Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE anglisztika vélemények?

ELTE anglisztika vélemények?

Figyelt kérdés

Tudom, van már pár ilyen kérdés, de elég régiek, friss infót szeretnék, főleg olyanoktól akik oda járnak. Szereted a szakot? Mennyire nehéz? Vizsgák mennyire nehezek/szivatósak? Tudsz arról valamit, hogy lehet -e üzleti angolt tanulni ott?

Köszi!!

(Azt hogy büfészak, tudom, hallottam már, láttam már, nem kell leírni többször. Vagyis igazából leírhatod, ha jól esik, add ki magadból.)



máj. 19. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Eszerházy Károly Egyetemre is jelentkeztél?
máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, oda nem.
máj. 19. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fél évet jártam oda, igaz én angoltanárira, de nagyon sok óránk együtt volt az anglisztikásokkal, sőt, az első félévben ha jól emlékszem, nem is volt olyan, ahol csakis tanárisok lettek volna.

Akkor menj anglisztikára, meg úgy bármilyen nyelvszakra, ha tényleg mélyebben érdekel az adott nyelvnek, országnak a kultúrája, tehát ez esetben az angolszász irodalom, történelem, kultúra, nyelvészet.

A tanárok rendben voltak, igaz, ennyi idő alatt nem találkoztam közel sem mindegyikkel, de akik engem tanítottak, tök rendesek, jófejek voltak. A követelmények is szerintem valamennyire a tanártól függenek, valaki többet vár el, nehezebb feladatokat ad, valakinek az óráján meg kb. csak sztorizgatás ment.

Üzleti angolról én nem tudok, de nem mondanám biztosra, hogy nem lehet, de az biztos, hogy ez nem hangsúlyos a képzésen.

Mindenesetre sok az irodalom, sokat kell olvasni, véleményt, gondolatokat formálni művekről, ez fontos. És van, hogy elvárnák, hogy egyik óráról a másikra 200-300 oldalas könyveket olvass el.

máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Ha szabad kérdezni, hogy hogy otthagytad fél év után?
máj. 21. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Több okból is, elsősorban azért, mert rájöttem, hogy ez mégsem passzol annyira hozzám, mégsem érdekel annyira, hogy évekig ezt tanuljam.
máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!