Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

A matematika és az idegen nyelvek az erősségeim, eddig csak a Corvinus-on és az ELTÉ-n gondolkodtam, méghozzá a pénzügy számvitel/gazdaságinformatikus és matematika szakra. A matematika szakkal az az egyetlen problémám, hogy habár nem vagyok olyan rossz matematikából mégis félek, hogy kiesnék, mivel úgy hallottam az első évben 60-70%-os szórás van. A másik kettővel pedig az lenne a problémám, hogy gazdaságot még sosem tanultam és nem is hiszem, hogy annyira módfelett érdekelne. * Édesanyám könyvelő és végül is ezért tűnik opciónak a Corvinus, mert ő valószínűleg tudna nekem segíteni. *

A felvi-s pályaorientációs tanácsadó pedig azt mondta, hogy inkább a gazdasági dolgokat válasszam, az iskolai teszt és beszélgetés alapján viszont azt mondták, hogy inkább a természettudomány felé kéne tendálnom.

Azon is gondolkoztam, hogy esetleg inkább OKJ-s képzést kéne végeznem, mielőtt egyetemre mennék, de még nem találtam olyant amelyikre érdemes lenne elmenni. Valószínűleg olyant választanék amelynek köze van ahhoz a szakhoz amelyre később járnék.

Szerintetek melyik szakra érdemesebb menni, vagy esetleg milyen OKJ-s képzésre?

Előre is köszönöm a válaszokat! 18/L


2011. aug. 27. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A matekszak mesterképzés nélkül keveset ér, mindenképpen kevesebbet mint egy pénzügy-számvitel. Nézz bele az ilyen gazdaságis tárgyak szerkezetébe, mert ha véletlen mégis érdekel, akkor a pénzügy is érdekes, illetve az alkalmazott közgazdaságtan is. Utóbbival elemző lehetsz egy mesterképzéssel kiegészítve. Ez a két szak a közgazdászképzés nehezebbik vége, ezt a mai napig megéri tanulni.


Ha viszont a gazdaság nem érdekel meg a könyvelés sem, akkor ne erőltesd hogy "majd úgyis megszereted", menj mérnöknek. Ahhoz jó matek kell, de az neked nem probléma. Avval még annyira sem leszel munkanélküli. Azt, hogy milyen mérnök legyél, döntsd el te. (:


Ezen kívül orvosnak éri még meg tanulni a felsőoktatásban. Másnak szerintem kevésbé.


Az OKJ-t hagyd, ha jó vagy matekból, akkor tessék azt továbbvinni és kamatoztatni. Sokan vannak, akik egy mérnökképzést azért nem mernek vállalni, mert "hülyék" a matekhoz. Persze, csak ha érdekel.

2011. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Én is gondolkoztam azon, hogy mérnöknek menjek, de abban is ott volt a bibi, hogy nem tudom milyen mérnöknek lenne érdemes mennem. Még nem olvastam igazán utána, de azt hiszem most megteszem. (:

Amúgy még valami informatikával kapcsolatos dologra is gondoltam, mert azt viszonylag érdekesnek tartom.

2011. aug. 27. 12:08
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Esetleg még opció a matematikatanár. Már ha érzel magadban elhivatottságot. De a matematikus, mérnök szakok nagyon jók, ha van benned akaraterő, akkor nem leszel kiszórva.
2011. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Gondolkodtam azon én is, hogy esetleg matematika tanárnak menjek vagy valamiféle nyelvtanárnak (angol, olasz vagy esetleg spanyol), de az az igazság, hogy középiskolában nem tartom túlságosan hálás feladatnak a tapasztalataim szerint. A felsőbb oktatásban pedig úgy hallottam, hogy nehezebb jó helyekre elhelyezkedni és azért ott sincsenek olyan lehengerlően jó fizetések. Tudom mellette azért lehetnek külön tanítványaim és abból máris jobban megélhetek, de azért még mindig inkább tisztán szeretnék megélni, hogyha mód van rá.

Nagyjából amúgy utánaolvastam a mérnök szakoknak és egyenlőre úgy gondolom, hogy a gépészmérnöki szak elég érdekesnek tűnik úgyhogy azt is felvettem a lehetőségek közé. (:

2011. aug. 27. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!