Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én idén az Óbudai egyetem...

Ha én idén az Óbudai egyetem gépészmérnök karára felvételiztem, de a pontszámaim alapján (425) a BME gépészmérnök karára is felvettek volna, akkor át lehet jelentkezni valamikor a BME-re?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 11:45
 1/9 reptoid ***** válasza:
23%

A Bánki Donát Főiskoláról a BME-re? :D :D

Max fordítva. A pontszámod a felvételinél fontos csak, utána tojnak rá magasról mindenhol.

2012. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet átjelentkezni, csak újrafelvételizni tudsz, de szerintem örülj az Óbudai egyetmenek is, mert az egyik legjobb. Esteleg majd a mesterképzést megcsinálhatod a BME-n.
2012. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltam mindkettő nyílt napján, de nekem az óbudai jobban tetszett. Aztán mindenhol hallom, hogy egy BME-s diploma sokkal többet ér. Még 5 nap van hátra, de már 95% hogy felvesznek az Óbudaira a pontjaim alapján. Mi legyen? Ha nem iratkozok be, kell újra érettségiznem, vagy a meglévő eredményeimmel jövőre beadhatom a jelentkezésem a BME-re? Vagy elég ha csak a mesterképzést végzem el BME-n, és akkor ottani diplomát adnak? Vagy csak ijesztegetnek, amikor mondják, hogy az Óbudai milyen rossz?
2012. júl. 19. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem iratkozol be, mert jövőre szeretnél újra felvételizni a BME-re, akkor nem kell újraérettségizned. Ez az egyik. A másik, hogy ennyi ponttal nem 95% az esélyed a bekerülésre, hanem 100%. :)

Figyelj, az Óbudai és a BME szerződésben állnak, jók a kapcsolatok. A BME annyival nem ad többet, hogy 1 évet halassz emiatt. Menj és tanulj az Óbudain, jó az! Majd kérdezd meg TO-n hogy mi a helyzet az átjelentkezéssel, mert sok tantárgy fediegymást, simán lehetséges az átjelentkezés is. Járj utána! Hajrá! :)

2012. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Át lehet jelentkezni, szóval kéretik nem fals információkat lökni.

Nézd meg a BME TVSZ-ét, HKR-ét, hogy milyen feltételekkel lehet átjelentkezni.

Az ELTE-re pl. két feltételből 1 feltételnek kell teljesülnie. Ha a felvételi évében megvolt a pontszám, vagy a kari átlag felett teljesítettél, persze ehhez a dékán jóváhagyása is szükséges. Írj a BME tanulmányi osztályára, ott válaszolnak majd.

Egy a bökkenő, hogy államira nem vesznek át, csak költségesre, de ez egyetemenként eltérhet.

2012. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt az nagyon jó, elkezded az OE-t, tanulsz egy évig, majd februárban beadod a jelentkezést a BME-re, és a tárgyakat elismerteted, és elvileg folytathatod ott a másodévet, ha felvettek. Persze nem feltétlenül fogadnak el minden kreditet, + kérdés az, hogy megéri e a macera az új környezettel.
2012. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Költségtérítésesre nem akarok járni, az biztos. Ha a BME nem nyújt olyan sokkal többet, akkor nem akarok átmenni. Egyébként külföldi cégeknél azt se tudják, mi az a BME meg Óbudai. Ha külföldre mennék, akkor nem számítana, melyik diplomát szereztem meg?
2012. júl. 19. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne higgy el senkinek semmit, mert mindenki csak beszél össze-vissza. Nyugodtan meg lehet próbálni átjelentkezni (persze garancia nincs rá, hogy átvesznek), veszteni nem vesztesz vele semmit. Azt sem látom sehol leírva, hogy csak fizetősre vennének át.

[link]

Megkerestem neked, ez a hivatalos, 2012. szeptemberétől érvényes felvételi és átvételi szabályzat a BME-re. Olvasd át alaposan!

2012. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Meggyőztek az előző válaszolók, hogy emiatt 1 évet nem éri meg halasztani. Ez sem olyan rossz egyetem, ha nem vesznek át, nem vesznek át, ennyi. Ahogy az előző kommentemben is írtam, külföldön azt se tudják hogy létezik BME és Óbudai, ott remélhetőleg mindegy.
2012. júl. 20. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!