Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi időbe telik felkészülni...

Mennyi időbe telik felkészülni az érettségire? (biológia, kémia)

Figyelt kérdés
Középsuliba mind két tárgyat 2 évig tanultam (nem nagyon mert akkor még nem tudtam, hogy ez ennyire érdekel és szeretem). Most itthon tanulok és ha már úgy is tanulom alapon... gondoltam leérettségizek. Ha már érettségi akkor emelt! :) Jövőre érettségizek az alap 5 tárgyból is ... Mennyire nehéz mellé még a kémia és biosz emelt? Illetve elég itthon tanulnom? (nem sok pénzem van magántanárra, a sulimban fakt nem indul.)

2012. aug. 29. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Most én is le akarok érettségizni emelt szinten mindkettőből. Ugyan már leérettségiztem mindenből, még bioszból is, de sajnos az nem sikerült jól, sok volt már az egész, idegileg kimentem, iskolaváltás kellett, a régi iskolámban utált mindenki, nem tudom miért. Az újban meg semmi nem volt még úgy se, így most ott tartok hogy duplázással leteszem mindkettőt, aztán tanulok tovább. Egy év alatt simán le lehet tenni, fél év alatt megtanulod a dolgokat kompletten tudni fogod mindhárom könyvet, bioszból is és kémiából is. Szóval nem oylan hosszú idő a felkészülés.
2012. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van vmi terved vele? Ezzel szeretnél továbbtanulni?

Milyen eredményt szeretnél elérni?

Mert pl. egy 30%-os érettségit azért össze lehet hozni nem túl sok tanulással is.

De egy 90%-hoz már nem elég néha belenézni a könyvbe.

2012. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Célom nincs vele (még). Mindenképpen 90% felettit/körülit, ha már csinálom akkor nem a kettes a cél! :)
2012. aug. 29. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen, csak akarni kell. De később is leteheted ezeket szerintem, bár te tudod.
2012. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj nem akarlak elkeseríteni , de ez a véleményem a dologról.

Most fogok érettségizni , a 3 alap tárgyból( a nyelvet megcsináltam előrehozottan ) plusz két emelt kémia és biosz. Tavaly azaz 11. osztályban indult a faktom mindkét tárgyból kémiából és bioszból is. Kémiában a számolások nagyon nehezen mentek év közben, ezért egész nyáron tanárhoz jártam , plusz itthon ismételtem az elmúlt év elméletet, és haladtam tovább az anyaggal. Még egész évben is fogok tanárhoz járni érettségiig , és biosz tanárt is keresek. Én ezt egyedül tuti nem tudnám megcsinálni , főleg nem egy év alatt.

2012. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most felnőttként gondolkozom azon, hogy leérettségizzek emelt szinten biológiából, és biológia szakra jelentkezzek, második alapképzésre.


Ezért engem is érdekel, hogy egyedül fel lehet-e készülni egy tanév alatt, hogy az emelt szintű érettségi minimum 90% legyen?

2012. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül egy év alatt nem . Van három biológia könyv, ebből az egyszerű dolgokat , gondolok itt a rendszertanra, növénytanra megtanulod egyedül , de szerintem a biokémia és az embertan , azért tanári segítséget , magyarázatot igényel. Másrészről van rengeteg teszt , meg számolások , és nagyon sok gyakorló feladatot is meg kellene oldani.
2012. szept. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!