az is lehet, hogy azért, mert olyanok mint te: gyorsan ítélkeznek mások fölött.


4) "Te sem vagy különb mint a bolti eladó vagy a kőműves, csak megsúgom szépen." -> nem állítottam ilyet. Te viszont jól kivehetően lefelé nézel erre a két szakmára.


5) "Ha visszavennél az arcodból és segítenéd a bölcs tanácsaiddal a fiatalságot, akik lehet egy nap majd a feletteseid lesznek, akkor talán szimpatikusabb lehetnél a számukra." -> ezt teszem, amikor csak tudom. Még ingyen leletezni és tanácsot adni is szoktam itt olyanoknak, akik nehezen jutnak el orvoshoz. Bízom benne, hogyha a feletteseim lesznek azok, akik itt vannak, akkor is jól kijövünk majd. Ha pedig nem, akkor majd névtelenül lepontozom őket a munkahelyi értékelőlapon, ahogy tőlük tanultam.

márc. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nekem is mondtak ilyet még a felvételi előtt, hogy milyen gyorsan meg lehetne tanulni… Nem szeretem amikor ilyeneket mondanak emberek középiskolásoknak, mert ezzel lealacsonyítják a felvételi nehézségét, pedig abban az életkorban, abban a helyzetben az is rohadt nehéz nem beszélve a nyomásról…

Valóban az orvosi egyetemen hozzászokik az ember ahhoz, hogy rengeteget kell tanulni, mindenkinek, egyénileg ki kell alakítania a saját tanulási módszerét és szerintem úgy a jó ha folyamatosan tanulsz. Vannak olyan nehéz tárgyak, amiket egyszerűen nem lehet megtanulni úgy, hogy csak a vizsgaidőszakban tanulsz, persze nem zárom ki a lehetőségét annak, hogy vannak olyan diákok akik képesek erre, de a többség nem ilyen.

A vizsgák előtti éjjelezésről annyit, hogy azt én csak a legvégső esetben csináltam (amikor annyira nem tudtam semmit, hogy már nem számított ha másnapra teljesen lefárasztom magam…) Egyébként ha tanul valaki rendesen, akkor jobb a vizsga előtt inkább aludni egyet, hogy másnap ne az legyen, hogy ájuldozik a fáradságtól és gondolkodni sem tud rendesen.

Üdv, egy végzős orvostanhallgató

márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!