Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam: mérnök...

Csori96 kérdése:

Melyiket válasszam: mérnök informatikus vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni, melyikkel lehet többet keresni és melyikkel mennyit, akár külföldön is.

Gondolom, ha játékokat akarnék tervezni, akkor a programtervező informatikust kell választanom (vagy nem). Ja és a mérnök informatikus az mivel foglalkozik?



2012. márc. 17. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
mérnök informatikusnak rengeteg szakiránya van, szerintem nézelődj a mérnökinfós egyetemek honlapján.
2012. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak így gyorsan: Amelyiket jobban szereted. Kicsit sablon, de hidd el, hatalmas befektetés megtanulni valamelyiket, és a fizetésük között nincs akkora különbség, hogy megérje olyat csinálnod, amit nem szeretsz. Ha játéktervező akarsz lenni, akkor viszont matekot is kell tanulnod elég komolyan.


Mindkettővel el lehet helyezkedni ha el akarsz, a fizetás pedig, van akinek mázlija van, van aki tapasztalt vagy ismer valakit, így sokat kap, átlag szerintem Mo. egy 200.000Ft de hatalmas a szórás ekörül, a 120-600-csillagos égig minden van.


Mérnök infós, hát attól függ minek tanulsz, sok lehetőséged van.

2012. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már a korábbi hozzászólók leírták, hogy azt válaszd ami jobban tetszik.

Nos, ez tényleg így van.


A kettő között vannak átfedések.

A mérnök infósok kicsit "hardver közelebbi" dolgokkal ügyködnek, a programtervezősök magasabb szintű nyelvek használnak és kifejezetten programokat "terveznek".


Persze ez sem szentírás és eléggé lebutítva fogalmaztam.


Fizetés terén pedig mind a kettővel jól lehet keresni, de ha csak ez motivál, akkor ez veszett ügy... Érdekelnie kell téged annak amit csinálsz!

2012. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a fizetés motivál, hanem maga a programozás érdekel, de azért kíváncsi voltam.
2012. márc. 17. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

második az IT csúcsa...


kérdés?

2012. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnök informatikusnak tanulok, erről tudok mesélni. BSc-n sokmindennel foglalkozunk: kicsit hardware-esebb dolgok (digitális technika, számítógép architektúra, hálózatok, fpga programozása verilogban), programozás (c, c++, c#, java), számítógépes grafika, adatbázisok, jelek, szabályozástechnika, meg persze matematika (folytonos és diszkrét is), fizika (analóg elektronika is), és még sok más.


BSc vége felé van ugye szakirány, ahol kb. 5-8 féle dolog közül tudsz választani, nagyon széles a skála. Foglalkozhatsz robotokkal, szoftverfejlesztéssel, vagy éppen vállalat irányítási rendszerekkel (ezutóbbi kb. félig programozás, félig gazdasági cucc).


MSc-n pedig a BME-VIK-en (én ide járok) tudtommal 3 félének tanulhat egy infós: mérnök informatika, gazdasági informatika, és orvosi informatika. Továbbá, MSc-n belül is van szakirány, ahol tovább lehet ágazódni.


Sőt, ha a megfelelő különbözeti tárgyakat elvégzed, egy másmilyen, nem teljesen a szakodhoz illő MSc-re is mehetsz, ha felvesznek.


Szóval sokmindennel foglalkozhatsz.


Azt azért még hozzátenném, hogy bár a fetisizálás és a beteges rajongás szintjéig szeretem a BME-VIK-et, elismerem, hogy vannak nagyon nagy hiányosságai, és hibái. Igazából a kultúra, hagyományok, történelem, légkör, stb. miatt szeretem. Van egy klassz feelingje, hogy az elitek közé tartozol. A számonkérések kemények, a diploma értékes, ezért megéri ide járni, a sz0p4's ellenére is.


De. Az oktatás megszervezettsége, a tananyag maga, a tanárok felkészültsége, stb. erősen kifogásolható.


Szóval sajnos nem csak a középiskolámra, hanem a BME-re is igaz, hogy az iskolában nem tanultam még SEMMIT. Amit tudok, azt vagy könyvekből tanultam, vagy magamtól jöttem rá, vagy "kísérletezgettem" és kitapasztaltam valamit a saját káromra :-) és szórakoztatásomra.


Szerintem.

2012. márc. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!