Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi gimnáziumok közül...

Az alábbi gimnáziumok közül melyiket ajánlanátok az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Fazekas Mihály gimnázium (Bp)

Eötvös József gimnázium (Bp)

ELTE Apáczai csere János gimnázium (Bp)



márc. 11. 19:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os voltam, pontosan így van, hiába nyilván a szuper tanár, ha a diák nem teszi oda magát teljesen. De a szuper tanár nemcsak abban nyilvánul meg, hogy szakmailag csúcs, hanem meg is tudja szerettetni a tárgyat és ez a nagyon nem mindegy.
márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs értelme ez alapján iskolát választani, mert egy erős suliban is kifoghat egy rossz tanárt, stb. És a jó tanár kevés önmagában, ha a diáknak nincsenek meg a képességei/szorgalma hozzá. És ezek a dolgok nyilván utólag szoktak kiderülni.
márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
47%
Én az Eötvöst javaslom mégpedig azért, mert magas az oktatás színvonala, de nem versenyistálló, nem roppan bele az ember. Eötvösös vagyok, csak ajánlani tudom, ha fontos neked, hogy a tudásanyag megszerzése mellett az is fontos neked, hogy a gyereked lelki épsége is megmaradjon
márc. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

"a szuper tanár ... meg is tudja szerettetni a tárgyat"

Ha bármi miatt eleve utálja valaki, egy szuper tanár se fogja tudni megszerettetni vele.

márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

2024 van könyörgöm.. Nem az iskola miatt fog bejutni valaki, hanem a tanulmányi eredmény + érettségi + plusz pontok. Ennyi, sok ismerősöm van más gimikről és ugyanúgy bejutottak orvosira első alkalommal, ráadásul államira. A lényeg: Nem az iskolától függ ez, hanem a diák kitartásától, szorgalmától és érdeklödésétől.


Sok sikert!

márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
21%

"Nem az iskolától függ ez, hanem a diák kitartásától, szorgalmától és érdeklödésétől."

Azért valami köze csak van hozzá az iskolának is... Vagy ha nem, miért akarják a szülők, hogy minél jobb iskolába vegyék fel a gyereküket az általános iskola után?

márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyok pesti, így nem vagyok képben túlzottan a pesti gimikkel kapcsolatban, de egy vidéki orvosira járok, és az tuti, hogy nálunk sok volt Fazekasos és Apáczais diák van. Az Eötvösről még nem hallottam.
márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Látom hogy sokan azt írják, nem az iskolától függ az hogy valaki bejut-e. Valóban nem csak ettől függ, de én úgy gondolom hogy nagyban hozzájárul. Én gyenge gimnáziumba jártam, emiatt mindenféle külön órára kellett járnom az utolsó években, mert a gimnáziumban nem készítettek fel. A biológia fakultáció konkrétan úgy zajlott hogy nem is volt külön az emelt érettségizni szándékozóknak, hanem egybevontak mindenkit, azt is aki csak közép szintre akart menni (el lehet képzelni milyen volt…).

Gondolom nem kell magyarázni, hogy ha külön órákra kell járni még a gimnáziumon kívül az plusz idő és a családnak anyagilag megterhelő is.

Az orvosi egyetem a gimnázium után nekem hatalmas nagy ugrás volt színvonalban, ahogy nyílván mindenkinek, de azt gondolom hogy ha valaki egy erős gimnáziumból jön az egy fokkal mégiscsak kisebbet ugrik.

Emellett persze el kell mondjam a másik oldal mellett, hogy egy gyengébb gimnáziumban valószínűleg könnyebb jó jegyeket kapni, ami emeli a tanulmányi pontokat, de én nem hiszem hogy ez ellensúlyozza azt a problémát, amit kifejtettem fentebb.

márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
79%

1. Eötvös

2. Apáczai

3. Fazekas

Ez a sorrend, ha a mentális egészségedet nézed és a közösséget. Ha robot vagy akkor éppen fordítva. (Ugyanúgy megkapod az elit oktatást bármelyik helyen.)

ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!