Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért a jogi és a gazdasági...

Miért a jogi és a gazdasági Karon csinálnak ekkora ekkora leépítést. Pedig ott alig van büfészak, szinte egy sincs, miért nem inkább a bölcsészek és társadalomtudósok számít tizedelik meg, ott rengeteg a büfészak?

Figyelt kérdés
Szerintem a bölcsész és a társadalomtudományi karon lévő képzések több mint 50%-a büfészak.Nincs semmi értelme,és mégis a jogi és a gazdasági képzéseknél csinálnak óriási leépítést az államilag támogatott helyeken.Vajon miért?
2012. márc. 21. 14:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy sok szakból akarnak egyesek csak úgy, minden ok nélkül "büfészakot" teremteni, mondván se munka nem lesz vele, meg még könnyű is elvégezni. A jog vagy a politológia épp ilyen. Én személy szerint nem ismerek pályaelhagyókat ezek közül.
2012. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Pedig még cikket is írtak róla újságírók,hogy milyen rengeteg a pályaelhagyó a politológusok között és, hogy ezzel már sehol nem lehet elhelyezkedni.Ez tényleg így van,kedves érdekeltek?
2012. márc. 21. 18:34
 13/20 A kérdező kommentje:
A jog egységes osztatlan képzés,alapból doktori címmel jár,a politológia viszont BA(3év),MA(2év),PHD(3év) lépcsőfokokból áll nem jár alapból doktorátus.Debrecenben pl. Bölcsész Karon lehet tanulni Politológiát,de van ahol Társadalomtudományi Karon van,van ahol Jogi Karon,én Debrecenbe szerettem volna menni(de végül is nem mentem).
2012. márc. 21. 18:58
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én súlyos tévedésnek látom. A munkához jutás titka az elhivatottság, az önképzés, és az, hogy ne csak átrugdossanak a 3-5 éveden. Elemzőként, politikai párt tagjaként, szóvivőként, cégek elemzőjeként, és még millió helyen hasznosítható a politológus szaktudása, a szakújságírással és a kisebb-nagyobb intézetek(Nézőpont,Századvég,Démosz,Vision Politics,Political Capital,hasonlók) is keresik a képzett politológusokat. ez nem azt jelenti, hogy ha letudod a szakot, és végzel, akkor képzett vagy.


[link]

2012. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!Ezt találtam a politológiáról a gyakori kérdések.hu-n


Túl sok politológus ismerősöm van. NEM ÉRI MEG. DE NAGYON NEM. Sok olyan bölcsész tárgy van, amit lenéznek, de el lehet vele helyezkedni, pl. komm és médiával még mindig el lehet, feltéve, ha egy rendes egyetemen szerzed, de a politológia NEM ILYEN. Humánpolitológusként szoktak embereket alkalmazni, de oda is gyakran HR-menedzsereket vesznek fel. Ööö, ez személyes hallomás, lehet, hogy nem trend, de biztos, hogy van ilyen.


Minden tudás hasznos. Ha sok időm lenne, szereznék még 8-10 diplomát. De megélni NEM fogsz belőle. Hacsak nem vagy zsírkirály. Ismerek olyat is, aki megél. Erről a kérdésről már volt szó a politika csoportban, valami ilyen címen, hogy hogy lehet elhelyezkedni politológusként


Egyébként most 1 éves angol minoron vagyok és fő célom vele, hogy eljussak angolból egy erős felsőfokú szintre.Ha jól tudom a politológia nyelve is az angol tehát felsőfokú szinten kell ezt tudni ha jót akar magának az ember.Idén tavasszal nem jelentkeztem sehova,nyáron kell dönteni a folytatásról,vagy elmegyek töri-angol tanári MA-ra vagy politológia BA-n folytatom még meg kell gondolnom ezt.Majd elválik.

2012. márc. 21. 19:09
 16/20 anonim ***** válasza:
A diplomás pályakövetési adatok nem igazolják a kijelentésedet a politikatudomány MA, de a politológia BA tekintetében sem, az a Dr. a név előtt meg nem szükséges feltétele a munkahelyszerzésnek.
2012. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én ez nem az én kijelentésem,írtam hogy a gyakori kérdésekről szedtem le egy hozzászólást.
2012. márc. 21. 19:56
 18/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, egy sorral megcsúsztam, úgy vettem, egy hozzászóló vagy, aki a máshol leírt válaszát másolja be... Bocsánat a figyelmetlenségért
2012. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sőt én még komolyan gondolkodom,hogy ősztől talán mégis polin folytatom,de lehet angol MA-n majd meglátom még addig.Valami lesz.
2012. márc. 21. 20:37
 20/20 anonim válasza:
41%

Az elmúlt 2 évtizedben jogászokból, közgazdászokból IS túl sokat képeztünk ki, ugyanígy a bölcsészekből és társaikból. A jogászok mintha az elmúlt két évtizdedben a saját megélhetésüket biztosították volna be azzal, hogy a törvényhozásban és rendeletalkotásban mindent túlbonyolítottak. Emiatt kell olyan esetekben is ügyvédet fogadni, ahol korábban nem kellett.

A felsoroltakon mind lehet vitatkozni, meg siránkozni, hogy miért kevesebb, de el kéne gondolkodni azon, hogy ki fogja ezeknek az embereknek MEGTERMELNI a javakat. Ugyanis sem egy jogász, sem politológus vagy andragógus nem fog soha életében semmit termelni, csak a papírokat tologatja, tanácsokat ad vagy éppen más emberek munkáját nehezítik meg rendeletalkotással.

Ajánlom ezt a cikket a témához: [link]

2013. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!