Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek? Mik...

Mi legyek ha nagy leszek? Mik a legkeresettebb szakmák most? Kinek mi a szakmája és hol tanult? Érdemes belsőépítésznek tanulni?

Figyelt kérdés
Még pár hónapom van kitalálni, hogy mi legyen az 5. érettségi tárgyam. Sok minden vonz, szeretek és gyorsan tudok nyelveket tanulni (igazándiból idegenforgalom felé nem nagyon mennék), szeretek rajzolni, és ha most kéne eldöntenem a fizikát választanám 5. érettségi tantárgynak, gondolkozom a belsőépítészeten, de nem vagyok határozott, örülnék néhány tanácsnak.
2009. febr. 9. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A belsőépítészet csak OKJ-s szakma. Ha építész szakra akarsz menni, én szívesen mesélek neked.
2009. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem csak a lakberendezés OKJ-s. A belsőépítészetet, mint építőművész elvileg egyetemen lehet tanulni, vagy az nem ugyanaz. Te építészetet tanultál? Mert érdekelnének a dolgok és megköszönném, ha mesélnél.
2009. febr. 10. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem konkrétan olyan szak nincs, hogy belsőépítész. Legalábbis a BME-n. De ha érdekel az építészet, nyugodtan jelentkezz ide, elég sokrétű, és még kitalálhatod, mivel akarsz többet foglalkozni.


Csak akkor gyere építészre, ha bírod a strapát: többször éjszakákon át rajzolunk, szerkesztünk, makettezünk. Nagyon kevés idő jut arra, hogy éld is az életed normálisan, de én szeretem csinálni. A vizsgaidőszak viszont lazább kicsit. :) Vannak eleinte jópofa, kreatív tárgyak, de azért azzal is vért lehet izzadni. A matekot, fizikát tudnod kell rendesen, és fontos, hogy SZERESS rajzolni. És a rajz felvételire és kell készülni.

2009. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát most elbizonytalanodtam. Matekból nem vagyok valami fényes, olyan 3 körüli. A rajzzal nincs gond csak egy idő után, ha nem sikerül valami, úgy ahogy én szeretném, akkor megunom és feladom. És ezekhez amiket írtál nem ártana némi kitartás...
2009. febr. 11. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Az építészeknél a legkevesebb a pályaelhagyó, mert mi vagyunk a legelhivatottabbak. :)) Mégis félig művészeti szak.


Hát a matekon bizony kéne javítgatni kicsit... Csak két félév matek van, abból az első a vizsgás, és körülbelül az emelt szintű érettségi anyaga. Ha abból fekészülsz, nem lesz probléma. De ha csak ez tart vissza, még bőven van időd ezt behozni! Ha tényleg ezt szeretnéd, akkor ne ez álljon az utadba!


Hát kitartás, az bizony kell!

2009. febr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ajj, de ha most nem vagyok elhivatott, akkor mi lesz később!? Elszántabbnak kéne lennem, nem? A matekra ráfekszem. De valahogy határozatlan vagyok és ez így nem jó.
2009. febr. 13. 20:48
 7/8 anonim válasza:

szia

én is valami hasonlot szeretnek tanulni,de hasonlo cipoben jarok mint te vagyis a matek nem annyira mnegy

2010. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Engem is az építészet , belsőépítészet - lakberendezés , dekoratőr érdekel . Főképp az építészettel mennék valamira úgyérzem , de félek az egyetemtől . :S Az a baj hogy az ilyesmi szakmáknak nincs olyan "kultusza" m.o.-n mint mondjuk angliában vagy amerikában ... :S
2011. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!