Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így mennyi az esély hogy...

Így mennyi az esély hogy felvesznek jogász szakra?

Figyelt kérdés

irodalom 5

nyelvtan 2

történelem 5

biológia 5

matek 5

angol 2


2010. nov. 4. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel fel fognak venni. Végül is magyarból meg töriből 5-ös vagy és a jogász szakon ezt a két tárgyat nézik. Emelt szinten érettségizz legalább az egyikből, és nem ártana egy nyelvvizsga sem!;)
2010. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Felmész felvi.hu-ra, megkeresed a pontkalkulátort, beütöd a jegyeidet, megkapod a pontjaidat, majd összehasonlítod az idei ponthatárral. Drasztikus nem szokott változni, max 10 pontot rászámolsz. Ha benne van a tűréshatárba, akkor esélyes. Bár a nyelvvizsga nagyon nem ártana a pluszpontokhoz, de ahogy nézem, az nem lesz meg, és érettséginél is kéne a jó jegy, mert szerintem beleszámít a tanult nyelv...


Ha ugyanezt teljesíted érettségin (nem tudom, ezek azok-e) akkor talán van esélyed, de nem tudom, oda milyen tárgyat követelnek. Ha nyelvet is, akkor szerintem nem vesznek fel. Ha az nem számít, akkor esélyes.

2010. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

magyar meg töri a követelmény irodalomból 5 nyelvtan 2 töri 5 a nyelvtan miatt neem tudom csak mert az 2.


ezek meg a félévi várható jegyeim.

2010. nov. 4. 08:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Érettségin a nyelvtan rész nem olyan nehéz. Én anno arra készültem a legkevesebbet és mégis jól sikerült!:)

Kezdd el tanulni a szabályokat és definíciókat a tankönyvedből és akkor neked is jól fog sikerülni!:)

Még nem késtél el vele. :)

Ha nincs nyelvvizsgád akkor vagy irodalomból vagy pedig töriből muszáj emelt szinten érettségizned. Nagy hátrány lesz, hogy nincs nyelvvizsgád, de ha emelt szintű érettségid sincs akkor csak költségtérítésesre fognak felvenni. Ez 100 %.

2010. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyelvtanból kettes? Tudod magyarból érettségizel, nem csak irodalomból, és igenis számít a nyelvi stílusod, és hogy helyesen tudd kifejezni magad az anyanyelveden. Méghozzá emeltezned kéne, hogy jogász legyél.

Ez nem fizika, hogy megérted, és alkalmazod.


Csak duplázni tudsz, hogy rendes pontjaid legyenek..


És azt nem írod le, hogy jársz-e emelt szintű felkészítésre..

Mert lehet alapórán megszerzed könnyen az 5-öst, az emelt érettségin meg csak nézel, hogy milyen feladatok, tételek vannak.


Nyelvből meg szedd össze magad, mert így a nyelvérettségid gyatra lesz, még ha nem is számít.. Ha vetted volna a fáradságot, lehetne 35 vagy 50 pluszpontod!!!! És nálunk, egy gimiben, még a leggyengébb is lerak egy középfokút.. Nem tudom, hogy te hova jársz, de ne gyere azzal, hogy hülye a tanár.. A te felelősséged, hogy gondoskodj a felkészülésedről, és ha matekot egyedül nem is tudsz tanulni, nyelvet igen.

És a mai munkahelyeken elvárás a nyelvtudás! Mert tudod rengeteg jogász van, és egy állásra jelentkeznek többen, és azt veszik fel, aki a legjobb.. Márpedig benned kevés az igyekezet.

2010. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
töriből szeretnék emeltet,csak egy időbe rakták a két faktot amire járok így nem tudok járni.
2010. nov. 6. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Te egy nagyon elvarázsolt ember lehetsz.. Mikor pattant ki a fejedből, hogy jogász legyél?? Mert korábban kellett volna kitalálni, mert így nem fog menni.

Magas a ponthatár, te meg valami más szar faktra jelentkeztél, nem tudsz egy idegennyelvet sem rendesen, és az anyanyelvedet sem használod rendesen.. ILYEN JOGÁSZ HOVA KELL???


Felnőtt ember leszel, és még mindig itt hülyéskedsz.. Az ilyenek adósodnak el, 1-2-3 év után szakot váltanak, és 28 éves korukra lesz egy alapdiplomájuk jobb esetben. Katasztrófa ez a magyar rendszer.. Könnyű kihasználni a szociális juttatásokat.. Ilyet is csak itt engednek, hogy az állam pénzét szórjad el.. Csak gratulálni tudok..

2010. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

a töri tanárom azt mondta nem lesz gond .mert a tételekeket úgyis mi tanuljuk meg.


akkor mágtanárhoz kellene járnom töriből?

2010. nov. 6. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha emeltezel töriből akkor nyomozz utána a sulinak ahova elmész vizsgázni.A 20.század igazából politika,valahol szidni kell Kádárt valahol dicsérni-ilyesmiken múlhatnak pontok.

A magyar érettségi a legszubjektívebb tárgy.Istenkém az esszék...azon múlt a jegy nálunk hogy megfelelt e a dogád a tanár szájízének vagy sem(a matek ehhez képest az igazság bástyája,ott nincs mese vagy jó eredmény jött ki,vagy nem).

Nálunk annó voltak ezek a futtatott arcok akik mögé a teljes tanári kar felsorakozott :"hogy ők aztán tényleg menő egyetemre valók..mert..csak" oszt 2 szemeszter alatt kizuhantak onnan,illetve 4év kellett a legnehezebb elsős tárgy teljesítéséhez....

2010. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!